Skocz do zawartości

aww

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O aww

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 13.05.1961
 1. Sprzęt mam od niedawna, ok. miesiąc, amplituner jest nowy, kolumny kupiłem używane, 9-letnie, w idealnym stanie, na pewno są wygrzane. Amplituner jest ustawiony całkowicie neutralnie, w zasadzie "pure direct". Pokój ma jakieś 5,5m x 4,5m, kolumny stoją przy dłuższej ścianie 2,5m od siebie, ok. 0,3m od ściany. Rozstawiałem wg fabrycznej instrukcji dołączonej do kolumn. Pozdrawiam
 2. Mam amplituner Yamaha R-N500 i kolumny KEF iQ7 SE. Góra i średnica SUPER, ale mam wrażenie, że bas czasem nie wyrabia. Czy Waszym zdaniem warto dołożyć subwoofer? (Ten amplituner ma takie dodatkowe wyjście). Jeśli tak, to jaki? Andrzej
 3. A co sądzisz o kolumnach Yamaha NS-F160?
 4. Nie mogę odsunąć kolumn zbyt daleko od tylnej ściany (20-30 cm to max) więc chyba lepiej wybrać coś z przednim bass reflexem (jak w KEF iQ7) a Magnat Quantum 675 ma bass reflex chyba z tyłu. Czy dobrze myślę?
 5. Ok, ale ja chcę dobrać kolumny do amplitunera a nie odwrotnie. Yamaha R-N500 jest raczej przesądzony ze względu na jego funkcje (a i jakość sygnału też chyba jest OK z tego co słyszałem i czytałem). Jeśli nie KEF iQ7, to czego szukać wśród nowych lub używanych kolumn podłogowych w cenie do ok. 2200 PLN?
 6. Czy używane kolumny KEF iQ7 do amplitunera Yamaha RN500 to dobry pomysł? Przypominam, że chcę na nich słuchać głównie klasyki i jazzu ( z FLAC-ów, winylu i radia internetowego).
 7. OK, tylko czy za 500 PLN kupię przyzwoity gramofon?
 8. Słucham muzyki klasycznej, jazzu, alternative rocka, muzyki elektronicznej, folka. Mam sporo starych winyli i FLAC-ów na HDD. Mój budżet to ok 5000 PLN. Chciałbym za te pieniądze nabyć amplituner stereo + kolumny + gramofon + kable. Pokój ma ok 20 mkw. Chciałbym też podłączyć tv, ale nie interesuje mnie kino domowe, wolę dobre stereo. Kolega zasugerował mi amplituner sieciowy Yamaha R-N500 i podłogowe kolumny KEF C7. Co o tym sądzicie? A jaki gramofon polecacie?
×