Skocz do zawartości

Krzysztof Obcy Obcowski

Uczestnik
 • Zawartość

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Krzysztof Obcy Obcowski

 1. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję ale to że mam taką a nie inną opinię o tragicznym losie tej firmy zawdzięczam tylko i wyłącznie temu wątkowi
 2. Narzucanie użytkownikom co mogą a czego nie mogą pisać w tym wątku świadczy charakterze tej grupy. Do zobaczenia w realnym świecie.
 3. @doktormun wybacz ale nie obejrzałem w życiu żadnego meczu do końca i nie wiem jak to się ma do tego wątku.
 4. Mam za trzysta i się nie chwalę. Jakością produktów buduje się markę, prestiż firmy. To jak z koncepcyjnym samochodem wystawianym na targach. Jest dopracowany w każdym szczególe i najbogatszej wersji, tylko że na rynek trafia golas z opcjami do dokupienia których wartość przewyższa cenę auta gdyby go doposażyć tak jak prototyp wystawiany na pokaz przed rozpoczęciem masowej produkcji. Tak samo jest i z audio. Pojawiły się serię Alpha jako szczytowe osiągnięcie producenta ale policzcie ile jest ich np. w Polsce? Ile jest ich na świecie? Przychód ze sprzedaży wszystkich tych klocków nie pokryłby miesięcznego utrzymania firmy dlatego Sansui oprócz niższych, niczym nie wyróżniających się na tle konkurencji modeli produkowała również AGD by potrzymać budżet i mieć kasę na rozwój techniki audio. Niestety również w AGD nie miała takiej siły przebicia jak inne sławne marki w dziale AGD bo bardziej skupiała się na pracach nad serią Alpha co doprowadziło do końca i upadki firmy. Macie krew na rękach drodzy audiofile.
 5. Moje przekonania zostawię dla siebie. Dodałem merytoryczną odpowiedź na temat przyczyn upadku tak zacnej i marki na tym zakończę bo nie widzę adwersarza do dalszej dyskusji.
 6. Tak, tak. Macie najlepsze sprzęty tylko jest was za mało żeby utrzymać firmę kupując od niej klocek raz na czterdzieści lat.
 7. Zbyt póżno obudzili się z ręką w nocniku. Zamiast produkować masówkę dla ludu skupiali się na zaspokajaniu potrzeb nawiedzonych audiofili.
 8. Czy AU-X711 brzmi tak samo jak Alpha 607 extra i jak mają się dźwiękowo te dwa wzmacniacze do 911DG?
 9. 607 DR to już seria Alpha i to do czegoś zobowiązuje. Na pewno ma lepszej jakości komponenty co wpływa na brzmienie ale i inny układ topologiczny. Wybierając wzmacniacz zwracam uwagę również na charakter brzmienia. Nie słyszałem jednego ani drugiego. W jaki sposób 607 DR wyróżnia się brzmieniowo na tle modelu 911DG?
 10. Jak sprawuję się DAC w AU-X911DG? Czy jest to jakość dźwięku na poziomie współczesnych DAC-ów i z jakiej półki cenowej oddzielnych DACów czy odtwarzaczy CD prezentuje zintegrowany DAC w AU-X911DG?
 11. jest oferta na allegro, jak i olx http://allegro.pl/wzmacniacz-sansui-au-x911dg-najwyzszy-model-hi-end-i6878407399.html?reco_id=f145263d-608f-11e7-9296-ecf4bbcfe688&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Search Stan wizualny opłakany ale nie ma to dla mnie znaczenia, nie jestem kolekcjonerem. Sprzedawca buja się z tym od listopada zaczynając od ceny 3500. Mam 200 km w jedną stronę po ten wzmacniacz. Nigdy nie słyszałem żadnego Sansui więc nawet podczas odsłuchu nie będę w stanie stwierdzić czy gra prawidło jak Sansui. Czy warto sinteresować się tym egzemplarzem? Mając na uwadze naganny stan wizualny i oczywiście niewiadomy techniczy, ile można dać za tą 911? załączam pare zdjęć od sprzedawcy
 12. Cieszę się że zostałem zrozumiany odnośnie wymagań co do dźwięku. Bas z Rotela byłby rewelacyjny jednak obawiam się wyższych zakresów. Czy jest jeszcze coś na rynku spełniające określone kryteria do max 3k zł?
 13. Wykruszyło się towarzystwo rejwowe, muzyka pozostała. Co do Rotela to bardzo dziękuję za poradę. Być może go wypróbuję. Wiele słyszałem o nim dobrego. Okrzyknięty zresztą najlepszą integrą Rotela. Pozostaje mi tylko podziękować i zaprosić pod ściankę. Pozdrawiam.
