Skocz do zawartości

bart87

Uczestnik
 • Zawartość

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez bart87

 1. Może skonkretyzuje. Obecnie do wzmaka mam podpięty jedynie CD. Mam TV z wbudowanym chromecastem audio google, dlatego potrzebuję DACa, do którego podeptnę TV by móc streamingować muzykę z laptopa do tv a potem do DAC lub po prostu bezpośrednio po USB. Dodatkowo DAC wykorzystam by generalnie połączyć TV ze stereo (filmy, etc.) , bo wbudowane głośniki w TV to wiecie sami jakie są.
 2. Cześć, Szukam DAC do 1000 zł - 1500 zł (w najlepszym stosunku cena/jakość), który doda nieco powietrza, przestrzeni i lekko rozjaśni zestaw stereo Atoll IN100SE + Dynaudio DM 2/6. Źródłem ma być: - komputer (np. poprzez Spotyfi Connect do TV z chromecastem a potem do DAC, ale też pliki flac z peceta) - TV (wbudowany chromecast, wyjście wyłącznie optyczne) - tutaj tylko po to by móc na stereo puścić dźwięk z filmów etc. - oraz (to nie jest priorytet) posiadane CD Marant 63SE. Zastanawiam się nad konstrukcjami typu: - CA DAC Magic 100 + zasilacz Tomanek (cały komplet nowy, używanym też nie pogardzę) - Arcam irDAC + Tomanek (używany za 1000 zł komplet) - Audio-gd NFB-11.28 (nowy, brak używanych w ogłoszeniach) Na co ewentualnie jeszcze polować? ;-) Będę wdzięczny za ewentualne sugestie posiadaczy Atolla. Gra on raczej ciepło, aksamitnie - czasami zbyt mało rozdzielczo, brakuje mu trochu głębi. Pozdrawiam!
 3. Witam ponownie! Chciałbym odświeżyć nieco temat. Po przygodzie z Atoll'em IN80SE, który okazał się być bardzo dobrym kompanem Dynaudio DM2/6, stanęło na Atoll'u IN100SE. Już z IN80SE było zdecydowanie lepiej (przesiadka z Yamaha serii AX), dźwięk się wyostrzył (dobrze to zrobiło raczej słodkim i jedwabistym pod względem brzmienia Dynaudio). Jednak IN100SE dodał basu, który jest konkretniejszy. Na początek przygody ze światem stereo zestaw jak ulał, wydaje się być także uniwersalny do różnego rodzaju muzyki. Jaj na razie mam go niecały miesiąc. Zestaw DM2/6 + Atoll IN100SE zagości u mnie na dłużej dlatego proszę Was jeszcze o kilka rad/wskazówek. Chciałbym dodać do brzemienia nieco głęb, gęstości, wypełniania i i ciężkości na basie za pomocą kabli (zasilającego i głośnikowych, używanych ok 500 zł za każdy). Nie oczekuję nie wiadomo jakiej poprawy, ale być może zmiana okablowania coś zmieni. Kable zasilające: Padały propozycje Furutecha FP-314Ag II na różnych wtykach. Przy czym za bardzo nie wiem czy poprawi on barwę basu? Naczytałem się pozytywnych opinii o kablach Artech (np. Wind,Thunder, Deep Breath), czy miał je ktoś okazje testować (na rynku wtórnym w ogóle ich nie ma, czyli raczej użytkownicy są z nich zadowoleni)? W pewnym magazynie jest recenzja Artech Wind - mowa w niej że dodaje basu (nowy już od 440 zł - zatem nawet ok, w porównaniu z Thunder'em czy Deep Breath za ok 900 zł) Generalnie szukam kabla, który nic nie popsuje, nie zamuli systemu a poprawi lekko górę i doda basu, dociąży barwę. Rozważałem jeszcze używkę WireWorld Stratus7 oraz Aurora7 - ale one chyba są po tej jaśniejszej stronie kabli, hmm? Kable głośnikowe: Tutaj nie mam bladego pojęcia, która marka/model dodać więcej basu,głębi i ciężaru barwie dźwięku. Będę wdzięczny za sugestie obeznanych w kablach forumowiczów. Pozdrawiam! http://allegro.pl/dh-labs-power-plus-a-c-c...6636126582.html Zna ktoś??
 4. DCB1 firmy Tomanek działa znakomicie, brumienie wzmacniacza wyraźnie zmalało.
 5. Ale 500 zł za FURUTECH FP-314Ag II to chyba cena niebudząca wątpliwości ?? f1angel Ta dwójka (II) w końcówce nazwy modelu ma znaczenie? Tomanek łączy DC Blockera z listwą zasilającą w jedynie modelu TAP8 :/ .... troszkę drogo a używek nie widać. P.S. Będę sprawdzał DC Blocker DCB1 Tomanka - jak wyeliminuje problem to sprawa załatwiona. Na szczęście firma umożliwią wypożyczenie sprzętu.
