Skocz do zawartości

zero79

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O zero79

 • Ranga
  Debiutant

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. zero79

  stereo do 5 kzł

  Nie sądziłem że ten wybór spowoduje taką dyskusje - ale to chyba dobrze. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zacznę od kolegi @Sanwing jak wcześniej wspomniałem żaden z zestawów nie grał tak jakbym sobie tego życzył i do końca nie byłem przekonany. Sprzedawca powiedziałbym że starał się być neutralny - ale na pewno nie było takiej sytuacji o jakiej piszesz , że sprzedawca widząc nie do końca przekonanego klienta proponuje mu odczekanie, przemyślenie sprawy. To byłaby sytuacja idealna, ale ona chyba jeszcze rzadko występuje. Czy dzisiaj zakupiłbym zestaw - raczej bym się jeszcze wstrzymał i posłuchał innych zestawów. Kolego @Majtek2013 nie zdążyłem poprawić, ale ostatecznie w grę wchodził tylko nowy sprzęt. Z drugiej strony ciężko by mi było odsłuchać proponowanych cantonów (no chyba że miałbym je zakupić w ciemno). Dziękuję za polecenie głośników, ale nie mogłem z tej rady skorzystać. Nie wiem tylko czemu Twoja wypowiedź brzmi jakbym jakaś krzywdę uczynił zakupem tego zestawu ( ciekawi mnie czy słuchałeś takiego zestawu czy po prostu z doświadczenia wyobrażasz sobie jak to brzmi ) no ale zapewnieniem Cię nikt jak dotąd nie ucierpiał. Oczywiście poczekam z miesiąc czasu - sprzęt się wygrzeje - pobawimy się ustawieniami i zobaczymy na ile się sytuacja poprawi czy zestaw da oczekiwaną radość słuchania muzyki. @zieluwid na tę chwile są braki - czy ma szanse się to zmienić - patrząc sobie na charakterystykę tym bowersów nie jestem pewien - pożyjemy zobaczymy.
 2. zero79

  stereo do 5 kzł

  W żadnym wypadku się nie obrażam - i chyba jestem jednym z tych którzy to przerobili na własnej skórze - na pewno masz rację że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość wypożyczenia i odsłuchu w domu - no ale nawet nie spytałem o taką ewentualność. kable to AudioQuest FLX-SLiP 14/4
 3. zero79

  stereo do 5 kzł

  Witam Po odsłuchach onkyo 8150 oraz yamahy n602. Onkyo słuchałem z Stx Electrino 250, Melodicą bl40 , Tannoy Mercury 7.4 oraz Heco music style 900 - dla mnie najlepiej zagrało z heco - przynajmniej najbardziej efektownie. Yamahę odsłuchiwałem z B&W 683 oraz Mission LX-4 . Denona nie udało mi się odsłuchać. Ciężki wybór ,ogólnie żadne zestawienie nie zrobiło efektu "WOW - chce to mieć" - każdy grał inaczej nawet znacznie inaczej, ale żaden tak jak bym sobie to życzył. Ostatecznie zakupiłem yamahę n602 + B&W ma to wady - zestaw gra trochę za bardzo oszczędne jeżeli chodzi o średnicę i wyższe tony - głosy kobiece są jakby wycofane, ale w ostatecznym rozrachunku wydał mi się to najlepszy zestaw. Budżet przekroczony o 1,2kzl ( z kabelkami). http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n602-bowers-wilkins-683-s2.html
 4. zero79

  stereo do 5 kzł

  Dziękuję za odpowiedzi. Na pewno skorzystam z nich i skorzystam z możliwości odsłuchu, być może już na dniach znajdę czas by się wybrać do Szczecina.
 5. zero79

  stereo do 5 kzł

  Witam to mój pierwszy post, ale nie pierwsza wizyta na forum. Czytam tę część forum od ok 1 miesiąca - od czasu jak szukam opinii na temat interesujących mnie urządzeń. Tutaj o tyle będzie inaczej że nie dla siebie szukam tylko dla rodziny która mi to "zleciła". Oczywiście pierwsze co to kupujemy to kino domowe - ale po rozmowie udało się przekonać że nie opłaca się kupować kina dla obejrzenia 2-3 filmów w miesiącu więc idziemy w stereo. 1. Kwota - 4500-5000 zł 2. Sprzęt nowy albo używany / fajniej by było nowy ale to nie jest warunek konieczny/ 3. Niczego nie posiadam co myłbym wykorzystać do nowego systemu, więc trzeba uwzględnić koszt "okablowania". 4. Salon z kuchnią ok 35m2 w kształcie prostokąta - część przewidziana na oglądanie, słuchanie to ok połowa salonu Projektor wyświetla obraz na szerszej ścianie więc i tam przewidziany jest sprzęt audio. 5. Zestaw na kilka lat 6. Za tę kwotę chciałbym zakupić wzmacniacz + odtwarzacz strumieniowy + głośniki 7. Zachodniopomorskie Sprzęt przez ok połowę czasu będzie napędzany przez dekoder z kablówki bo telewizja - ale poza tym czasem - muzyka ze spotify, jakiś film z komputera. Nie przewiduje tutaj napędu CD przynajmniej na tę chwilę, raczej interesuje mnie dobry ( w tym przedziale cenowym) odtwarzacz plików z popularnych serwisów muzycznych, radia internetowego i flac. Po pierwszych poszukiwaniach wpadł mi w oko zestaw Denon PMA-720AE + DNP-730AE + STX Electrino 250 - który można dostać za ok 4500zł Denon PMA-720AE bo ma nie najgorsze opinie, bo te 50W/8Ohm powinno wystarczyć przy skuteczności STXów ( taka mam nadzieję). Denon DNP-730AE bo teoretycznie ma wszystko czego szukam jeżeli chodzi o możliwości odtwarzania. STX Electrino 250 bo te opinie które można przeczytać są dobre, bo wysoka skuteczność, bo br z przodu, bo ładne i bo Polskie. Czego oczekują od dźwięku - w skrócie tego by nie męczył, by przyjemnie się słuchało muzyki. Czego chciałbym uniknąć - dźwięku zbyt jasnego chłodnego , krzykliwego, raczej by był bardziej ocieplony niż zimny, ale bas powinien być elastyczny, sprężysty - nie dudniący. A to wszystko za 2 średnie krajowe Rodzaj muzyki to głównie szeroko rozumiany pop i rock. Oczywiście czym więcej czytam to tym mniej wiem. Już po przeczytaniu kilkunastu wątków szukałem innych polecanych urządzeń choćby z wątku kolegi Pionn (ATOLL IN 100)- ale ja mam 1 urządzenie więcej trochę mi się to nie spina. Czekam na opinie wstępnie wybranego zestawu i propozycję czegoś nowego . Z góry dziękuję.
×