Skocz do zawartości

RudiX33

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O RudiX33

 • Ranga
  Debiutant
 1. Witam, Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum (jest to mój pierwszy temat) oraz kompletnym laikiem, jeśli chodzi o audio - proszę zatem o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy oraz potencjalne pytanie nie na miejscu. Jakiś czas temu w moje ręce wpadły Altusy 110, których się szybko pozbyłem, przy pomocą allegro , w celu nazbierania pieniędzy na coś poprawnie brzmiącego i przy okazji taniego. Muzyki słucham głównie z laptopa i telefonu, z biurka, więc wybór padł na aktywne głośniki 2.0, ze względu na niewielka cenę oraz brak konieczności dokupowania do nich kolejnych sprzętów. Początkowo byłem przekonany do sprawienia sobie Modecomów MC-SHF56u, gdyż przeczytałem wiele dobrych opinii na ich temat, jednak ostatecznie kupiłem okazyjnie Solo6c od Microlaba. Co prawda głośniki jeszcze do mnie nie dotarły, ale mam kilka pytań odnośnie ich, które by mi pomogły w ich użytkowaniu. Będzie to pierwszy tego typu sprzęt w moich rękach, więc prosiłbym o wprowadzenie mnie w temat. Czytałem, że wymagają one wiele miejsca, którym akurat dysponuję w swoim pokoju. Chciałbym się dowiedzieć od ludzi, którzy może mieli z nimi styczność, jak powinny być one poprawnie ustawione. Czy nadają się do trzymania na biurku? Jaki powinien być ich rozstaw między kolumnami i wysokość na jakiej powinny się znajdować, czy może też ich odległość od ściany. Pytam, gdyż czytałem, ze wielu ludzi ma poważne problemy z ich ustawieniem i z zagospodarowaniem dla nich miejsca. Mimo iż docelowo chciałbym je umieścić na biurku lub obok niego na komodzie lub jakiś podstawach, to najczęściej odsłuch muzyki następowałby z kanapy położonej od biurka o jakieś 5 metrów. Jak już będę je miał, to oczywiście sam się przekonam, jak się sprawdzają w różnych ustawieniach, ale liczę na jakieś pomocne wskazówki. Czytałem też trochę o DAC'ach i również pod uwagę biorę kupno takowego sprzętu w najbliższym czasie. Jestem jednak KOPLETNIE zielony w tym temacie i nie mam pojęcia, jaki nadawałby się do moich głośników i laptopa. Mam jednak również jeszcze jeden problem, gdyż nie chciałbym, żeby jego cena przekroczyła 250zł. Liczę na polecenie jakiś konkretnych modeli takich urządzeń. Słyszałem również, że okablowanie dołączone do zestawu daje wiele do życzenia. Chciałbym się zatem dowiedzieć, czy to rzeczywiście prawda. Sam nie będę w stanie tego ocenić. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 2. Witam, icon_wink.gif Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum (jest to mój pierwszy temat) oraz kompletnym laikiem, jeśli chodzi o audio - proszę zatem o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy oraz potencjalne pytanie nie na miejscu. icon_wink.gif Jakiś czas temu w moje ręce wpadły Altusy 110, których się szybko pozbyłem, przy pomocą allegro , w celu nazbierania pieniędzy na coś poprawnie brzmiącego i przy okazji taniego. Muzyki słucham głównie z laptopa i telefonu, z biurka, więc wybór padł na aktywne głośniki 2.0, ze względu na niewielka cenę oraz brak konieczności dokupowania do nich kolejnych sprzętów. Początkowo byłem przekonany do sprawienia sobie Modecomów MC-SHF56u, gdyż przeczytałem wiele dobrych opinii na ich temat, jednak ostatecznie kupiłem okazyjnie Solo6c od Microlaba. Co prawda głośniki jeszcze do mnie nie dotarły, ale mam kilka pytań odnośnie ich, które by mi pomogły w ich użytkowaniu. Będzie to pierwszy tego typu sprzęt w moich rękach, więc prosiłbym o wprowadzenie mnie w temat. Czytałem, że wymagają one wiele miejsca, którym akurat dysponuję w swoim pokoju. Chciałbym się dowiedzieć od ludzi, którzy może mieli z nimi styczność, jak powinny być one poprawnie ustawione. Czy nadają się do trzymania na biurku? Jaki powinien być ich rozstaw między kolumnami i wysokość na jakiej powinny się znajdować, czy może też ich odległość od ściany. Pytam, gdyż czytałem, ze wielu ludzi ma poważne problemy z ich ustawieniem i z zagospodarowaniem dla nich miejsca. Mimo iż docelowo chciałbym je umieścić na biurku lub obok niego na komodzie lub jakiś podstawach, to najczęściej odsłuch muzyki następowałby z kanapy położonej od biurka o jakieś 5 metrów. Jak już będę je miał, to oczywiście sam się przekonam, jak się sprawdzają w różnych ustawieniach, ale liczę na jakieś pomocne wskazówki. Czytałem też trochę o DAC'ach i również pod uwagę biorę kupno takowego sprzętu w najbliższym czasie. Jestem jednak KOPLETNIE zielony w tym temacie i nie mam pojęcia, jaki nadawałby się do moich głośników i laptopa. Mam jednak również jeszcze jeden problem, gdyż nie chciałbym, żeby jego cena przekroczyła 250zł. Liczę na polecenie jakiś konkretnych modeli takich urządzeń. Słyszałem również, że okablowanie dołączone do zestawu daje wiele do życzenia. Chciałbym się zatem dowiedzieć, czy to rzeczywiście prawda. Sam nie będę w stanie tego ocenić. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 3. RudiX33

