Belfer54

Moderator
 • Zawartość

  3331
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  3

O Belfer54

 • Ranga
  Straż Nocna

Ostatnio na profilu byli

37432 wyświetleń profilu
 1. Przepraszam Leviath nie będę się rozpisywał o gramofonach z Twojej listy. O większości z nich (może nie wszystkich) pisano już na forum. Jest też klub firmy Thorens. Wystarczy jak poczytasz zamieszczone w nim posty. Ja ze swej strony polecam Thorensa TD 320 lub Technics'a SL-1200. Nie jest do końca tak, że kupując Thorensa, szczególnie 320 musisz zwracać uwagę na ramię. Ważniejszy jest stan zawieszenia. O tym też wielokrotnie pisałem. Ci którzy mają Thorensa 318 lub 320 wiedzą o co chodzi. Dlatego gramofon ten, zresztą inne też należy kupować osobiście. Chyba, że kupujesz u osoby Tobie znanej lub znanego audiofila. Co do cen, to wielokrotnie pisałem, już do znudzenia na forum o cenach i o tym, że są zawyżane. Warto też, aby o gramofonach z Twojej listy wypowiadali się forumowicze, którzy mieli z nimi jakikolwiek kontakt. Dodam, że nie jestem zwolennikiem pełnych automatów. mam złe doświadczenia w tym zakresie.
 2. Obawiam się, że Totem Mite są w Polsce do kupienia tylko na rynku wtórnym. Szczególnie od czasu, gdy Audio Forte przestało być dystrybutorem tych kolumn. Jest mnóstwo klonów, jednak nie radziłbym ich kupować. Gdyby jednak się trafiły zalecam wcześniejsze posłuchanie ich ze wzmacniaczem. Jest to najtańsze rozwiązanie, jeśli chodzi o kolumny dla Baltlaba. Mają jednak specyficzna sygnaturę dźwiękową i niestety nie grzeszą niskimi tonami. Z tańszych kolumn firmy Totem polecałbym Totem Sttaf ew. Arro. Pierwsze przez wiele lat miałem, drugie wielokrotnie słuchałem. Mam swojego faworyta do Baltlaba, jednak kolumny te nie są tanie. Na rynku wtórnym praktycznie nie dostępne.
 3. Miałem monitory Xavian XN-125 ES. Zapewne nieźle zagrałby z Baltlabem. Mam wrażenie, że czytasz nieuważnie co tutaj piszemy. Jak wcześniej pisałem jest dużo informacji na forum, z którymi kolumnami nieźle Baltlab zagra. W klubie Baltlaba wspomniałem, że w okresie, gdy miałem ten wzmacniacz przetestowałem z nim wiele kolumn. Baltlab musi mieć kolumny z wyższej półki. Z kolumnami słabymi nie zagra, "nie rozwinie skrzydeł". Ten wzmacniacz przez wiele lat był tak zwanym wzmacniaczem testowym w jednej z redakcji miesięcznika branżowego.
 4. 1Ender Kolega RoRo miał na myśli dokładnie te kolumny, do których link podał Kolega Sanswing. Kolumny kanadyjskiej firmy Totem nie mają w naszym kraju zbyt wielu zwolenników. O kolumnach tych wielokrotnie pisano na naszym Forum, co najmniej przez kilku lat. Przez wiele lat dystrybutorem Totem w Polsce był znany warszawski salon audio. Totem Mite to jedne z najmniejszych kolumny produkowanych przez firmę. Były wielokrotnie klonowane. Aktualna oferta firmy jest dużo bogatsza niż przed paroma laty: https://totemacoustic.com/en/series https://totemacoustic.com/en/hi-fi
 5. Zgłaszam się jako były właściciel Baltlab v.2. Jak już pisałem w innych wątkach miałem do czynienia z większością produkowanych urządzeń firmy. Pana Ryszarda znam i wielokrotnie z nim rozmawiałem, nie tylko w czasie Audio Show, ale również w okresie, gdy Baltlab był na moim stanie. Gdyby nie brak miejsca i inne względy zapewne nadal byłbym właścicielem tego świetnego wzmacniacza. O tym jak gra Baltlab pisałem już wielokrotnie na tym forum. Z Romanem wielokrotnie testowaliśmy przeróżne kolumny, odtwarzacze, kable podłączone do Baltlaba.
 6. Mariusz rozumiem, że nie jest zaburzona geometria pozycji igły. Wkładka jest prawidłowo osadzona w headshellu? Jeśli tak, to faktycznie trzeba jeszcze raz sprawdzić nacisk igły i antyskating.
 7. Reklama usunięta. Działanie nie zgodne z Regulaminem Forum.
 8. Odpowiem sam sobie. Nic się nie zmieniło. Na domiar złego jest pewna grupa delikwentów - jak ich określił wówczas Bartek - pytających o coś, na co odpowiedź na tym forum była udzielana już wielokrotnie. Jak widać przeszukiwarka na tym forum jest narzędziem zbędnym dla ww delikwentów.