 6. f1angel W porządku. W święta znajdę czas i zrobię jak piszesz. Może poczuje różnice. Może wzmacniacz jest nie wygrzany? Został zakupiony w tym roku. A i jeszcze jedno. Jak jest uruchomiony to czasami cicho buczy, tak jakby słychać przepływający prąd i pachnie z płytki krzemieniowej. Może to o czymś świadczyć? Będę polował na Furutech FP-314 AG oraz chyba na jakąś listwę zasilającą, bo wszystko jest wpięte w zwykły przedłużacz. A z kablami głośnikowymi, odtwarzaczem i interkonektem się wstrzymam. Pozdrawiam
 7. Po kilku dniach dotarł do mnie wzmacniacz Atoll IN80SE-2. Wczoraj podłączyłem pod niego posiadany już sprzęt, tj. odtwarzacz CD Marantz CD 68SE oraz kolumny Dynaudio DM 2/6. Jak na razie zestawu słuchałem wczoraj wieczorem. Muszę przyznać,że ogólnie zmiana Yamaha AX59 na Atoll'a jest pozytywna. Poprawiła się detaliczność dźwięku. W utworze "Mrówki" W. Kilara słyszę wyraźnie jak muzycy odwracają kartki z nutami - co w ogóle nie dostrzegałem grając z poprzednim wzmacniaczem. Generalnie barwa dźwięku się delikatnie wyostrzyła, ale jest to poziom dla mnie akceptowalny - dźwięk nie męczy (choć na ten temat wypowiem się jak już się nasłucham). Dźwięk wysokich tonów jest lekko wysunięty do przodu. Poprawie ulegała także "żywotność" , muzykalność. Yamaha AX590 grała czasami płasko, brakowało jej werwy. Teraz barwa dźwięku przypomina tą graną na żywo. Gdybym miał zastrzeżenia to jedynie do basu. Mam wrażenie, że nie jest ciężki. Generalnie brak mi - jak już miałbym się doczepić - masywności w barwie dźwięku w niektórych momentach. To jak na razie to tyle, jak posłucham dłużej napiszę coś więcej. Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc w doborze wzmacniacza. Pewnie pozostanie ze mną na najbliższy rok. Później może zmienię coś w zestawie. P.S. Mam kilka jeszcze pytań: Czy warto wymieniać posiadany odtwarzacz CD na coś innego? Całość jest spięta: - kablami głośnikowymi:oyaide explorer - interkonektem: wireworld luna 7 - kablem zasilającym: standardowy od Atolla. Czy jest sens wymienić cokolwiek z ww. kabli? Myślę na przykład o wymianie kabla zasilającego na jakiś porządniejszy, ale by również móc go wykorzystać przy ewentualnej zmianie wzmacniacza w przyszłym roku.
 8. RoRo Kupiłem IN80SE-2. Dziś powinien przyjść Po paru dniach napiszę jak się zgrywa z Dynaudio DM 2/6. To, że Yamaha niekoniecznie zagra ostro to potwierdzam. Moja AX490 wcale ostra nie jest, ale jest to też zasługa lekko ocieplonej barwy Dynaudio. Jestem w kontakcie ze sprzedającym A-S2000 w przypadku, gdyby IN80SE-2 okazał się nietrafionym wzmacniaczem i nie polubił się z Dynkami. Wiadomo IN80SE-2 nie kupuje na wieczność, posłucham, popróbuję a jak nie będzie odpowiadać to dalej będę coś zmieniać by osiągnąć lepsze efekty.
 9. Długo myślałem nad IN100SE, naczytałem się samych pozytywów. Ale jak na razie trafia mi się za 3200 zł używana, przy czym prawie nowy IN100SE (2 lata gwarancji, podobno grał jedynie w salonie audio) był ostatnio na serwisie aukcyjnym za 3800 zł. Musiałem jednak rozsądniej potraktować swój portfel. Postanowiłem zakupić IN 80SE nacieszyć się - a wiadomo za pół roku, jak trafi się coś ciekawszego odsprzedać, dołożyć i kupić coś lepszego. Spod Krakowa do Kutna trochę jest, ale dzięki za propozycje wzmacniacza. A może jak IN80SE -2 mi spasuje to lepiej podrasować jeszcze całość lepszymi kablami głośnikowymi, zasilającym i interkonektem?
