Skocz do zawartości

Koziello

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Koziello

 • Ranga
  Debiutant
 1. Koziello

  Mikro wieża do sypialni

  Już wiem że Chromecast audio rzeczywiście rozwiąże problem z dostępem do sieci (przynajmniej według anglojęzycznego forum użytkowników mojego NASa). Więc teraz pytanie - co radzicie kupić zgodnie z oczekiwaniami z pkt. 1 z dwiema modyfikacjami: 1. współpraca z Chromecast audio zamiast obsługi sieci (czyli wejście optyczne jak mniemam) 2. Cena spada do około 850 (załóżmy że 150 przeznaczę na "casta") Jakieś rady? Znalazłem na popularnym serwisie ogłoszeniowym kilka ofert pianocraftów z mojej okolicy (odległość taka, żebym był w stanie odebrać osobiście - boję się wysyłki z niesprawdzonego źródła), acz nie każdy ma wejście optyczne (chyba). Nie do końca umiem je ocenić / wybrać. Nie wiem czy regulamin forum dopuszcza publikację linków do takich źródeł - spróbuję zamieścić a jeśli coś będzie nie tak - szybciutko usunę. Na dziś zastanawiam się nad: 1. https://www.olx.pl/oferta/yamaha-pianocraft-mcr-750-stan-idealny-CID99-IDl87ca.html#88a58597b2 Tylko cena nieco wyższa od oczekiwanej... Warto?
 2. Koziello

  Mikro wieża do sypialni

  No właśnie, czy ktoś wie czy to zadziała?
 3. Koziello

  Mikro wieża do sypialni

  Mam świadomość, że w tej cenie z funkcjami sieciowymi może być kiepsko. Dlatego pisałem o alternatywie w postaci podłączenia tabletu przez złącze słuchawkowe / Bluetooth. Przy takiej konfiguracji w 1000 PLN chyba powinienem się zmieścić. Czy wtedy da się coś ciekawego znaleźć? A może jest jakiś zestaw, do którego można w przyszłości dokupić jakiś moduł udostępniający funkcje sieciowe? (Tak, wiem, pewnie nie ma...)
 4. Koziello

  Mikro wieża do sypialni

  Witajcie, Poszukuję pomocy / rady w temacie wyboru sprzętu audio do sypialni. W temacie jestem mocno zielony i mam nadzieję że ktoś bardziej doświadczony zechce się podzielić ułamkiem tegoż doświadczenia. Podstawowe informacje odnośnie oczekiwań to: 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? Chciałbym zmieścić się w 1000 zł oczywiście im taniej tym lepiej. Jeśli limit przekroczymy niezbyt mocno, w uzasadnionych przypadkach tragedii nie będzie. 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. Raczej nowy, aczkolwiek nie wykluczam wersji "używany" 3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy) Micro hifi, 2.0 4) Jaki jest sprzęt towarzyszący Domowa sieć komputerowa w której jest dysk sieciowy z muzyką / tablet 5) Jaka jest powierzchnia pokoju? 15m2, sypialnia 6) Jakiej muzyki słuchamy Pełny przekrój - w zależności od nastroju, zarówno muzyka klasyczna, jak tez pop, elektroniczna, rock... 7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? Raczej jednorazowy 8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony Odtwarzane muzyki z dysku sieciowego - ewentualnie za pośrednictwem tabletu (tablet pobiera z sieci i wysyła na wieżę), acz wolałbym bezpośrednio czyli pewnie dlna, następnie (w kolejności) radio fm, cd, bluetooth Poszukuję czegoś co w miarę bezproblemowy sposób umożliwi mi słuchanie muzyki zgormadzonej w bibliotece na dysku sieciowym, a także radia fm i cd w sypialni. Nie mam możliwości podpięcia do sieci kablem - w grę wchodzi jedynie WiFi. Wiem, że to zdecydowanie podnosi koszt sprzętu, dlatego przewiduję rozwiązanie alternatywne - tablet podpięty do wieży (bluetooth lub przewodem audio), aczkolwiek rozwiązanie takie będzie na pewno mniej komfortowe. Nie mam ciśnienia dotyczącego specjalnie dużej mocy zestawu - muzyki słucham raczej niezbyt głośno. Głośniki planuję ustawić w rogach pokoju, w odległości około 2 - 2,5 metra od siebie Czy ktoś spróbuje doradzić jakis zestaw?
×