Skocz do zawartości

Ghost886

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Ghost886

  1. Wymiary zewnętrzne głośnika niskotonowego są takie, jak na tym zdjęciu . Wymiary (podane w milimetrach) zaznaczyłem na tym rysunku: . Średnica powierzchni na dolny resor wynosi max 120mm, a minimalnie 105mm (średnica dolnego resora musi mieścić się w tym przedziale). Szukałem gotowych (posklejanych) zestawów naprawczych, ale te od Tonsil GDN 20/50 i 20/40 nie pasują (przeważnie mają cewkę 8ohm i za mały dolny resor), a o innych modelach ciężko znaleźć informacje na temat wymiarów (np. dolnego resora). Proszę o pomoc w doborze elementów do regeneracji tego głośnika (potrzebuję: membranę, kopułkę, górne zawieszenie membrany, resor, cewkę, Karkas cewki). Mam również dwa głośniki niskotonowe (takie same jak wyżej opisane), w których uszkodzone są tylko górne zawieszenia. Również nie wiem jakie wybrać. Średnica membrany wynosi 157mm. Średnica powierzchni na górne zawieszenie wynosi max 195mm, a minimalnie 175mm (średnica górnego zawieszenia musi mieścić się w tym przedziale). Czy np. takie zawieszenie będzie dobre? Proszę o pomoc w doborze górnego zawieszenia do tych dwóch głośników.
  2. Witam. Posiadam Kolumny głośnikowe Fisher STE 191. Uszkodzone są w nich głośniki: • Niskotonowe 4x (HA 20/1134) 4ohm. Dwa głośniki posiadają uszkodzone zawieszenie górne. Dwa kolejne próbował naprawić poprzedni właściciel, wymienił on membrany z cewkami, ale dolne zawieszenie jest za małe i są krzywo zamocowane (ocierają cewki). • Średniotonowe 2x (HB 10/1028) 8ohm. Jeden głośnik pozbawiony jest membrany i cewki, drugi posiada uszkodzone górne zawieszenie. • Wysokotonowe 2x (HG 2,5/1308) 8ohm. Jeden jest uszkodzony (odpadła membrana), drugi ma naderwaną membranę. Myślę, że w dwóch głośnikach niskotonowych wystarczy przykleić nowe górne zawieszenie, ale nie wiem z jakich głośników je dobrać. W dwóch kolejnych nie wiem czy wymienić membrany z zawieszeniami i cewkami (nie wiem od jakich głośników będą te części pasowały) czy kupić nowe głośniki (jakie?). Nie wiem czy w głośnikach średniotonowych wymienić głośniki na nowe (na jakie?) czy kupić membrany z cewkami i zawieszeniami (również nie wiem od jakich głośników będą te części pasowały)? Jakie nowe głośniki kupić w miejsce głośników wysokotonowych? Proszę o pomoc.
  3. Witam. Posiadam Kolumny głośnikowe Fisher STE 191. Uszkodzone są w nich głośniki: • Niskotonowe 4x (HA 20/1134) 4ohm. Dwa głośniki posiadają uszkodzone zawieszenie górne. Dwa kolejne próbował naprawić poprzedni właściciel, wymienił on membrany z cewkami, ale dolne zawieszenie jest za małe i są krzywo zamocowane (ocierają cewki). • Średniotonowe 2x (HB 10/1028) 8ohm. Jeden głośnik pozbawiony jest membrany i cewki, drugi posiada uszkodzone górne zawieszenie. • Wysokotonowe 2x (HG 2,5/1308) 8ohm. Jeden jest uszkodzony (odpadła membrana), drugi ma naderwaną membranę. Myślę, że w dwóch głośnikach niskotonowych wystarczy przykleić nowe górne zawieszenie, ale nie wiem z jakich głośników je dobrać. W dwóch kolejnych nie wiem czy wymienić membrany z zawieszeniami i cewkami (nie wiem od jakich głośników będą te części pasowały) czy kupić nowe głośniki (jakie?). Nie wiem czy w głośnikach średniotonowych wymienić głośniki na nowe (na jakie?) czy kupić membrany z cewkami i zawieszeniami (również nie wiem od jakich głośników będą te części pasowały)? Jakie nowe głośniki kupić w miejsce głośników wysokotonowych? Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...