Skocz do zawartości

Mario76

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Mario76

 • Ranga
  Debiutant
 1. Kolumny wybrane Tannoy Revolution xt8 f, lampa Audio Haiku, przedwzmacniacz Audio Haiku, gramofon Onkyo CP 1050, wkładka Ortofon bronze. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i rady. Pozdrawiam
 2. Angel podaj jakieś swoje typy do odsłuchu z tych trzech firm jakie zapodałem wyżej. Lepiej zainteresować się Kef R500 czy Q900? Jeżeli wzmacniacz lampowy ma 8 Ohm to kolumny mogę podpiąć 8-mki i mniejsze czy tylko 8-mki mogą grać?
 3. Będę celował w kolumny Kef,Tannoy i Canton. S4Home miałbyś modele tych marek ?
 4. Przynajmniej z Klipsch RP 280F nie będę miał problemu z odsłuchem,mam je w systemie KD.
 5. Już nadrabiam zaległości.2x30W na EL34 integra Williamson. O szczegółową specyfikację musiałbym zwrócić się do wykonawcy. Dźwięk Tannoy Revolution 8 mi odpowiada. Wyczuwalny basik,przestrzenny zaznaczona średnica z mało piskliwą górą. Dźwięk delikatny i subtelny A zarazem nie ciągnący się i mułowaty. To taki rodzaj dźwięku byłby zaakceptowany. Istnieją takie kolumny? I jeszcze jedno 8 Ohm muszą mieć. Pomieszczenie to 40 m przygotowane pod audio. Pozdrawiam
 6. Jakie kolumny polecacie na odsłuch ?Jest wiele modeli i marek i nie ma możliwości żeby je wszystkie ogarnąć. Tannoy Revolution 8 w połączeniu z Denon 2020 zagrały bardzo ładnie. Miał to już być mój typ... Ale czar lampy zmienił moje decyzje związane z wyborem zestaw stereo. Simson zestaw "zacny" zawsze można ulepszyć. A jak zasoby finansowe jeszcze na to pozwalają to jest czysta przyjemność w rozbudowie i ulepszaniu tego co już uważamy za "prawie" doskonałe. Oby tylko nie przekroczyć tej granicy o której była mowa.Zresztą człowiek to taka istota ,że zawsze chce czegoś innego,lepszego,nowszego A elektronika, układy,procesory to wszystko wymuszają. Czekam na propozycje kolumn do odsłuchu z Waszej strony.
 7. Zakupiłem integre. Tak jak pisałem, zamówiłem bez odsłuchu, zaryzykowałem A co z tego wyjdzie zobaczymy. Zacząłem od wyboru lampy (spodobał mi się wygląd i czar tych lamp) teraz będę dobierał elementy które dźwiękowo będą mi podchodziły. Mam nadzieję ,że jakoś dobrnę do końca z Waszą pomocą. Dzisiaj przejażdżałem obok sklepu z perkusją i zajrzałem. Perkusje,gitary i inne tam rzeczy do zespołu rockowego. Ale sprzedawca zaproponował mi kolumny JBL SVA-1800, które miał na zapleczu. Nie było możliwości ich posłuchania (jeszcze nie wystawione). Czy ktoś o nich słyszał, miał styczność ? Warte są poświęcenia chwili uwagi ? Pozdrawiam
 8. Witam. Trochę pochodziłem,posłuchałem i wyszukałem. Zamówiłem wzmacniacz lampowy , będzie pod koniec miesiąca. Kolumny jeszce nie mam pewniaka jak dojedzie wzmak do się wybiorę na odsłuch. Może wiecie jak podłączyć lampę żeby grała narazie z tymi samymi głośnikami frontowych co KD Onkyo RZ 800.? Chodzi mi żeby kabli nie przepinać. Lampa http://www.haiku-audio.pl/williamson. Pozdrawiam. S4Home jak jest według Ciebie ta granica, ile wynosi granica gdzie każda dodatkowa złotówka nie ma przeniesienia wartości do jakości towaru?
 9. [Angel doborze wytypowałeś, skąd wiedziałeś że to 911?. Tak jak piszecie żyć jest za krótkie, dlatego do ceny początkowej jaką chciałem wydać na sprzęt dorzuciłem parę tysiaków, gdyż nie chce wymieniać po paru miesiącach na inny zestaw. Zauważyłem że im większa cena tym elementy jednak grają dużo lepiej,pełniej. Przestrzeń robi się większa i nie trzeba nastawić pokrętła na godzinę 15. Można wyłapać różne instrumenty, słychać więcej szczegółów. Ważne żeby wiedzieć kiedy powiedzieć dość i wybrać to co najlepiej pasuje i spokojne można się pod tym podpisać. Lampy czekają na odsłuch.
 10. S4Home co sie tyczy spełnienia marzeń, wiesz mi spełniam je. Na swoją 40-stkę zakupiłem sobie autko o którym marzyłem od dziecka. Poszła w międzyczasie salka pod KD i teraz jest pora na stereo. Trzeba jedynie jeszcze trochę posłuchać i przesłuchać co nie co.
 11. Tak, odsłuch tego co by się chciało i na tym co się podoba w swoim domu to byłoby super wygodne i przyjemne. Dobrze że za marzenia nie ma kary bo miałbym dożywocie.
 12. Przy zakupie elektroniki widzę że istnieją trzy główne czynniki decydujące o danym wyborze. Preferencje odnośnie dźwięku, wizualny czynnik i ostatni chyba najważniejszy to grubość portfela. I tak naprawdę czy kupi się zestaw stereo za 1000zł czy 10000 zł to i tak będzie się nam podobał bo to był nasz wybór. Tylko czy do końca był to trafny wybór. Tak czytam i widać że ludzie czasami po pół roku coś zmieniają,ba nawet po miesiącu, bo coś tam nie jest z tym dźwiękiem tak jak powinno. Posłucham paru lamp i zobaczę jak dźwięk ma się do tranzystora. Obecnie w stereo mam 10letnie JBL połączone z Onkyo też dekadowe i dźwięk mnie satysfakcjonuje. Dlatego myślę że wszystko co kosztuje prawie 10K będzie o niebo lepsze od tego co mam teraz. Trzeba jedynie dobrać odpowiednie dźwięki,tony barwę jednym słowem to co się preferuje. Dlatego odsłuch będzie dobrą drogą do złożenia nowego zestawu.
 13. f1angel jeżeli radzisz żebym poszukał lepszego wzmacniacza słuchałem Denona 2020 zagrał lepiej niż Onkyo 9070. Tylko czy większa suma jest adekwatna do dźwięku? Gdyby tego Denona porównać z http://www.haiku-audio.pl/williamson który waszym zdaniem ma lepszy dźwiek, naturalne barwy, gra spokojniej ,tworzy przestrzeń?
 14. Jakie jest różnica wzmacniaczach tranzystorowy A lampowy? Ja osobiście nie słuchałem lampy , na Onkyo 9070 słuchałem paru kolumn i spodobała mi się kombinacja z Tannoy Revolution xt8f. Dlatego chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat lampowych wzmacniaczy i ewentualnej przewadze nad tranzystorem. Jeżeli ktoś ma taką wiedzę niech się podzieli.
 15. Przeglądałem polskich producentów wzmacniaczy lampowych i natrafiłem na taki model http://www.haiku-audio.pl/williamson. Wszystko jest w jaK najlepszym pożądku, ładnie poukładane mocy wystarczająco. Czy ktoś się z tym pudełkiem spotkał,słuchał? Ma ktoś jakieś doświadczenie?
×
×
 • Utwórz nowe...