Skocz do zawartości

Simeone

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Simeone

 • Ranga
  Debiutant
 1. STX 150 + Yamaha RN500

  Na podstawie Waszych opinii doszedłem do wniosku, że zostały mi dwie opcje amplitunera - Onkyo TX 8150 - Yamaha R-N602 Byłem dziś na odsłuchu, niestety miałem do wyboru tylko w/w yamahe. Podłączona została do kolumn Indiana Line Nota 550 - taki zestaw polecił mi sprzedawca. Reszta kolumn w cenach dla mnie nieosiągalnych Po odsłuchu mam jednak mieszane uczucia - wg mnie troszkę za jasno na górze, jestem ciekaw czy to kwestia Amplitunera / kolumn. Z opinii jakie słyszałem yamaha może tego powodem. Jeśli tak wybór padłby na Onkyo. Najlepiej byłoby porównać indiany z STX'ami jednak niestety nie mam do nich dojścia. Będę zatem zmuszony kupić zestaw troche w ciemno opierając się na Waszych opiniach. Na tą chwilę onkyo 8150 - stx 150. Co wy na to?
 2. STX 150 + Yamaha RN500

  Witam, po pierwsze dziękuje za komentarze. Podstawą mojego zestawu są kolumny STX Electrino 150. Tak naprawdę jeśłi chodzi o amplituner nie upieram się przy Yamasze, zapytanie o konfiguracje oparłem na poprzednich postach na tym forum - połączenie ciut większych STX Electrino 250. Do nich proponowano Yamahe RN500. Wolałbym mieć amplituner, gdyż nie mam w swojej kolekcji płyt - najważniejszym źródłem na obecną chwilę byłby komputer. Amplituner z możliwością wifi załatwiłby mi sprawę Jeśli chodzi o wzmacniacz, na targach Audio Video Show 2015 głośniki zrobiły ponoć furore. Jako wzmacniacz użyto Denona 720AE. F1 angel pisał o zamontowaniu DAC'a - nie wiem tak naprawdę jakiego miałbym wybrać, na co zwrócić uwagę, stąd wybrałem dla bezpieczeństwa amplituner. Jeśli chodzi o pytanie dźwięk czy funkcje - to i to. Ale jeśli miałbym wybrać oczywiście dźwięk jest priorytetem. Skoro zatem powyższa konfiguracja nie jest optymalna, jestem w stanie zatem dopłacić i kupić taki amplituner który ładnie obsłużyłby mi moje głośniki. Gilmour już się grzeje , więc jeśli to nie problem, bardzo proszę o podanie amplitunera który współgrałby z głośnikami STX [obsługiwałby WIFI ew radio] lub wzmacniacza z DAC. Cena takiego zestawu mogłaby oscylować w granicach 2,000 - 2,500 zł jeśli naprawdę podniosłoby to jakość.
 3. STX 150 + Yamaha RN500

  Witam, chciałbym zakupić zestaw Stereo. Mój typ to: - kolumny: STS Electrino 150 - amplituner: Yamaha RN-500 Nigdy wcześniej nie miałem takiego systemu i już nie mogę się doczekać Wybór padł na powyższy zestaw wg mnie cena / jakość. Proszę doradźcie czy będzie to grało jak trzeba / na co zwrócić uwagę. Źródło dżwięku: komputer po wifi + radio + TV Sprzęt: nowy Budżet: +/- 3,000zł Pokoj: 20m2 + otwarta kuchnia. Przed kolumnami kanapa - 3m. Mam obawy o odległości kolumna ściana / kolumna kanapa... Preferencje: Muzyka gitarowa: Led Zeppelin / Pink Floyd / The Beatlles / Radiohead / RHCP / Muse / Editors / Genesis /
×