Skocz do zawartości

Tarann

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Tarann

 • Ranga
  Debiutant
 1. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  Pisałem o innym wątku i podpięciu kabla coax do tv żeby mieć sygnał z wpiętego do niego pendriva.
 2. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  Dziękuję za odpowiedzi. Na kabel czekam bo w lokalnych sklepach gdy pytałem o coax rozkładali ręce:)
 3. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  Sorki średnio się w tym wszystkim orientuje. Spróbuje jeszcze raz. Chce żeby dźwięk z pendriva wpiętego w tv szedł przez kolumny. Wyjście na tv mam tylko coax, w ampli takie samo wejście opisane jest cd. Rozumiem ze jak podepnę je to będę miał dźwięk gdy włączę CD na pilocie? Druga sprawa to kabel do suba w zestawie dostałem taki który z jednej strony ma pojedyncze rca z drugiej podwójne. Takie Y. W subie i ampli jest po jednym gnieździe wiec jedna wtyczka jest wolna. Czy to problem i czy kupic kabel normalny po jednej wtyczce z każdej strony? Trzecia sprawa to dostępność. Polskiej instrukcji do Pioneera.Jest gdzies w necie? Chociaż opis funkcji na pilocie.
 4. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  Ok jutro kupię kabel tylko zastanawiam się na jakim "kanale" (BD,CBL,S.BOX,......) będzie widział dźwięk z pendrive podpiętego do tv który jest podpięty do CD w amplitunerze? Jeśli chodzi o hdmi każdy port na swój"kanał"-przycisk na pilocie. A co z tym kablem do suba zostawić taki czy 1rca 2rca z jedną "luźną" końcówką czy kombinować nowy (jakieś straty z tego powodu?) Dzięki za odpowiedź.
 5. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  Witam jeszcze raz. Udało mi się kupić pierwsze kino. Wybór padł na Pioneera 531 + taga 606 + magnat 202. Trochę pokombinowałem, podpiąłem, gra:) Jak pisałem kino jest pierwsze więc nie mam porównania czy gra tak jak powinno. Zrobiłem automatyczną kalibrację i postanowiłem przetestować na tych testach 5.1 na youtubie (https://www.youtube.com/watch?v=_ttYSpt8oiw) i tutaj problem. Głośniki frontowe ok. centralny i boczne wspomagają się frontowymi a subwoofer milczy chociaż działa przy okazji filmów czy muzyki. Co do suba w zestawie dostałem kabel z jednej strony rca a z drugiej 2xrca, wyjśca na amplitunerze i subie x1 więc jedna tak wisi sobie. Czy to źle? ustawienia w amplitunerze kolumny small sub yes. 2 pytanie zadam dla pewności Gdy chcę z pendriva podpiętego pod tv mieć głos na kino muszę dać osobny kabel. Nie mam w tv optycznego wyjścia tylko koaksjalne OUT a na apli takie same IN jest dedykowane cd (tv jest podpisane optyczne ale oba są na IN) Czy to zadziała i czy jeśli podepnę pod wejście cd to na tym"kanale " będęmiał sygnał z tv? Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 6. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  To jeszcze pytanie odnośnie amplitunerów. Yamaha i Denon to ta sama cena Pioneer jest 200 droższy ale ma większą moc na kanał 130w tamte 100w, na ile jest to istotna i faktyczna nie marketingowa różnica. Który polecałbyś do tych tag 606? Poza tym wielkie dzięki za odpowiedzi dużo rozjaśniłeś
 7. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  Dziękuję za odpowiedź. Mam pytanie odnośnie tych amplitunerów. Jeśli nie interesują mnie funkcje sieciowe to czy pomiędzy Yamahą 481 a 381 są jakieś kolosalne różnice? Czy pioneer, albo denon mają funkcje takiego mikrofonu bo podejrzewam że ustawienie tego wszystkiego to największy problem a taka funkcja wydaje się być sporym ułatwieniem? Dodam do wcześniejszego posta, że jako źródła filmów chciałbym używać ps4 czy to problem? Co do satelit mógłbym je zawieść na tylnej belce oddzielającej salon od przedpokoju ale kable musiałbym poprowadzić lewą stroną co oznacza że do tylnego prawego głośnika byłoby jakieś 12 m trzymając się listwy podłogowej lini ścian wzdłuż kolumn i i belki. Czy to nie za dużo? Co do głośników polecałbyś tą Tagę 606?
 8. Tarann

  Kilka pytań od laika.

  Witam wszystkich. Chciałbym poprosić o pomoc w zakupie zestawu kina domowego i wyjaśnienia kilku wiążących się z tym pytań. Informacje: 1 kino domowe 100% do filmów. Dodam że nie miałem do tej pory żadnego wspomagania dźwięku poza tym z tv (toshiba 48l5435d6). 2 W związku z powyższym (każda zmiana będzie na pewno kolosalna) budżet nieprzekraczalne 3k. Nie jestem obdarzony jakimś nadzwyczajnym słuchem niestety. 3 W grę wchodzi tylko nowy sprzęt. 4 Pokój. Tu jest problem. Salon 3,5x4 krótka ściana (N) z tv otwarta (E) na kuchnio-jadalnie na odcinku 1.5m ok. 0,3m od ściany (N) ściana (W)z oknem, ściana (S) otwarta na prawie całej dł (wyburzona ściana oddzielająca salon od przedpokoju pozostało ok 0,5m ścianek podtrzymujących zabudowaną belkę też ok 0.5m za nią przedłożony salon3,5x1,5. Uff może ktoś zrozumie co mam na myśli. Trochę poczytałem, mam wrażenie że wiem mniej niż przedtem:) Ale z tego co zrozumiałem wyłonił mi się pomysł nie najniższego amplitunera ale budżet nie pozwala na jakiś szał i skłaniam się ku Yamaha RX-V481 (przekonuje mnie zwłaszcza 2 opcje mikrofonu kalibrującego oraz ustawienia wszystkich 5 głośników na frontowej ścianie bo ciężko może być pociągnąć zwłaszcza prawą tylną satelitkę ) Jakie do tego głośniki? Czy ktoś może napisać coś o Pure Acoustic NOVA 6? Z góry dziękuje za odpowiedzi i wybaczcie jeśli pytam trochę niejasno lub głupio:)
×