 14. Rozumiem że gardzi pan taką Muzyką panie audiowid. Otóż ma taką samą wartość jak ta którą pan słucha ale ja nie krytykuję pańskich upodobań choć pewnie też wiele zbędnych komentarzy możnaby przykleić. Dla mnie to sztuka i tak samo potrzebuję dobrego sprzętu do jej odtwarzania jak i pan panie audiowid. Co do Rotela to kierunek jest odpowiedni. Całkiem niedawno miałem Rotela RA-840BX4. Bas jak na taką prostą konstrukcję bardzo fajny. Krótki, szybki, zwarty. Jednak na średnicy i w górnych rejestrach brak mu było ogłady i szlachetności. Efekt był taki że dół nawet fajny ale średnica i góra prawie jak na zwarciu. W nadziei jestem, że Sansui podoła wyzwaniu. Jeśli nie to proszę zaoszczędzić mi czasu i cierpliwości.
 15. Mam okazję kupić cb w przystępnej cenie SP-X9000. W czym są lepsze od x9? Jeśli chodzi o sposób grania tego typu konstrukcji to gra tak jak zamierzyłem, płytkim ale szybkim basem. Góra i przede wszystkim średnica, a to w niej najwięcej się dzieje również bardzo dobra. Silna i wyrazista. Słucha się przyjemnie i jasno stwierdzam po pół godziny od podłączenia że zostają u mnie na zawsze. Potrzebują jednak silnego wzmacniacza, szybkiego na basie. Szybkiego i silnego. Słucham głównie elektroniki, radia internetowe, mp3 , YouTube czasem coś we FLAC. Zastanawiam się czy jest sens inwestować w tak drogie wzmacniacze serii Alpha. Może wystarczy tylko silny, dynamiczny wzmacniacz z wykopem. Z takim jak stopa perkusji na żywo. Głównie na tym mi zależy. Co do rejwu to właśnie Sansui najbardziej oddają ten realizm. Stojąc przed ścianą wysokości budynku, nie słychać jak bardzo nisko schodzi bas, bo nie to jest priorytetem rejwów. Głównym celem jest efekt potężnej siły takiej ścianki. Nie wiele ma to wspólnego z powszechnymi koncertami w plenerze na których rzeczywiście trzepie portkami. To nie to. Potrzebuję właśnie płytkiego szybkiego jak diabli wzmacniacza, który nadąży w punkt przy 200 -300 uderzeń na minutę a pomiędzy nimi usłyszę wieczność w oczekiwaniu na kolejne uderzenie. Głównie takie pieśni. Ja widać i słychać, niektóre bity niemal zachodzą na siebie. Zwykły be to muł. Kolumny Sansui dają radę ale z LUXMANem bas jest zbyt łagodny, zbyt wolny i ospały. Z prymitywną lampką jest jeszcze gorzej, dlatego cała nadzieja w szybkim i mocnym tranzystorze.
 16. Preferuję takie brzmienie. Kolumny grają dskonale. Zanim je nabylem, miałem różne. Podstawki, podlogowki, sub to wszystko na nic. Dopiero sansui dało wrażenie jak na rejwie przed ścianą. Potrzebuję do nich bardzo energetycznego, dynamicznego wzmacniacza, takiego żeby przy niskich poziomach głośności pokazał wszystko co w muzyce najlepsze. Przede wszystkim rytm i potęgę brzmienia. Bas musi kopać przy cichym słuchaniu.
 17. Tak, do tych kolumn w poście wyżej Sansui SP-X9. Pokoik jest mały, sporo gratów. 12 metrów
 18. Cytat użytkownika Czubsi; AUalpha 607 extra (wersja exportowa nosi nazwę AU-X711, wersja japońska z dodatkowym DAC-em to AU alpha 777DG której wersja exportowa otrzymała oznaczenie AU-X911DG) Czy te wszystkie wzmacniacze o symbolach w cytacie powyżej brzmią jednakowo, czy jest jakaś różnica w brzmieniu wyżej wymienionych wzmacniaczy, bo jak rozumiem jest to ten sam projekt z różnej jakości elementami? Zależy mi na bardziej chłodnym i czystym brzmieniu. Która z poniższych spełni najbardziej moje oczekiwania; 607dr, x711 czy x911dg?
 19. Witam i melduje się jako zafascynowany użytkownik kolumn Sansui SP-X9. Poszukuję dobrego wzmacniacza który jest w stanie dobrze wysterować i jednocześnie trzymać za gębe SP-X9. Na portalach aukcyjnych widzę parę ofert ale nie wiem który z nich zagra z tymi kolumnami najlepiej. Pytanie mam do wybitnych znawców tematu; Czym różni się 607 DR od modelu 607 Extra i eksportowej wersji X711 A oto moje skrzyneczki
×
×
 • Utwórz nowe...