Skocz do zawartości

414

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 414

 • Ranga
  Debiutant
 1. Pomieszczenie ok. 30 m2, umeblowane. Miejsce siedzenia (i słuchania) około 2,5 m od kolumn. Kolumny stoją przy ścianie tylnej. Można je odsunąć na jakieś maks. 15 cm. Jeżeli chodzi o ściany boczne - niesymetrycznie. Z jednej strony daleko (3 m) z drugiej 30 cm. Źródła to albo CD albo odtwarzacz strumieniowy.
 2. Dziękuję za odpowiedź. Kolumny Focal Aria 906 rzeczywiście wyglądają bardzo interesująco.
 3. To zależy od mojego przekonania, że warto. Mogę sobie wyobrazić, że wydam 5-6 tys. zł na takie urządzenie. Czy możesz coś zasugerować? Czy np. Creek Evolution 50A byłby dobry do takich kolumn, czy to też popierdółka?
 4. Amplituner, bo potrzebuję wejść cyfrowych. Jeśli chodzi o dźwięk, dobre pytanie, jednak gubię się w określeniach charakteryzujących brzmienie kolumn. Mam Paradigm Monitor 3. Lubię, jak grają, choć czegoś mi brakuje - raczej w zakresie tonów wysokich i średnich. Bas jest ok. Słuchałem u kolegi Paradigm Studio (starszej wersji) podłączonych do wzmacniacza Creek. Grały lepiej, przede wszystkim jeśli chodzi o przestrzeń. Słuchałem też kolumn Diapason Astera (inna półka) - w muzyce jazz'owej wspaniałe (każdy instrument można wskazać palcem), ale w muzyce rockowej dla mnie z kolei brakuje basu. Mam też pozytywne nastawienie do Dynaudio, bo takie nagłośnienie ma mój samochód. Oczywiście, słuchanie muzyki w samochodzie to zupełnie inna bajka, ale te głośniki brzmią bardzo przyjemnie.
 5. Witam Serdecznie! Rozważam zakup amplitunera stereo Cambridge Audio Topaz SR20 oraz kolumn głośnikowych, które by do niego pasowały. Rozważam następujące modele: Dynaudio Excite X18, Dynaudio Audience 52SE, Avance Magnum 12, B&W 705, Paradigm Studio 20 v.5 lub Proac Response D TWO. Altenatywne amplitunery, o których myślę to też HarmanKardon HK3770, Yamaha R-N500 lub Rotel RCX-1500 (to już wyraźnie droższy sprzęt) Słucham głównie rock'a i jazz'u. Czasem muzykę klasyczną, też trochę soul i r'n'b. Bardzo chętnie poznam opinie nt. powyższych.
 6. 414

  "Usieciowienie" zestawu

  Dziękuję za opinie. Rzeczywiście nie mam. Słucham stereo i rzeczywiście nie wykorzystuje amplitunera w jego głównej funkcji.
 7. 414

  "Usieciowienie" zestawu

  Dziękuje za opinie. No, cóż. Celne pytania. Odtwarzacz DVD wykorzystuję, żeby od czasu do czasu coś obejrzeć. A amplituner kina domowego kupiłem, bo wtedy wydawało mi się, że może pójdę w tym kierunku. W takim razie nasuwa mi się pytanie, o sugestie co do zestawów stereo, które pozamiatają mój zestaw.
 8. Posiadam zestaw Yamahy składający się z amplitunera RX-V657 oraz odtwarzacza dvd S657, który ma już 10 lat. Głośniki to Paradigm Monitor 3 v.4. Słyszę różnicę w stosunku do prawdziwie audiofilskich zestawów za kilkadziesiąt tysięcy, natomiast ogólnie jestem zadowolony z tego, jak to gra. Przymierzam się do dołożenia czegoś, co umożliwi mi słuchanie muzyki z internetu, przede wszystkim serwisu Spotify. Rozważam następujące rozwiązania: a) Wymianę posiadanego amplitunera na amplituner stereo Onkyo TX-8150 b) Dokupienie modułu Connect firmy Sonos c) Dokupienie odtwarzacza CD z funkcjami sieciowymi Yamaha NT670D d) Dokupienie odtwarzacza sieciowego Cambridge CXN Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne sugestie, co do najbardziej optymalnego rozwiązania.
×
×
 • Utwórz nowe...