Skocz do zawartości

Olecki75

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Olecki75

 • Ranga
  Debiutant
 1. Czyli mam rozumieć iż problem jest nie do rozwiązania?
 2. Cały dowcip polega na tym, że na DVD i amplitunerze nie były zmieniane jakiekolwiek ustawienia. Zanim podjąłem jakiekolwiek kroki kilka razy ustawienia sprawdzałem (zawsze przez niepomyłkę można kliknąć) Film też puszczany był taki z 5.1. Posługuję się tym sprzętem od 12 lat. Tak, Wygląda na to że DVD nie podaje 5.1 tylko stereo ale pytanie dlaczego tak jest???? Laser nie czyta, procesor nie przetwarza???Ciekawe, że już drugie DVD identyczne ma ten problem. Kupie trzecie i za pół roku to samo??? Film jest 5.1 Jak i co mam sprawdzić??? Można coś jeszcze sprawdzić oprócz połączeń i światłowodu czy nie jest uszkodzony??? Ikonka Dolby digital lub DTS świeci w zależności od filmu - czyli 5.1 niby jest rozpoznawane przez amplituner.
 3. Nie ma możliwości by film nie był 5.1 bo inaczej bym problemu nie wyłapał. Optyka podejrzewam od początku tylko jak go sprawdzić - świecić świeci. Problem kabla, odtwarzacza czy amplitunera? Co mogło paść, że pokazuje stereo zamiast 5.1. Nic inaczej nie robię.
 4. Nikt nie ma pomysłu??? To takie oczywiste czy bardzo nietypowe??? Albo opisanie problemu niejasne.
 5. Jako, że to mój pierwszy post na forum pragnę serdecznie przywitać wszystkich użytkowników tego forum. Potrzebuję informacji na temat problemu z jakim się spotkałem, a mianowicie: Zestaw kina domowego (odtwarzacz Panasonic dvd rv32 + amplituner sa-he70 spięte światłowodem), który jest u mnie od nowości w styczniu odmówił współpracy. Przestał działać dźwięk. Normalnie jak puszczałem film z dźwiękiem 5.1 na wyświetlaczu pokazane były wszystkie głośniki 5+1. Jak się problem pojawił pokazywane z początku było stereo czyli 2 a dźwięk jeszcze był. Przejrzałem połączenia i ustawienia po czym na wyświetlaczu amplitunera podczas odtwarzania zaczęła migać ikonka DTS, dźwięk się stracił i ikona dwóch głośników stereo też.Na telewizor dźwięk przez euro szedł. Założyłem awarię wyjścia optycznego w odtwarzaczu i na allegro nabyłem identyczny. Po jego podłączeniu wszystko działało jak należy. Niestety do wczoraj. Problem pojawił się ponownie przy próbie odtworzenia audio - dźwięk na telewizor przez euro tak, na kolumny nie a na wyświetlaczu amplitunera nic. Rozłączyłem wszystko i podpiąłem na nowo i dźwięk na kolumnach się pojawił ale filmy z dźwiękiem 5.1 niestety dalej są widoczne jako zwykło dwukolumnowe stereo. Moje pytanie - kombinować z wymianom światłowodu, czy może to amplituner nawala lub trzeba coś przeczyścić albo zaś ten odtwarzacz padł. A może takie jazdy z wyjściami optycznymi to normalka??? Czy to naprawialne??? Pytam bo nie jestem za bardzo zorientowany w temacie i nie wiem co robić. Sprzęt co prawda już ma swoje lata ale z małym przebiegiem. Spotkaliście się z takim problemem???
×