Skocz do zawartości

matoole

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O matoole

 • Ranga
  Debiutant
 1. matoole

  Używane kolumny do 1500zł

  Czy odtwarzacze CD też mają wpływ na barwę dźwięku ?Można odpowiednim CD zaciemnić ,czy rozjaśnić dźwięki? Kolejny zawodnik - MB Quart 980 S Ktoś ich słuchał? Bardzo mało opinii w necie ,a ich charakterystyka interesująca 28-32000 Hz.
 2. matoole

  Używane kolumny do 1500zł

  Kolumny stoją w półkolu ,jest to ściana z oknami ,balkonem.Odsunięcie kolumn zaburzyłoby swobodną komunikację - dlatego nie mogę ich za bardzo wysunąć. Dlaczego uważasz ,że małe głośniki niskotonowe będą optymalne? Co do moich poszukiwań to póki co zwróciłem uwagę na kolumny Arcus wersji TM i AS. Nie musimy szukać modeli obecnie dostępnych na Allegro. Wystarczą mi nazwy i modele kolumn ,które uważasz/uważacie za godne uwagi. Ja będę śledził ich dostępność i w międzyczasie poczytam sobie o nich.
 3. matoole

  Używane kolumny do 1500zł

  Z przyczyn obiektywnych kolumny nie mogą stać dalej odsunięte od ściany.Rozstaw pomiędzy nimi to ok.3m.Wiem ,że będę musiał kupić jakieś sensowne kable jak kupie porządny CD .Najpierw pod nóż pójdą przewody napięciowe we wzmacniaczach. Co do warunków w jakich grają kolumny to nie ma sensu brać ich pod uwagę.Obecnie kolumny grają w pokoju w kształcie zbliżonym do ćwierci koła i wysokim na 3,5m ze skosami .Za niecały rok będą grały w pomieszczeniu o zbliżonym metrażu ,ale o wys 2.7m i innym kształcie, jednak tam też nie odsunę ich za daleko od ściany.Trochę czytałem o ustawieniach i akustyce ,coś za coś -mam świadomość.
 4. matoole

  Używane kolumny do 1500zł

  Płyty na razie idą na CD Onkyo z kina domowego.Docelowy CD kupię po kolumnach i decyzji który wzmak zostaje.Dobiorę wtedy odpowiednio do firmy,żeby móc obsługiwać firmowym pilotem Co do ustawienia kolumn -tyłem stoją z 20cm od ściany,po bokach mają sporo miejsca.Kable jakieś no name.
 5. matoole

  Używane kolumny do 1500zł

  Witam wszystkich Muszę wymienić kolumny i prosiłbym o sugestie jakich modeli szukać. Interesują mnie kolumny używane w kwocie do 1500zł, pomieszczenie 35m2. Posiadam wzmacniacz Onkyo Integra 8850 i Kenwood DA 9010 -nie wiem ,który zostanie. Słucham głównie muzyki elektronicznej,trochę lekkiego rocka.Zależy mi na kolumnach w miarę zrównoważonych z mięsistym,dynamicznym basem - lubie jak w muzyce Jean Michela Jarre słychać wszystkie rejestry. Kolumny będą stały tyłem blisko ściany ,więc myślę ,że albo konstrukcje zamknięte ,albo bass reflex z przodu.
×