Skocz do zawartości

Alabama

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Nie pozostaje mi nic innego, jak udać się na odsłuchy, jednak zrobię to dopiero pod koniec lutego (choroba, sesja uczelniana, tysiąc innych spraw). 3k (+/- 200) nie mogę przekroczyć, niestety. Nie twierdzę, że Denon to alternatywa jakościowa dla wspomnianego Onkyo, to alternatywa dla mnie - tańsze i czy droższe. Nie jednak zamykam tego tematu, póki nie kupię sprzętu. Jest też kwestia źródła - to musi być albo dysk zewnętrzny (niewygodne przerzucanie katalogów z poziomu ampli), albo CD, albo komputer. Chyba najtańszy i najwygodniejszy byłby komputer, bo stacja płyt do ampli/wzmaka to też koszta (albo DVD i FLAC 24/192). Niefortunnie nie mogę znaleźć tego Xonara - trzeba będzie udać się chyba do piwnicy.
 2. Ze względu na gwarancję preferuję nówki, ale dzięki za radę.
 3. Masz jak wyjść z kompa np optykiem , coaxialem, bo 8150 ma dobry DAC, jak wyjdziesz po minijacku to będzie porażka, a przynajmniej spore ograniczenie brzmieniowe i spore podcięcie skrzydeł dla reszty toru. Lepiej już zrobić sobie serwer Nas niż minijackiem. W szufladzie karta dźwiękowa Xonar DX. Najgorzej, że nie wiem, w której szufladzie I w sumie nie wiem: obiektywnie lepszy byłby tani DENON DRA 109 + Zensory 3 czy przeciwnie, lepiej wziąć dobry apli/wzmak + tańsze kolumny? A może to już wszystko poziom subiektywny (mam na myśli równowagę kwotową między wzmacniaczem a kolumnami)? Bo opcja Onkyo 8150 + Zensor 3 z powodów finansowych nie wchodzi w rachubę. Chciałbym dobrze wydać te pieniądze.
 4. Ok, wezmę któreś z tych kolumny po odsłuchu. Teraz pozostaje kwestia wzmacniacza lub amplitunera. Czy Onkyo 8150 a owy magnat to spora różnica jakościowa? W zasadzie sprzęt może być podłączony do komputera, a ja mogę z niego przesyłać syngal. To nawet wygodniej, niż żonglować płytami.
 5. Szukam sprzętu do małego pokoju, umeblowany, 10 metrów kwadratowych, podłużny. Chcę słuchać na tym klasycznego rocka (Led Zep, The Doors, Dire Straits itp. ), sporadycznie metalu (Katatonia), klasyki, a w przyszłości potencjalnie rozszerzę horyzonty o jazz. Sprzęt będzie stał na biurku (2,5 m x 60 cm). Zamierzam słuchać raczej cicho - żyję w bloku, mój słuch nie lubi głośnej muzyki - nie chciałbym, by był to męczący sprzęt (za dużo basu czy sopranów). Polecano mi: -amplitunery - Denon DRA 109 lub Onkyo 8150. -kolumny: Zensor 3, Tesi 260, Bronze 2 lub Magnat Quantum 673. Czy jesteście tu w stanie dodać coś od siebie? Zastanawia mnie szczególnie amplituner - czy warto dopłacić do Onkyo, albo wręcz do wzmacniacza w tej cenie (2000 zł)? Który podzespół będzie ważniejszy? Tak samo Zensory 3 są droższe od pozostałych wymienionych - z Denonem jednak zmieściłbym się w budżecie. Dodam, że miałem głośniki komputerowe Edifier R1600TIII (450 zł) + Xonar DX i nie spełniły one moich oczekiwań.
×
×
 • Utwórz nowe...