Skocz do zawartości

Harth

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Ok . A czy jest sens kupowac wzmacniacz wzmacniacz Onkyo TX8150 do 2000 zł (widziałem używane w tej cenie)? Jeśli nie to to poszukam najpierw jakiegoś adaptera WiFi żeby wiedzieć czy jest w ogóle taka możliwość, aby podłączyć coś takiego.
 2. Ok. A o jakich przystawkach do WiFi mówisz?
 3. Podpowiedzcie mi proszę, czy da się kupić używany wzmacniacz/amplituner w kwocie do 1000 zł tak aby miał WiFi i można na nim było odtwarzać muzykę nie tylko przez kable ale również z tabletu czy telefonu. Jeśli tak, to z jakimi kolumnami takie wzmacniacze będę współpracować trafić w mój gust? Dzięki takim informacjom mógłbym sam czegoś szukać. Bo na razie działam po omacku
 4. Nie mam odtwarzacza CD ponieważ nawet nie mam płyt. Głównym źródłem muzyki jest dla mnie Spotify. Pen drive na pewno daje lepszą jakość ale chcę mieć też możliwość puszczenia czegoś przez WiFi. Nie jako główne źródło muzyki, ale dostępne.
 5. A czy jest szansa aby w tych pieniądzach dostać wzmacniacz/amplituner z możliwością puszczania muzyki przez WiFi (np. z tabletu, telefonu). Bo już nawet rozważałem z żoną czy nie kupić nowego Onkyo 8150 ze względu na takie możliwości.
 6. Ile Waszym zdaniem są one warte? PS: czy waszym zdaniem warto dać 2500 zł za 2 letnie Dali Zensor 7? To trochę przekracza mój budżet, ale może warto... tzn. czy w tej cenie można dostać coś może starszego, ale lepszego?
 7. W zasadzie do początku myśleliśmy nad używanymi
 8. Byłem na odsłuchu z żoną. Sprzęt, do jakiego były podłączone kolumny: Onkyo 8150, kable: Van Den Hul D352. Kolumny: Klipsch RP260 - naszym zdaniem za ostre, za dużo wysokich tonów, dźwięk atakował aż oczy szczypały Castle Knight 5 - fajny miękki dźwięk, ale jednak za miękki; moim zdaniem był też płaski (żona tak nie uważa). Monitor Audio Broznze 6 - trochę za ostre; miały nawet głębię dźwięku, ale to jeszcze nie to, poza tym wysokie dźwięki były trochę zbyt wyraziste, wybijające się z tła. Tannoy XT6F - bardzo nam się podobały, kiedy grały głośno (dźwięk był i głęboki, i energiczny, ale nie atakował), jednak po ściszeniu brakowało przestrzeni i środka; z uwagi na to, że zazwyczaj nie słuchamy muzyki zbyt głośno, jest to minus tych kolumn. Cabasse Java - wszystko fajnie, ale za duże jak na nasz pokój (23 m kw.); podobała nam się przestrzeń (słuchaliśmy też Cabasse Jersey, ale te się nam od początku nie podobały, miały płaski dźwięk). Dali Zensor 7 - najbardziej przypadły nam do gustu, brzmiały dobrze zarówno głośno, jak i cicho (niezależnie od puszczanej muzyki - zauważyliśmy też, że jakość dźwięku zależy też od rodzaju muzyki). Najbardziej podobało nam się to, że było dobrze słychać i basy, i soprany, no i był ładny środek; dźwięk jakby nas otaczał. Ogólnie stwierdziliśmy, że podoba nam się dźwięk ciepły, dość miękki, taki, w którym dobrze słychać basy (nie są przytłumione) i środek, głęboki, w którym jest przestrzeń. Pan, który nas obsługiwał, powiedział też, że lepsze byłyby dla nas kolumny efektywniejsze, czyli takie, w których dźwięk nie traci na cichym odtwarzaniu.
 9. Pytałem jakie mają, ale powiedziano mi że na miejscu sobie wybiorę. Z tego co patrze na stronie, mają dość sporo sprzętu, ale co będzie można odsłuchać to już nie wiem. Pewnie pokażą mi to co najpopularniejsze. Dlatego dobrze by było żebym mniej więcej wiedział co wybrać.
 10. Umówiłem się na odsłuch do RMS w Białymstoku. Jak mi będzie mało to pojadę jeszcze do Media-Centrum w Warszawie. Niestety w RMS nie wiem jeszcze jakiego sprzętu będę słuchał. Moglibyście więc napisać mi pokrótce czego warto? Tzn. jaki dzisiejszy sprzęt jest najbardziej podobny do modeli które krążą jako używane w cenie zestawu do 3000 zł? Czy też wystarczy że sprawdzę i zapiszę sobie to o czym wspomniał f1angel?
 11. Czy w Białymstoku znacie jakieś miejsca gdzie można iść na odsłuch? Mogę wybrać czy pójdę do salonu w. Warszawie czy właśnie w Białymstoku (wtedy może mi towarzyszyć nie tylko żona, ale teść który lepiej się zna na dźwięku więc zawsze coś podpowie).
 12. Byłem w salonie ale nie na prawdziwym odsłuchu. Po prostu w różnych sklepach puszczono mi różne głośniki. Ale razem z żoną będę jechał na godzinny odsłuch do 'rasowego' sklepu audio w piątek i wtedy będę już wszystko wiedział na pewno. Także na razie bazuję na tym co już słyszałem. A pewnie po porządnym odsłuchu będę miał jakiekolwiek pojęcie o czym Wy piszecie . Ale też ciągle zawracam Wam głowę i podpytuje ponieważ chce wiedzieć o co w ogóle pytać w salonie.
 13. W sensie dokładnego porównania. Jak piszecie np: Tony wysokie w Elacach są dokładne, ale nie natarczywe, średnica i dół faktycznie nie jest mocno ocieplona, czy bardzo miękka jednak ogólnie brzmienie nie jest twarde. To się gubię i nie wiem o co chodzi.
 14. Właśnie problem polega na tym że jeszcze żadnych kolumn nie słuchałem więc nawet nie będę miał porównania
 15. A jeśli chodzi o cenę to warto? Czy czekać na lepsze oferty?
×
×
 • Utwórz nowe...