  Pomoc z pierwszym zestawem audio

  Przenies temat do sekcji "stereo" na tym forum. Tam cos Ci poradzimy. [/quote] Mógłbyś mi pomóc, w kwestii, jak go przenieść? Nie orientuję się jeszcze w obsłudze forum.
 4. Witam, Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum (jest to mój pierwszy temat) oraz kompletnym laikiem, jeśli chodzi o audio - proszę zatem o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy oraz potencjalne pytanie nie na miejscu. Jakiś czas temu w moje ręce wpadły Altusy 110, których się szybko pozbyłem, przy pomocą allegro , w celu nazbierania pieniędzy na coś poprawnie brzmiącego i przy okazji taniego. Muzyki słucham głównie z laptopa i telefonu, z biurka, więc wybór padł na aktywne głośniki 2.0, ze względu na niewielka cenę oraz brak konieczności dokupowania do nich kolejnych sprzętów. Początkowo byłem przekonany do sprawienia sobie Modecomów MC-SHF56u, gdyż przeczytałem wiele dobrych opinii na ich temat, jednak ostatecznie kupiłem okazyjnie Solo6c od Microlaba. Co prawda głośniki jeszcze do mnie nie dotarły, ale mam kilka pytań odnośnie ich, które by mi pomogły w ich użytkowaniu. Będzie to pierwszy tego typu sprzęt w moich rękach, więc prosiłbym o wprowadzenie mnie w temat. Czytałem, że wymagają one wiele miejsca, którym akurat dysponuję w swoim pokoju. Chciałbym się dowiedzieć od ludzi, którzy może mieli z nimi styczność, jak powinny być one poprawnie ustawione. Czy nadają się do trzymania na biurku? Jaki powinien być ich rozstaw między kolumnami i wysokość na jakiej powinny się znajdować, czy może też ich odległość od ściany. Pytam, gdyż czytałem, ze wielu ludzi ma poważne problemy z ich ustawieniem i z zagospodarowaniem dla nich miejsca. Mimo iż docelowo chciałbym je umieścić na biurku lub obok niego na komodzie lub jakiś podstawach, to najczęściej odsłuch muzyki następowałby z kanapy położonej od biurka o jakieś 5 metrów. Jak już będę je miał, to oczywiście sam się przekonam, jak się sprawdzają w różnych ustawieniach, ale liczę na jakieś pomocne wskazówki. Czytałem też trochę o DAC'ach i również pod uwagę biorę kupno takowego sprzętu w najbliższym czasie. Jestem jednak KOPLETNIE zielony w tym temacie i nie mam pojęcia, jaki nadawałby się do moich głośników i laptopa. Mam jednak również jeszcze jeden problem, gdyż nie chciałbym, żeby jego cena przekroczyła 250zł. Liczę na polecenie jakiś konkretnych modeli takich urządzeń. Słyszałem również, że okablowanie dołączone do zestawu daje wiele do życzenia. Chciałbym się zatem dowiedzieć, czy to rzeczywiście prawda. Sam nie będę w stanie tego ocenić. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
×