Skocz do zawartości

pokefcb

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O pokefcb

 • Ranga
  Debiutant
 1. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  Dzięki za podpowiedzi. A któryś z tych wzmacniaczy dorówna mocą i będzie podobnie brzmiał do ONKYO A9070? Czy może lepszym wyjściem jest poczekanie chwilę i odłożenie pieniędzy na 9070?
 2. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  Prawdę mówiąc to spodobały mi się odsłuchy i pewnie jeszcze chwilę dam sobie na decyzję. Jeśli chodzi o kolumny to w tej cenie chyba najlepiej dla mnie brzmiały te Polka S55. Z Dali Zensor 7 słuchałem zestawów na Cambridge CXA80 i Vincent sv227, ale zupełnie nie trafiły w mój gust. Teraz jest kwestia elektroniki czy jakiejś używanej nie znaleźć za 2-2,5k PLN, która będzie zbliżona brzmieniowo do wzmacniacza onkyo a9070.
 3. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  Zgodnie z prośbą opisuję wrażenia z wizyty w Białymstoku. Na wstępie chciałbym pochwalić bardzo miłych i pomocnych pracowników sklepu. Byli bardzo cierpliwi i odpowiedzieli na wszystkie (nawet z pozoru banalne) pytania. Przesłuchaliśmy wszystkich kombinacji na poniższych kolumnach i wzmacniaczach: Wzmacniacze: 1. ONKYO A9070 2. CAMBRIDGE CXA80 3. Advance Acoustic X-i105 Kolumny: 1. Polka Audio Signature S55 2. TANNOY 67? (koszt pary około 5k) 3. Polka Audio RTI A5 4. Definitive technology BP9020 Wniosków z odsłuchu było bardzo wiele. Pierwszym bardzo ważną uwagą od panów z obsługi była pomoc w doborze wzmacniacza (wraz z żoną słuchamy muzyki dosyć głośno). Niektóre wcześniej planowane do sprawdzenia wzmacniacze były trochę za słabe (Cambidge CXA60). Dźwięk uzyskiwany z połączenia kolumn z wzmacniaczem Onkyo A9070 najbardziej nam odpowiadał. Było wystarczająco dużo partii dolnych. Partie środkowe i górne były na zadowalającym nas poziomie. Po pierwszych kilkudziesięciu minutach mogliśmy odrzucić zestawy złożone z: - RTI A5 - dzwięk nieco sztuczny, nieodpowiadający bass - BP9020 - zdecydowanie za dużo dolnych partii, nawet na minimalnych ustawieniach dodatkowego głośnika niskotonowego dźwięk był nie do zaakceptowania Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem dla nas był zestaw Onkyo A9070 + PA Signature S55. Jedynym mankamentem jest przekroczenie budżetu (>6k PLN). W każdym razie ten odsłuch wypadł bardzo dobrze. Udało nam się znaleźć kolejny potencjalny zestaw, który trafia w nasz gust.
 4. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  Bardzo chętnie przesłuchałbym takiego zestawu. Jednak mam trochę obawy co to niskich tonów, czy będą na zadowalającym mnie poziomie. Będę w Białymstoku pewnie w tym miesiącu w któryś weekend, więc jeśli będzie możliwość odsłuchu, to chętnie z niej skorzystam. Zapraszam. Rozwiejemy obawy. Ostatnio wziąłem do domu te Signature i grają niesamowitym, głębokim ciepłym basem. Rewelacja dla basoluba! Dzień dobry. Dzisiaj wieczorem jadę do Białegostoku i chciałbym się umówić na odsłuch do Was. Czy będzie to możliwe w dniu jutrzejszym (sobota 18.03.2017) w godzinach 10-11? Pozdrawiam Mateusz
 5. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  Może rzeczywiście już mi się pomieszało od tego czytania. Źle odebrałem wypowiedzi o starszym modelu Klipscha.
 6. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  A co myślicie o przesłuchaniu modelu Klipsch RF-82 II ? Poczytalem trochę opinii i podobno za niewiele więcej od 280f uzyskuje się sporo większą jakość.
 7. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  Bardzo chętnie przesłuchałbym takiego zestawu. Jednak mam trochę obawy co to niskich tonów, czy będą na zadowalającym mnie poziomie. Będę w Białymstoku pewnie w tym miesiącu w któryś weekend, więc jeśli będzie możliwość odsłuchu, to chętnie z niej skorzystam.
 8. pokefcb

  Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł

  Dzięki za odpowiedź. Na pewno jeszcze trochę przesłucham zestawów zanim coś wybiorę. A zestawy rzeczywiście są różne i bardziej odpowiadał mi zestaw z Vincentem, ale był z 1,5 tys droższy. A co do brzmienia to zdecydowanie szukam czegoś dynamicznego. Na pewno będę chciał znaleźć gdzieś do przesłuchania te starsze RX8, bo ich cena jest sporo atrakcyjniejsza od nowych 8.
 9. Witam Wszystkich Forumowiczów, Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze sprzętu stereo. Pokój do nagłośnienia ma 31m^2. Wczoraj byłem na odsłuchu i kilka zestawów trafiło w mój gust. Niestety przekraczają one mój budżet i chciałbym się Was poradzić czy istnieje szansa na zbliżoną jakość w cenie do 6000 zł? Sprzęt nie musi być nowy, najlepiej gdyby był jeszcze na gwarancji (warunek nie jest konieczny). Testowane zestawy, które były akceptowalne: 1. CAMBIDGE CXA80 + KLIPSCH RP280F 2. VINCENT SV227 + KLIPSCH RP280F Zestaw, który brzmiał lepiej dla mnie i takiego mniej więcej grania szukam: 1. CAMBIDGE CXA80 + MONITOR AUDIO SILVER 8 2. VINCENT SV227 + MONITOR AUDIO SILVER 8 Pozdrawiam, Mateusz
×