 9. Jasny ja też odnoszę wrażenie, że jest coś na rzeczy. Po raz kolejny założony temat, po raz kolejny prośba o napisanie postu wg informacji zamieszczonej pod wskazanym linkiem. I sytuacja się powtarza. O kwestii, którą podnosi Sanwing w swoim poście pisałem w zamkniętym wątku. Tym czasem ghost14 nadal pisze w taki sam sposób, w trzecim już wątku. Zatem prowokacja? Okaże się niebawem.
 10. Audio Academy Rhea to najwyższy model z produkowanych przez firmę. Przez wiele lat miałem AA Phoebe, znam też inne wyroby tej firmy, miałem okazję słuchać w zaprzyjaźnionym salonie. Dobre solidne kolumny. Phoebe w wersji I grały z moim byłym Baltalem v2. Był to całkiem niezły dźwięk. Nie słuchałem Baltlaba z kolumnami Rhea, ale myślę, że jest jeszcze lepiej. Niestety kolumny ne należą do tanich.
 11. Jeśli ma być nowy gramofon w kwocie ok. 3 - 3,5 tyś. zł to Rega i Thorens można brać pod uwagę. Jednak uważam, że LAR LPS-1 to przedwzmacniacz, któremu warto dobrać do towarzystwa dobry gramofon. Jak najbardziej go polecam. Proponuję, abyś brał też pod uwagę gramofony Pro-Ject, ale o tym już pisałem. Ja nadal uważam, że lepszym rozwiązaniem jest zakup używanego gramofonu. Wystarczy kierować się zamieszczonymi na forum informacjami i wskazówkami. Nawiasem mówiąc wzmiankowany Thorens TD 240-2 i zresztą współczesna produkcja tej firmy nijak się ma do gramofonów tej firmy produkowanych w latach 70-80.
 12. 1Ender przychylam się do tego co napisali Koledzy w tym wątku. I napiszę jeszcze raz. W innym założonym przez Ciebie wątku polecałem Ci posłuchać Baltlaba w wersji 1, o którym wspominałeś a jeszcze lepiej w wersji 2. Znam znakomicie te wzmacniacze i wiem, pisałem o tym wielokrotnie na tym forum i nie tylko na tym forum ile są warte. Co do wyglądu to kwestia gustu. Kolumny, bohater obecnego wątku nie zagrają z Baltlabem. Szkoda czasu i pieniędzy. Powtórzę jeszcze raz wzmacniacz (oddaje w klasie A ok. 10W na kanał) potrzebuje dobrych kolumn i odtwarzacza. O kablach już nie wspominam. Zatem jeśli Baltlab to inne kolumny. I to wszystko w tym temacie.
 13. Też jestem zaskoczony stwierdzeniem, że Atoll DAC100SE "brzmi sztucznie". Ciekawe w jakiej konfiguracji ten osłuchany człowiek słuchał DAC-a. Podzielam w tej kwestii zdanie Tomka.
 14. A ja mimo wszystko niezmiennie proponuję poczytać co piszą o swoich gramofonach ich użytkownicy. Jest kilka wątków na ten temat. Ja ze swojej strony proponuję, abyś zwrócił uwagę na gramofony firmy Thorens, miałem i mam nadal, firmy Pro-Jeckt - miałem. Warto też wziąć pod uwagę gramofony firmy Rega. Wspominałeś o gramofonie Rega w pierwszym poście. Na portalach ogłoszeniowych pojawiają się ogłoszenia osób sprzedających gramofony tej firmy. Najlepiej jak określisz kwotę jaką chcesz przeznaczyć na gramofon i pre.
 15. Szanowny Panie King of Daz witam Kolegę prawie po fachu. Niezmiennie życzę udanego i owocnego pobytu na Forum. Rozumem, że post nr3 nie był z Pana strony formą rewanżu za moją wypowiedź w pewnym wątku dotyczącym zakupu gramofonu ? Jan2, szkoda że tak krytycznie oceniasz moderatorów na Forum Audio. Z Twojej wypowiedzi wynika, że sprawę wymienionych Kolegów, którzy ciekawie piszą na sąsiednim forum znasz na tyle, aby wypowiadać się w taki sposób jak to wyżej uczyniłeś. Ja jednak odnoszę wrażenie, że sprawę znasz jednostronnie. Myślę, że systematyczne atakowanie z Twojej strony moderatorów i administracji forum nie przyniesie tutaj nikomu pożytku. Ja cały czas liczę na Twój aktywny udział w wątkach merytorycznych i na to, że będziesz dzielił się swoją bogata wiedzą na temat audio. Pozdrawiam serdecznie, też wieloletni user. Temat zamykam. Tym bardziej, że autor wątku nie podał informacji, o które był proszony. Jak widać nie zależy mu na uzyskaniu odpowiedzi.