Skocz do zawartości

njczyziu

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. njczyziu

  Mikrofon

  Czegoś nie rozumiem. W opisie jest napisane, że mikrofon w dyktafonie jest monofoniczny. Ale także jest taki opis: Częstotliwość próbkowania: SXQ 50 - 19,000 Hz SHQ 50 - 15,000 Hz STEREO SP 50 - 9,000 Hz HQ 50 - 13,000 Hz SP 100 - 7,000 Hz LP 100 - 3,000 Hz Proszę o objaśnienie
 2. njczyziu

  Mikrofon

  Czyli wychodzi na to, że powinienem kupić wtyczkę 2,5mm i podpiąć ją do tej 3,5mm. Wtedy dziwięk mono będzie słyszalny w obu słuchawkach?
 3. njczyziu

  Mikrofon

  Jak się wymienia tego jacka na mono i gdzie się on znajduje?
 4. njczyziu

  Mikrofon

  Rzeczywiście, dzwięki tylko mono. Czy jeżeli zakupie słuchawki monofoniczne dzwięk będzie się rozkładał równomiernie na obu?
 5. njczyziu

  Mikrofon

  Jeszcze jedna sprawa. Gdy odsłuchuje jakiś plik w słuchawkach na uszach, dzwięk jest tylko w jednej słuchawce, druga jest kompletnie głucha. Słuchawki są dobre, obie działają na odtw. mp3, monitorze podczas słuchania winampa, tylko po podłączeniu do dyktafonu działa jedna :/ Jaka może być tego przyczyna?
 6. njczyziu

  Mikrofon

  Witam, To mój pierwszy post na tym forum, nie wiem czy w odpowiednim dziale zakładam ten temat, jeżeli nie to z góry przepraszam. Mam małe pytanie, niedawno kupiłem sobie dyktafon cyfrowy wraz z mikrofonem zewnętrznym i zależy mi na tym aby w trudnych warunkach (samochody, inni ludzie, wiatr, szuranie kórtką itp.) nagrał się jak najlepszy dzwięk. Głównie chodzi mi o jak najlepsze nagranie drugiej osoby, która będzie iść przy mnie i z którą będę prowadził rozmowę. Dyktafon chcę ukryć w wewnętrznej częśći kurtki, która jest dość głęboka więc urządzenie byłoby całkiem głęboko schowane. Pogoda nie jest najlepsza aby chodzić rozpiętym do połowy, więc ekspres w kurtce byłby zapięty prawie na max. w górę. Niezbędny aby było dobrze słychać mojego rozmówcę może się okazać zewnętrzny mikrofon dodany do zestawu i zastanawiam się czy lepiej będzie jeżeli zdejmę z niego gąbkę czy też jeżeli będzie ona nałożona. Chodzi mi o nagranie jak najczystszego głosu osoby mi towarzyszącej, bez szumu i zakłóceń... Dyktafon ma także kilka trybów jakości nagrywania dzwięku, w tym 2 najbardziej mnie interesujące: HQ i XHQ HQ - wysoki poziom rejestrowania dzwięku XHQ - bardzo wysoki poziom rejestrowania dzwięku Zastanawiam się czy w takiej sytuacji nie lepiej byłoby zastosować opcję HQ, ponieważ obawiam się, że XHQ będzie zbyt czuła i będzie rejestrować przede wszystkim mój głos i szuranie kurtką, drgania a nie rozmówcę, który będzie szedł obok w odstępie około metra Proszę o dobre rady. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...