Skocz do zawartości

vcomen

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O vcomen

 • Ranga
  Debiutant
 1. Hmm, sprawa pomieszczenia.. Ok słabsze głośniki nie podołają większemu pomieszczeniu, ale co stoi na przeszkodzie żebym mocniejsze głośniki póki co wstawił do pomieszczenia 15m? Czy może błędnie to odbieram? A co do wzmacniaczy, dlaczego sądzisz, iż wzmacniacz Phast'a byłby tu bardziej odpowiedni niż Manley'owy? Póki co dzięki za pomoc.
 2. Okej, przepraszam za nieścisłość. Zatem słucham muzyki w sumie różnej od Pink Floyd'ow których uwielbiam, poprzez Massive Attack, The Doors, Guns N' Roses zdarzy się także jakaś opera, jednak przeważnie klimaty spokojne, chillout'owe. Nie słucham niczego mocno metalowego, techno, ani hip-hopu czy rapu. Generalnie pomieszczenie, w którym miało by się wszystko mieścić ma wymiary ok 15m^2 jednakże za niedługo będę się przeprowadzał i pomieszczenie będzie pewnie dużo większe, a jak wiadomo nie inwestuję w sprzęt nagłaśniający na kilka miesięcy, tylko chciałbym alby mi służył przez wiele lat.
 3. A jakie do tego wzmacniacza mogły by pasować kolumny? Co moglibyście polecić?
 4. Witam, szukam pomocy w wyborze kompatybilnego połączenia wzmacniacza lampowego oraz kolumn stereo. Ogólnie rzecz ujmując nie mam żadnego doświadczenia w dziedzinie audio poza muzyką której to słucham od lat na słabym i niezadowalającym sprzęcie. Jednak poprzez polepszenie się moich finansów ostatnimi czasy postanowiłem zrealizować jedno z mych pragnień. Zatem postanowiłem w najbliższych miesiącach( bo co nagle to po diable Wink dokonać zakupu : * wzmacniacza lampowego, * zestawu kolumn, * odtwarzacza CD oraz * gramofonu . Zanim postanowiłem nabyć taki zestaw myślałem o zwykłym wzmacniaczu tranzystorowym oraz zestawie głośników typu JBL NORTHRIDGE E80+25+20+150 (5.1). Jednak ktoś mi powiedział, że przy wzmacniaczach lampowych to "inny wymiar dźwięku". Zatem postanowiłem to zmienić w swoim wyborze. Jednak co do kolumn stereo czy czegoś typu ten zestaw JBL to już naprawdę ciężko mi określić co będzie bardziej odpowiednie do słuchania muzyki generalnie odtwarzanej z gramofonu. Generalnie to chciałbym wydać na wzmacniacz i kolumny ok 10-12 tys oraz na odtwarzacz CD i gramofon 3-4 tys zl. Nie wiem jakie jeszcze informacje były by istotne. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelakie porady, propozycje i pomoc. Z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...