Skocz do zawartości

huiggi

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez huiggi

 1. Mam kolumny Tonsil Fenix, pierwszy model. Bez subwoofera. Podłączone są bezpośrednio do amplitunera Yamaha AX-500 przewodami głośnikowymi.

  Niestety siadły mi dwa niskotonowe głośniki z prawej kolumny, a wymiennych GDN 16/50/19 15ohm nie ma już w sprzedaży, więc polecono mi GDN 17/50/2 4ohm jako najbliższe zamienniki. No to kupiłem i nie bardzo wiem jak je teraz podłączyć. Wygląda to tak jak w załączniku.

  Wiem tylko, że głośniki 15 ohm były łączone równolegle, a głośniki 4 ohm musiałyby być połączone szeregowo. Poza tym musi być jeden 15ohmowy w każdej kolumnie żeby grały równo.

  Problem polega na tym, że nie mam za bardzo doświadczenia z elektroniką i nie wiem co gdzie przylutować. Pomóżcie pls.

   

   

  glosniki.png

 2. Posiadam interfejs Focusrite Scarlett 2i2 wraz z słuchawkami studyjnymi i mikrofonem dołączanym w zestawie. Do niego podpięte są dwa monitory odsłuchowe Presonus Eris E5. Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta, uruchomiłem ponownie komputer, wykrywa "Cyfrowe urządzenie audio S/PDIF" w urządzeniach do odtwarzania, ale nie słychać żadnego dźwięku. Ani z słuchawek, ani z monitorów. Z kolei mikrofonu wcale nie wykrywa. Co może być powodem?
  Poza tym sterownik ASIO4ALL pokazuje komunikat "Hardware not connected".
 3. Kupiłem sobie Galaxy S6 i korzystałem przez jakiś czas ze słuchawek dołączonych w zestawie, grają całkiem ok, ale są tak skonstruowane, że odstają mi od uszu i żeby przenosić basy muszę je przyciskać. Dlatego postanowiłem, że kupię sobie nowe, dokanałowe. Chciałbym ograniczyć się do 150-200zł. Moje wymogi to płaski kabel (i najlepiej "kątowy" wtyk do źródła dźwięku), biały lub czarny kolor, kontrola głośności i ew. przycisk start/play.
  Jest coś takiego? Coś polecacie?
×
×
 • Utwórz nowe...