 10. Pewnie, napiszę. Jak na razie dobijam targu i za tydzień, dwa będę mógł co nieco napisać.
 11. Wybór padł na Atoll IN80SE-2. Niestety za IN100 trzeba dać ok 3300 +/- 200 zł, co jest jak na razie poza moim zasięgiem. Mam nadzieję, że IN80SE-2 sprawdzi się z Dynaudio i że jest to krok do przodu w stosunku do leciwej Yamaha AX590.
 12. Mam właśnie takie wrażenie, że w bieżącej konfiguracji dźwięk niejako pozostaje na linii kolumn, "nie odrywa" się od nich. Czy są znaczące różnice między N100SE a IN80-SE2? Niestety ze sprzedawcą IN100SE nie ma kontaktu a IN80SE jest w idealnym stanie i jeszcze na gwarancji.
 13. Jak na razie zapytałem o Atolla IN80SE-2. Ciekawe jakie są różnice między IN80SEa a IN100SE. Co ciekawe oba są wycenione przez sprzedających za 2590 zł.
 14. Ok, zatem założyłem nowy temat. http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=45239 Szkic pokoju prześle w wolnym czasie, może jutro. Jacekp45: Zależy mi na Twojej opinii Dot. MH A.35.2.
 15. Witam forumowiczów Posiadam kolumny głośnikowe Dynaudio DM 2/6, które grają ze wzmacniaczem Yamaha AX590 oraz odtwarzaczem CD Marantz 69SE w pokoju 16m2. Całość gra przyjemnie, ciepłym brzmieniem, można by rzec dość uniwersalnie. Basu nie brakuje choć mógłby schodzić czasami niżej i być "konkretniejszy", natomiast minusem tego zestawienia jest dla mnie zbyt słaba stereofonia i zawężone spectrum sceny/instrumentów. Muzyki jakiej słucham to klasyka, jazz/blues, classic rock, czasami pop pokroju Stinga. Ww. zestawieniu chciałbym wymienić w pierwszej kolejności wzmacniacz i zastanawiałem się właśnie nad Music Hall'em A.35.2 by polepszyć scenę, detaliczność i stereofonię ale by nie było żadnych trzasków i zbyt piskliwych dźwięków. Czy MH A.35.2 będzie dobrym rozwiązaniem? Będę wdzięczny o sugestie. P.S.Nie jest tak, że nie ma stereofonii, czy też scena nie jest wyraźna. Zestaw gra dobrze, ale mógłby grać pewnie lepiej, gdybym wymienił wzmacniacz. A gdybym miał go wymieniać, co właśnie ww. elementy chciałbym aby uległy poprawie. Informacje: 0. Obecny zestaw: - kolumny głośnikowe Dynaudio DM 2/6 + Yamaha AX590 + CD Marantz 69SE + kable Oyaide Explorer - kolumny na standach (ok.16 kg na stand), rozstawione między sobą na 2 metry, między nimi komoda ze wzmacniaczem i odtw. cd, z tyłu kolumn ok 50 cm prześwitu do ścian/ (70 cm do okien - kolumny rozstawione wzdłuż ściany z oknami, te 20 cm to mniej więcej szer. parapetu) - słuchacz siedzi ok, 2-2,5 metra od kolumn, kolumny zwrócone ku słuchaczowi) 1. Muzyka: - klasyka, jazz/blues, classic rock (Led Zep, Dire Straits etc), czasami pop 2. Pokój - 4 m x 4 m - pokój jest "miękki", dywan, szafa, regał z książkami, sofa, firanki. - jak znajdę czas załączę szkic 3. Co planuję kupić: - wzmacniacz (dużo czytałem o Music Hall i jest proponowany do Dynaudio), 4. Dodatkowe założenia: - czasami muzyki słucham cicho i w obecnym wzmacniaczu zauważyłem, że przy bardzo niskim poziomie głośności gra tylko jeden (prawy) kanał. Przy czym jak delikatnie podkręcę grają dwa, ale wtedy robi się o ciut głośniej. Chciałbym wykluczyć taką przypadłość w nowym wzmacniaczu. - i jeszcze jedna kwestia zauważyłem że Dynaudio DM 2/6 potrzebują właśnie głośniejszego poziomu, wtedy grają. Natomiast przy niższym poziomie głośności są mankamenty : prawy kanał nie pracuje, oraz brzmienie jest mało detaliczne, płaskie. - może być używany w ładnym stanie 5. Budżet: - 2000 zł - 2200 zł; nie jest dla mnie mocnym ogranicznikiem
 16. Witam forumowiczów Chciałbym się włączyć do dyskusji. Posiadam kolumny głośnikowe Dynaudio DM 2/6, które grają ze wzmacniaczem Yamaha AX590 oraz odtwarzaczem CD Marantz 69SE w pokoju 16m2. Całość gra przyjemnie, ciepłym brzmieniem, można by rzec dość uniwersalnie. Basu nie brakuje choć mógłby schodzić czasami niżej i być "konkretniejszy", natomiast minusem tego zestawienia jest dla mnie zbyt słaba stereofonia i zawężone spectrum sceny/instrumentów. Muzyki jakiej słucham to klasyka, jazz/blues, classic rock, czasami pop pokroju Stinga. Ww. zestawieniu chciałbym wymienić w pierwszej kolejności wzmacniacz i zastanawiałem się właśnie nad Music Hall'em A.35.2 by polepszyć scenę, detaliczność i stereofonię ale by nie było żadnych trzasków i zbyt piskliwych dźwięków. Czy MH A.35.2 będzie dobrym rozwiązaniem? jacekp40: Czy to nie Pan oferował ww. wzmacniacz ostatnio na serwisie aukcyjnym? Co Pan myśli o połączeniu go z Dynaudio DM 2/6? Będę wdzięczny o sugestie.
