Skocz do zawartości

wasket

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O wasket

 • Ranga
  Debiutant
 1. Ciekawe rozwiązanie. Do przemyślenia. A gdzie by je w takim razie zamontować? zaraz przy skosie?? montować na ścianach bocznych czy na suficie ale przy ścianach bocznych? Właśnie w lokalnym salonie już wcześniej radzono mi, żeby wymienić na Marantza (odsłuch moich Cantonów był właśnie na Marantzie i potem porównanie z moim Denonem i faktycznie Marantz grał szybciej, bardziej dynamicznie). W takim razie będzie trzeba sprawdzić Marantza 7011 vs. Onkyo tz1100> Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie!
 2. Tak na sufit oczywiście! Przepraszam jeśli się źle zrozumieliśmy (te jajka na obrazku to miały być właśnie głośniki sufitowe:)). Dziękuje za pomoc. Sprawa atmosa rozwiązana - mam nadzieję, że przy tych tylko dwóch sufitowych choć troszkę będzie się dało o odczuć... Co do suba - sprawa do przemyślenia dla mnie. Teraz tylko wymienić ampli - zastanawiam się nad Denonem X4300 lub Marantzem 7011.
 3. Obecnie jest 7.1 czyli to co poniżej. I zgodnie z sugestią PromatAudio dołożę jeszcze dwa na sufit (czyli będzie 7.1.2) A zapytam jeszcze, jeśli mogę - czy warto w takiej konfiguracji i metrażu dokładać jeszcze jednego suba?
 4. Dzięki za zainteresowanie. Te jajka to niby głośniki sufitowe, które chciałbym dołożyć. Obecnie oprócz oczywistych frontów bo obu stronach szafki rtv i centralnego pod TV wiszą jeszcze na przeciwległych ścianach pokoju dwa boczne (odległość do "słuchającego ok. 1.6m) oraz dwa tylne na ściance kolankowe (jest wysoka; odległość każdego od pkt. centralnego kanapy ok.1.4m) - tak, że surroundy są troszkę powyżej linii głowy widza. Wiem, że nie jest to oszałamiające pomieszczenie ale po ustawieniu wszystkiego gra to naprawdę bardzo fajnie. I dlatego myślałem nad dołożeniem góry. Czyli wg. sugestii przy obecnym zestawie iść w 7.1.2.
 5. Dzień dobry! Stoję przed dylematem - czy warto montować głośniki sufitowe w sytuacji jak na rysunku? Mój obecny zestaw to 7.1 Canton GLE 496 + 416 + 456 + sub AQ WEGA 54. Chciałbym go rozbudować do systemu ATMOS (poprzez wymianę amplitunera - prawdopodobnie na DENON X6300 oraz dołożenie głośników sufitowych (jakich?)) Pomieszczenie jest malutkie - pokój 16m2. Kanapy nie da rady już przesunąć bliżej w stronę TV (optymalne 2m przed ekranem 65cali). Czy w ogóle zabierać się za Atmosa w takiej konfiguracji pokoju?? Dziękuje z góry za wszelkie sugestie.
 6. wasket

  kino domowe do 5000zł

  Witam Szanownych Kolegów. Jeśli mogę to chciałbym przyłączyć się do pytania o zestaw KD 5.1. Pokój "kinowy" jest niewielki - niecałe 16m2. Sprzęt będzie wykorzystany w proporcjach: filmy/seriale - 75% PS4 25%. Posiadam już amplituner - Denon x3200w. Kwota do wydania to max 5000zł. Gdzieś tam w głowie utkwił mi zestaw Audio Pro Avanto 5.0 +sub (to tak żeby nie przepłacać a w miarę dobrze zagrało) Czy warto? Czy jednak coś polecanego powyżej byłoby lepszym rozwiązaniem-przy takim metrażu?
×