Skocz do zawartości

kirskee

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Plan docelowy jest aby ten pokoik wyglądał tak jak na załączonym obrazku Miejsce odsłuchowe to miejsca na narożniku na środku szerokości pokoju. Głośniki zaznaczone są w miejscu gdzie będę ustawiać jutro, tak jak pisałeś, popróbuję z różnymi odległościami od ściany. Na ścianach będą ramki na zdjęcia (na przeciwko okien) i duży obraz na płótnie (naprzeciw kolumn). Czy takie elementy na ścianach wystarczą ? Stołu jak zauważyłeś nie ma, bo jest do eksmisji. Za to pojawić się ma komoda wysokości 100-120 cm.
 2. Szkic podrzuciłem do wcześniejszego posta. Dziś podłączyłem zestaw i usłyszałem go trochę inaczej. Puściłem trochę innej muzyki, potem jeszcze raz poprzednie utwory i wyglądało już troszkę lepiej. Więc może trochę mi coś wczoraj przeszkadzało. Niemniej jednak spróbowałem zbliżyć kolumny do siebie (wcześniej stały w rogach pokoju), jednocześnie wysuwając je przed meble. Różnica była, ale raczej nie można tego nazwać poprawą. Dziś z powodu braku czasu nic więcej nie udało się zrobić. Jutro spróbuje odsunąć meble i pokombinować przy ścianie. Ten model kolumn (Concepty 6) ma bas reflex z przodu, więc nie ma jakiś większych ograniczeń co do odległości od ściany?
 3. W pokoju odsłuchowym u sprzedawcy brzmiało to całkiem ładnie, bas mi odpowiadał. Starałem się trochę przesuwać u siebie w pokoju i dało to delikatną poprawę. Jutro będę trochę je przesuwać. Postaram się naszkicować pokój, to może pomoże w orientacji, podpowiedziach. Tak to wygląda. Na rysunki nie uwzględniłem kolumn. Białe elementy przy ścianie to meble, na ścianie wisi TV. Na podłodze wykładzina z długim włosem. Na oknach długie, grube firany. Ściany gołe. poza lampą (h - 1,5m r - 0,5m) pomiędzy narożnikiem a stołem. Co jakich czas stół zamieniam miejscami z narożnikiem, także to mogę w każdej chwili zmienić.
 4. Dostałem bardzo ciekawą propozycję. Mianowicie sprzedawca udostępnił mi sprzęt na tzn "wypożyczenie". Więc wstawiłem te Concepty i Denony do swojego pokoju, przesłuchałem kilka płyt. Narazie mam wrażenie, że brakuje trochę basu. Nie wiem tylko, czy to wina kolumn, czy wzmacniacza, czy moja.
 5. Ten 700ae chce sprzedać za niecałe 600 pln, także chyba to już będzie pierwszy element zestawu. Jeszcze największy problem z doborem tych kolumn. Myślę, że jak pochodzę i posłucham to coś się wyklaruje.
 6. Tych Dalii 8008 słuchałem podłączonych do Denona 700AE oraz do NADa (modelu niestety nie pamiętam), ale Denon bardziej mi się spodobał. Także sam na ten moment skłaniam się ku Denonowi. Czy między 710 a 700 jest istotna różnica ? Jeszcze pytanie odnośnie kolumn DALI: Jak się mają te 450 do Concept 6
 7. Sam ich widok skutecznie mnie odwiódł od kupna. Dźwięk mnie nie porwał, ale całkiem przyjemnie grały. Do tego ta kopułka. Jutro przygotuje mi kolumny Dali Concept 6.
 8. Mam jeszcze jeden odsłuch umówiony, mianowicie: Dali blue 8008 Podłączy to do Denona PMA 700AE, który również oferuje na swoich aukcjach. Pytanie dotyczy odkształcenia kopułki, o której mowa w opisie aukcji i widocznej na zdjęciu. Czy jest to istotne uszkodzenie ? Czy będzie wpływać na pracę kolumny.
 9. Słuchałem dziś Denon 720ae + MA MR4 - zrobiło na mnie wrażenie i bardzo mi się podobało. Znalazłem też oferty Dali na allegro. Dali 400 Dali 505 Dali 5005
 10. http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/kefq55.php Natknąłem się na taką opinię. Do tego są niedaleko.
 11. http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-kef-q50-i5461122915.html Czy takim czymś warto się zainteresować ?
 12. Przeprasza, za przeoczenie. Źródło to oczywiście CD, ale na pewno raz na jakiś czas będę chciał puścić coś z lapka. Chciałbym całość zamknąć w tym budżecie.
 13. Przepraszam bardzo, jeżeli czegoś nie zauważyłem, ale propozycji kolumn nie widziałem, dlatego pozwoliłem sobie powtórzyć post.
 14. Czy lepiej dobierać kolumny do wzmacniacza ? Czy wzmacniacz do kolumn ? Proszę o poradę za jakimi wzmacniaczami i kolumnami się rozglądać ?
 15. Miałem wyjazd weekendowy i dopiero wróciłem. Ja też w tą stronę się skłaniam, ale nie mam jak przesłuchać kolumn. Więc liczę na to, ze ktoś podpowie od czego zacząć. Jakie kolumny najbardziej pasują do muzyki, o której pisałem.
×
×
 • Utwórz nowe...