 17. Dzięki za podpowiedzi co do marek wzmacniaczy, które dobrze komponują się z Dynaudio DM 2/6. Wezmę to pod uwagę jak będę zmieniał wzmacniacz. Apetyt mi wzrasta na lepszą elektronikę, ale muszę się jak na razie wstrzymać. Na razie Yamaha AX590 gra dobrze, ale zauważyłem, że im ciszej się gra tym balans jest przesunięty na prawy kanał. A na poziomie - 70dB słychać jedynie prawą kolumnę. Od - 60db w górę kanały się wyrównują. Co do odtwarzacza CD. Jak na razie biorę pod uwagę wspomnianego Pioneer'a PD-S801. Znalazłem jednak także takie ogłoszenia: - http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-yamaha-...html#9bd40ccc1a (hmm??? ) - http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-onkyo-d...html#7da882bee2 - http://olx.pl/oferta/sony-cdp-s7-scenario-...html#7da882bee2 - http://allegro.pl/onkyo-integra-dx-6750-od...6402475762.html - http://allegro.pl/onkyo-integra-dx-6750-od...6402475762.html - http://allegro.pl/hi-end-potezny-odtwarzac...6404782014.html (bardzo dobrze zachowany) - http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-marantz-cd...6390299188.html Jest jakaś neutralna alternatywa dla PD-S801 z ww.?
 18. A tak przy okazji, gdybym miał zamiar w ciągu roku zmienić wzmacniacz (Yamaha AX590) na coś innego (do 1500 zł) do Dynaudio DM2/6 to co byście polecili?
 19. Rozumiem. Byłem jednak przekonany, że SACD funkcjonuje już od dawna na rynku, stąd nie szukałem info o cenach takowych odtwarzaczy w sieci. Nie upieram się o SACD, stad moja propozycja odtwarzaczy CD z serwisów aukcyjnych. Wolę lepszy odtwarzacz CD niż SACD z ostatniej półki jakościowej. Chciałem SACD, gdyż ceny płyt są dość przyzwoite, ale jeśli twierdzicie, że płyta SACD zagra w gorszym odtwarzaczu SACD tak samo (lub gorzej) jak płyta CD w dobrym odtwarzaczu CD. Albo że przyrost jakości z SACD nad CD w zestawie stereo który posiadam nie jest tak znaczący - to oczywiście rezygnuję z SACD. Na odtwarzacz mogę wydać max 350 - 400 zł. Dobrze byłoby,gdyby był jednak zadbany. Może być bez pilota. Choć z drugiej strony te z pilotem mogą (choć niekoniecznie) mogą mieć bardziej zadbane przyciski. Czy możliwym jest by odtwarzacz pioneer PD-S (nie pamiętam modelu) czytał płytki włożone stroną zapisaną od góry? http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-pioneer...html#97f2190e75 Gdybym stargował na 400 zł byłby ok?
 20. No nie bądźcie już tacy ironiczni Myślałem, że SACD to norma w każdym odtwarzaczu, nawet w starszym i używanym. Jak wyżej.
