Skocz do zawartości

Brietal

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Brietal

  1. Nie mam doświadczenia z tanimi subami, lecz weź pod uwagę, że dźwięk w denonie jest lekko ocieplony z wyeksponowanym dołem i jego słabą kontrolą. Podłączenie suba, odciąży trochę głośniki główne lecz odbędzie się to kosztem spójności dźwięku, dodatkowo upośledzając jego punktualność. Pomiń Paradigma, dołóż trochę z okazji Mikołaja i Świąt i kup JMLaba lub Rela, który jest jednocześnie mały (long throw). Możliwy rynek wtórny po wcześniejszym odsłuchu.
  2. Sam miałem podobny dylemat dwa miesiące temu, brałem pod uwagę Marantza (bardzo słaby wzmacniacz + konieczność zakupu przyzwoitych XLR-ów a 1kzł para razy cztery, a od suba zostanie w zapasie; sugerowałbym starszą końcówkę Onkyo ze zdecydowanie lepszym brzmieniem i bez zadyszki w połączeniu z preampem Marantza), Denon - bardzo dobra maszyna do kina, czyli do wytwarzania huku, rozważałem jeszcze Arcama chyba z całej trójki najlepszy, najbardziej neutralny i kulturalny oddający w połączeniu z dobrym źródłem namiastkę klimatu słuchanej płyty,lecz wziąłem po uwagę czynnik czasu, prowadzący do "moralnego starzenia" się sprzętu i ogromnego spadku jego wartości, a co za tym idzie, trudności w odsprzedaniu za rok. Kupiłem wobec tego wzmacniacz słuchawkowy Linnarta i Senki HD650. Jeśli chcę coś przeżyć słucham na smyczy i tutaj mały strzał w stopę, nie wszystkie audiofilskie realizacje są dobrze nagrane ( np. XLR2 Gratest Hits Mantovani czy Dire Straits), a żona słucha i ogląda na starym Denonie. Popatrz na moje posty nikt Ci nic mądrego nie powie, z dwóch powodów, kwestia ceny oraz świeżości rzeczonego sprzętu, również na zagranicznych forach. W kwestii Yamahy nie zabieram głosu - nie odpowiada mi design. W przypadku decyzji o zakupie Marantza, mam miejsce gdzie jest zdecydowanie taniej, również z gwarancją. Życzę cierpliwości i szczęścia w szukaniu dealera wypożyczającego za kaucją sprzęt do odsłuchu.
  3. Myślę "Melon", że masz rację. Nie mogę odseparować, przenieść się w inne miejsce z odsłuchem, dla tego też podłączę CD Accuphase DP-500 po XLR, a Pro-Jecta po chinchach do Linarta i będę chodził na smyczy HD 650. Będzie lampa i ładna średnica, a Sennheisery przestana grać w głowie, liczę na to, że się otworzą. Żona nie pozwala mi z kolejnego pomieszczenia zrobić Media- Marktu. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź, człowieka stojącego z boku, który tylko pchnął mnie w kierunku najbliższym i jednocześnie najtańszym, ale mniemam sprawiającym wiele frajdy. Dzięki melon, pozdrawiam!
  4. Co kupić Marantza AV 8003 z dedykowaną końcówką MM 8003, Arcama czy Denona AVC-A1HD, tak aby słuchanie muzyki było również możliwe na odpowiednio wysokim poziomie. Co przez to rozumiem? Percepcja muzyki wraz z towarzyszącym jej klimatem, wybrzmieniami i niuansami. Nie ukrywam, że głównie słucham muzyki, a filmy oglądam incydentalnie 1 do 2 w tygodniu. Posiadam już następujący sprzęt: Jako źródło DVD dostępny jest Denon 3930, natomiast CD Accuphase DP-500, gramofon Pro-Ject RPM 9,1X, bez przedwzmacniacza. Prąd oczyszczony przez Power Audio Lab 3.0. Sygnał audio podawany jest na JM Lab Focal Electra 1027 BE jako przednie, centralny i surround pierwsze, surround drugie to niestety wmontowane w sufit egzotyczne Thiele CS,IW7; subwoofer jeden Paradigm Servo 15 Reference 2. Reasumując system 7.1. Kable głośnikowe PAD Purist Aniversary, do surroundów tania Tara Labs Prism Helix 6, kable cyfrowe, analogowe i XLR to również Tara Labs Red Down lub RSC Air 2. Sieciowe kable to PAL, Nell i Velum. Słuchawki Sennheiser HD-650 z Linnnartem, którego odbiorę lada dzień. Słucham małych składów, jazzu; małżonka pop lecz oscyluje już w stronę smuth jazzu i R&B. Jako źródło Blu-Ray, chyba dołożę Marantza BD-8002, lub jego odpowiednik Denona, jeśli tylko będzie dostępny w sprzedaży. Obraz od 2 lat podawany jest do rzutnika Optoma HD-81 Theme Scene, kablem HDMI firmy Profigold (model chyba 2002), o długości 14 mb, ale w chwili zakupu nie było nic lepszego. Pomieszczenie odsłuchowe o przyzwoitych proporcjach i metrażu około 50m2. Najprostsze rozwiązanie, czyli wypożyczenie sprzętu ze sklepu przed zakupem, raczej nie wchodzi w grę, chociażby z racji miejsca zamieszkania, nie widzę równiez możliwości przeprowadzenia równoległego odsłuchu interesujących mnie reciverów ( ... może Audio Show). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Dziękuję również za czas poświęcony na przeczytanie tego postu!
×
×
  • Utwórz nowe...