zero79

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O zero79

 • Ranga
  Debiutant
 1. Nie sądziłem że ten wybór spowoduje taką dyskusje - ale to chyba dobrze. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zacznę od kolegi @Sanwing jak wcześniej wspomniałem żaden z zestawów nie grał tak jakbym sobie tego życzył i do końca nie byłem przekonany. Sprzedawca powiedziałbym że starał się być neutralny - ale na pewno nie było takiej sytuacji o jakiej piszesz , że sprzedawca widząc nie do końca przekonanego klienta proponuje mu odczekanie, przemyślenie sprawy. To byłaby sytuacja idealna, ale ona chyba jeszcze rzadko występuje. Czy dzisiaj zakupiłbym zestaw - raczej bym się jeszcze wstrzymał i posłuchał innych zestawów. Kolego @Majtek2013 nie zdążyłem poprawić, ale ostatecznie w grę wchodził tylko nowy sprzęt. Z drugiej strony ciężko by mi było odsłuchać proponowanych cantonów (no chyba że miałbym je zakupić w ciemno). Dziękuję za polecenie głośników, ale nie mogłem z tej rady skorzystać. Nie wiem tylko czemu Twoja wypowiedź brzmi jakbym jakaś krzywdę uczynił zakupem tego zestawu ( ciekawi mnie czy słuchałeś takiego zestawu czy po prostu z doświadczenia wyobrażasz sobie jak to brzmi ) no ale zapewnieniem Cię nikt jak dotąd nie ucierpiał. Oczywiście poczekam z miesiąc czasu - sprzęt się wygrzeje - pobawimy się ustawieniami i zobaczymy na ile się sytuacja poprawi czy zestaw da oczekiwaną radość słuchania muzyki. @zieluwid na tę chwile są braki - czy ma szanse się to zmienić - patrząc sobie na charakterystykę tym bowersów nie jestem pewien - pożyjemy zobaczymy.
 2. W żadnym wypadku się nie obrażam - i chyba jestem jednym z tych którzy to przerobili na własnej skórze - na pewno masz rację że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość wypożyczenia i odsłuchu w domu - no ale nawet nie spytałem o taką ewentualność. kable to AudioQuest FLX-SLiP 14/4
 3. Witam Po odsłuchach onkyo 8150 oraz yamahy n602. Onkyo słuchałem z Stx Electrino 250, Melodicą bl40 , Tannoy Mercury 7.4 oraz Heco music style 900 - dla mnie najlepiej zagrało z heco - przynajmniej najbardziej efektownie. Yamahę odsłuchiwałem z B&W 683 oraz Mission LX-4 . Denona nie udało mi się odsłuchać. Ciężki wybór ,ogólnie żadne zestawienie nie zrobiło efektu "WOW - chce to mieć" - każdy grał inaczej nawet znacznie inaczej, ale żaden tak jak bym sobie to życzył. Ostatecznie zakupiłem yamahę n602 + B&W ma to wady - zestaw gra trochę za bardzo oszczędne jeżeli chodzi o średnicę i wyższe tony - głosy kobiece są jakby wycofane, ale w ostatecznym rozrachunku wydał mi się to najlepszy zestaw. Budżet przekroczony o 1,2kzl ( z kabelkami). http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n602-bowers-wilkins-683-s2.html
 4. Dziękuję za odpowiedzi. Na pewno skorzystam z nich i skorzystam z możliwości odsłuchu, być może już na dniach znajdę czas by się wybrać do Szczecina.
 5. Witam to mój pierwszy post, ale nie pierwsza wizyta na forum. Czytam tę część forum od ok 1 miesiąca - od czasu jak szukam opinii na temat interesujących mnie urządzeń. Tutaj o tyle będzie inaczej że nie dla siebie szukam tylko dla rodziny która mi to "zleciła". Oczywiście pierwsze co to kupujemy to kino domowe - ale po rozmowie udało się przekonać że nie opłaca się kupować kina dla obejrzenia 2-3 filmów w miesiącu więc idziemy w stereo. 1. Kwota - 4500-5000 zł 2. Sprzęt nowy albo używany / fajniej by było nowy ale to nie jest warunek konieczny/ 3. Niczego nie posiadam co myłbym wykorzystać do nowego systemu, więc trzeba uwzględnić koszt "okablowania". 4. Salon z kuchnią ok 35m2 w kształcie prostokąta - część przewidziana na oglądanie, słuchanie to ok połowa salonu Projektor wyświetla obraz na szerszej ścianie więc i tam przewidziany jest sprzęt audio. 5. Zestaw na kilka lat 6. Za tę kwotę chciałbym zakupić wzmacniacz + odtwarzacz strumieniowy + głośniki 7. Zachodniopomorskie Sprzęt przez ok połowę czasu będzie napędzany przez dekoder z kablówki bo telewizja - ale poza tym czasem - muzyka ze spotify, jakiś film z komputera. Nie przewiduje tutaj napędu CD przynajmniej na tę chwilę, raczej interesuje mnie dobry ( w tym przedziale cenowym) odtwarzacz plików z popularnych serwisów muzycznych, radia internetowego i flac. Po pierwszych poszukiwaniach wpadł mi w oko zestaw Denon PMA-720AE + DNP-730AE + STX Electrino 250 - który można dostać za ok 4500zł Denon PMA-720AE bo ma nie najgorsze opinie, bo te 50W/8Ohm powinno wystarczyć przy skuteczności STXów ( taka mam nadzieję). Denon DNP-730AE bo teoretycznie ma wszystko czego szukam jeżeli chodzi o możliwości odtwarzania. STX Electrino 250 bo te opinie które można przeczytać są dobre, bo wysoka skuteczność, bo br z przodu, bo ładne i bo Polskie. Czego oczekują od dźwięku - w skrócie tego by nie męczył, by przyjemnie się słuchało muzyki. Czego chciałbym uniknąć - dźwięku zbyt jasnego chłodnego , krzykliwego, raczej by był bardziej ocieplony niż zimny, ale bas powinien być elastyczny, sprężysty - nie dudniący. A to wszystko za 2 średnie krajowe Rodzaj muzyki to głównie szeroko rozumiany pop i rock. Oczywiście czym więcej czytam to tym mniej wiem. Już po przeczytaniu kilkunastu wątków szukałem innych polecanych urządzeń choćby z wątku kolegi Pionn (ATOLL IN 100)- ale ja mam 1 urządzenie więcej trochę mi się to nie spina. Czekam na opinie wstępnie wybranego zestawu i propozycję czegoś nowego . Z góry dziękuję.