Skocz do zawartości

masseur

Uczestnik
 • Zawartość

  24
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Toruń
 1. Chętnie skorzystam. Ile wynosi kaucja i jak ogólnie wygląda ta procedura wypożyczenia? Interesują mnie przede wszystkim Mee P2, ale jeśli macie jakieś inne modele, które w porównaniu z RHA MA750 mają lepszą, przestronniejszą scenę i trochę lepszą, bardziej wysuniętą średnicę/wokale, to chętnie wysłucham propozycji. Kwota jaką dysponuję to około 500 zł. Źródło dźwięku to smartfon (Xiaomi Mi 9T Pro) lub ewentualnie DAC XQ-25, ale wtedy cena za słuchawki raczej w okolicach 400 zł.
 2. BTR5 za drogie. W takim razie XQ-25. Myślałem też nad Aune E1. Trochę droższe, ale może udałoby się wyciągnąć jakiś niewielki rabacik. Oczywiście już bez wzmacniacza. Ciekawe czy nadawałyby się do moich preferencji. Jeszcze przypomnę - szukam czegoś z lepszą, przestronniejszą sceną, trochę bardziej wysuniętymi wokalami i opcjonalnie odrobinę lepszym basem niż RHA MA750i.
 3. iBasso IT01 chyba będą miały zbyt słabą średnicę. Z tego co czytam, to to raczej słuchawki niskotonowe. Chyba zostanę przy tych P2 + wzmacniacz. Ewentualnie Shanling ME100, ale wtedy bez wzmacniacza. A jeszcze co do tego wzmacniacza. Może Fiio BTR3 zamiast xDuoo XQ-25 ? Jest niewiele droższy. Ponoć XQ-25 może mieć problem z napędzeniem P2.
 4. @MobyDick Jeszcze tak spytam.. Czy ten xDuoo XQ-25 właściwie da radę napędzić P2 ? One chyba sporo prądu potrzebują. Może lepszą opcją będzie jednak Shanling ME100 ? Tylko wtedy bez DACa. Czytałem dobre opinie o Shanlingach.
 5. @rms.pl Można u was zwrócić słuchawki w razie czego?
 6. Czy tego xDuoo można podłączyć do telefonu przez USB tak jak UP4, czy tylko przez bluetooth? W ogóle te wzmacniacze poprawiają jakość dźwięku , czy raczej służą do podkręcenia maksymalnej głośności? Bo mi w sumie zależy tylko na tym pierwszymi - nie słucham zbyt głośno muzyki. Co do P2. Kupując na allegro nie będzie problemów z gwarancją?
 7. Jednym z powodów, dla których decyduję się na dokanałówki jest mobilność i dobre zagospodarowanie miejsca. Noszenie dodatkowego urządzenia w kieszeni, szczególnie latem, kiedy dysponuję jedynie kieszeniami od spodni albo podczas biegania, trochę psuloby to co jest przewagą dokanałówek nad nausznymi - komfort w podróży. Poza tym nawet niedrogi wzmacniacz, to koszt 300 zł, co przy łącznym budżecie 500 zł sprawia, że musiałbym zaoszczędzić na słuchawkach (zwrócić RHA I kupić tańsze - za 200-250 zł). Czy taka wymiana miałaby sens? Ale z ciekawości jeszcze spytam jak działa taki wzmacniacz. Podłączam do niego słuchawki i telefon, czy tylko słuchawki, a z telefonem łączę się przez bluetooth?
 8. Taki DAC/Amp to niestety kolejne kilkaset złotych. Nie dysponuję aż tak wysokim budżetem. Musiałbym wtedy kupić tańsze słuchawki, ale to by nie miało większego sensu. Poza tym zależy mi też na mobilności i nie koniecznie chciałbym zabierać wszędzie ze sobą DACa. Więc niestety odpada. Zdaję sobie z tego sprawę, ale mogę kupić sluchawki, które będą bliżej tych oczekiwań niż dalej. Z tych trzech wymienionych modeli: Pinnacle P2, MX2 PRO, Shanling ME100, który będzie najbliższy temu czego oczekuję? A może żaden i lepiej pozostać przy RHA?
 9. Mała aktualizacja. Po większej liczbie godzin spędzonych z RHA mogę powiedzieć czego mi w nich brakuje i co bym w nich zmienił: 1. Jak wspomniałem wcześniej: przestronniejsza scena. 2. Bardziej wysunięty i mniej przytłumiony wokal 3. Odrobinę mocniejszy dół (ale nie chcialbym, żeby sprawiał , że brzmienie będzie bardziej przytłumione) Izolacja nie powinna być gorsza niż w RHA. Fajnie jakby była lepsza (ale to nie jest bardzo istotne. Ważniejsze są te punkty powyżej), ale może być na tym samym poziomie. Byle by nie była gorsza. Czy po tej aktualizacji wciąż uważacie, że Pinnacle P2 i MX2 PRO będą się nadawały? Które z nich bardziej? Myślałem jeszcze o Shanling ME100 .
 10. Kupiłem RHA Powiem tak. Słuchawki fajne, super wykonane, wygodne, nieźle grające, ale brakuje trochę sceny, takiej otwartości. Brzmienie jest nieco przytłumione, zamknięte. Pytanie czy z czasem się trochę "otworzą". Jeśli nie, to czy są słuchawki, które pod tym względem będą trochę lepsze? Oczywiście bez zaniedbywania innych pasm. Cena... Myślę, że byłbym skłonny podnieść budżet do ok 400 zł.
 11. Chyba mimo wszystko najbardziej mnie ciągnie do tych RHA i to na nie się zdecyduję. Zastanawiam się tylko czy pilot w wersji MA750i działa w pełni kompatybilny z Androidem i Spotify? I druga sprawa... Podobno model ten przechodził w międzyczasie jakieś drobne odświeżenie. Po czym poznać nowszą wersję tego modelu?
 12. Pytanie co to jest od czasu do czasu? Bo jeśli miałbym czekać na pojawienie się tych słuchawek tydzień, to spoko, ale jeśli miesiąc lub dłużej to już trochę za długo. A jeśli miałbyś polecić jedne z tych trzech: F9, FA1, RHA, to które byś najbardziej polecił, a które najbardziej odradził patrząc na moje preferencje?
 13. Hmm. Czytałem właśnie, że RHA mają lepiej podbudowany dół i bas od FA1. Źródłem dźwięku będzie Xiaomi Mi 9T Pro.
 14. Chodzi o słabą przestrzenność/scenę , zbyt dużą jasność, czy zbyt duże basy?
 15. A RHA M750 ? Czytałem dobre opinie o nich. Jak wypadają w stosunku do FH1s i FA1 (nie FH1)?
×
×
 • Utwórz nowe...