 21. f1angel No cóż nie jestem w temacie Hi-Fi na bieżąco. Jak na razie mam zbyt krotko sprzęt by dostrzec różnice. Ze względu na małe dziecko słucham także cicho. Ale zauważyłem, że mały szybciej zasypia przy oryginale "Knocking to the heaven door" Dylana Pewnie dźwięk jest cieplejszy przy rozgrzanym wzmacniaczu. Ok. Moje propozycje są takie: http://allegro.pl/sony-cdp-xb720-klasa-qs-...6385926938.html http://allegro.pl/sl-ps770a-technics-compa...6397757924.html http://allegro.pl/pioneer-pd-s705-pilot-i6397811750.html http://allegro.pl/legendarny-cd-pioneer-pd...6379456862.html http://allegro.pl/pioneer-pd-7700-topowy-o...6377663918.html Jednak w cenie do 400 zł odtwarzacze są bardziej zadbane. Jak na razie dwa ogłoszenia znalazłem: http://allegro.pl/lstwa-zasilajaca-tomanek...6393689079.html http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/31/231007.php
 22. Kable, pewnie, mogą być używane. To samo tyczy się odtwarzacza - nie musi być marki Yamaha.Chociaż fajnie mieć zestaw pasujący do siebie, ale nie jest to dla mnie priorytet. Czytałem, że Sansui robiło dobre odtwarzacze CD. Co do odtwarzacza, chciałbym by odtwarzał płyty CD/SACD i był raczej neutralny. Dźwięk już jest ciepły - cieplejszy nie powinien być. Odtwarzacz mógłby poprawiać stereofonie, głębie, scenę, ale przy niewyolbrzymianiu wysokich tonów. Czyli nad interkonektem 2xRCA powinienem się zastanowić po zakupie odtwarzacza CD? Na odtwarzacz mogę wydać max 250-300 zł. Na interkonekt max 100 - 120 zł. Listwa również max 100- 120 zł. Wklejam zdjęcie kabla. Profil (1 wiązki) ma kwadratowy, tylko na jednej wiązce widnieje napis. Ten na której jest napis wpiąłem w minus w kolumnie i we wzmacniaczu. Zastanawia mnie czy przypadkiem te strzałki nie oznaczają może kierunkowości kabla tzn. powinienem wpiąć go w kierunku od wzmacniacz do kolumn zgodnie z tymi strzałkami. Czy normalnym jest lekkie grzanie się wzmacniacz przy cichym słuchaniu muzyki przez 4-5h (gałka na godz ? Impedancja kolumn głośnikowych to 6Ohm wg producenta, czyli minimum jakie mogę podpiąć pod wzmacniacz.
 23. Czy takowe będą w porządku? Kable: http://www.q21.pl/melodika-md2r-rca.html lub http://www.q21.pl/qed-performance-audio.html
 24. Nareszcie skompletowałem - choć jeszcze nie w pełni - swój zestaw stereo. Otóż do wzmacniacza Yamaha AX590 dobrałem ostatecznie po odsłuchu kolumny podstawkowe Dynaudio DM 2/6. W 16 m2 radzą sobie bardzo dobrze. Dźwięk jest ciepły, wysokie tony nie są metaliczne, barwa dźwięku nie męczy. Bardzo przyjemnie się je słucha w repertuarze klasycznego rocka. Z muzyką metalową radzą sobie - choć moim zdaniem nie są to za szybkie kolumny. Także bas - choć dla mnie jest wystarczający - powinien schodzić niżej, gdy mamy do czynienia z ciężkimi brzmieniami. Dziękuje zatem za pomoc i rady forumowiczów. Na pewno bez odsłuchu nie warto kupować kolumn. Warto natomiast wziąć wzmacniacz "pod pachę" i przejechać się do uznanego salonu audio Hi-Fi. Do pełnego szczęście brakuje mi jeszcze używanego odtwarzacza CD - najlepiej marki Yamaha oraz 2 sztuk interkonektów oraz listy zasilającej/antyprzepięciowej. Jakie interkonekty polecacie do kwoty 80 - 100 zł za 1 szt.? Jaką listwę polecacie do 100 zł? Czy jest w ogóle ich sens zakupu? Chciałbym jeszcze potwierdzić jedną sprawę. Otóż kolumny podpięte są do wzmacniacza kablem Oyaide Explorer, który jest cały biały. Zatem nie ma znaczenia, która jego wiązka jest plusem czy minusem? Oczywiście wiązka z plusa pod kolumny powiązana jest z plusem we wzmacniaczu.
 25. Spokojnie, sporadycznie głośno słucham muzyki. Tylko obawiam się 4 Ohmo'owej impedancji tych kolumn. A może Castle Knigt 2 ma podobnie brzmienie do Chario 200? Nowe kosztują ok 1600 zł - jakiś rabat, może wyjdą ok 1200-1300 zł i byłyby prawie w cenie tych Chario (zauważyłem że wcześniej właściciel wystawił je za 1250 zł - brak ofert kupna).
×
×
 • Utwórz nowe...