Belfer54

Moderator
 • Zawartość

  3426
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  3

O Belfer54

 • Ranga
  Straż Nocna

Ostatnio na profilu byli

37668 wyświetleń profilu
 1. Taka ciekawostka, zestaw lampowy. http://allegro.pl/zestaw-lampowy-i6900939792.html#thumb/3 Pozostawiam bez komentarza.
 2. Ja myślę, że problem nie leży po stronie Atolla, tylko jak piszesz Tomasitto108 po stronie instalacji elektrycznej\ energetycznej. Nigdy nie miałem większych problemów z brumieniem, czy burczeniem trafo. Jeśli się pojawiały, to w stopniu minimalnym i nie dotyczyło to jedynie Atolla.
 3. Trochę ryzykowałem kupując ostatnią płytę Diany Krall, szczególnie, że jej ostatnie płyty nie należały do udanych. Wspomnieć należy też opisywany przez Kolegę Milesa koncert Diany Krall w Polsce. Można rzec, że na ostatnio nagranej i wydanej płycie "Turn Up The Quiet" spełniła oczekiwania swoich fanów. Płyta zwiera to za co najbardziej ją jej fani kochają, czyli standardy jazzowe, swing i jej fortepian. Płyta jest nostalgiczna, refleksyjna, rzekłbym pełna zadumy. Nie chcę więcej przynudzać. Gorąco ją polecam, bo warto. Będziecie mieli do czynienia z Dianąa Krall, którą pamiętamy z lat jej wspaniałości. Wspomnieć należy, że producentem płyty jest a raczej był Tommy LiPuma, który zmarł tuż po nagraniu płyty. Wielokrotnie zdobywał on z Dianą Krall nagrody Grammy.
 4. Osobiście nigdy nie miałem problemu z posiadanymi wzmacniaczami firmy Luxman. Z drugiej strony zastanawiam się co to za serwis, który co 6 miesięcy przyjmował sprzęt do naprawy i nie weryfikował swoich poczynań, czyli nie potrafił znaleźć przyczyn tak częstych awarii. Dodam, że 410 podobnie jak 430 to wysokiej klasy wzmacniacz produkowany w latach 1983 - 85 więc należał mu się solidny przegląd i to przez dobrego serwisanta.
 5. Ciekawa oferta dobrego przedwzmacniacza. Jednak opis, to totalna porażka. Rozumiem, że ten tekst przetłumaczony przy użyciu translatora został częściowo poprawiony, ale nadal nie da się tego normalnie czytać: http://allegro.pl/accuphase-c-200-i6892820607.html#thumb/8
 6. Jeśli ma to być jakikolwiek gramofon i głównym kryterium wyboru jest wygląd, to proszę poczytać wątki na forum, m.in. poniższe: https://forum.audio.com.pl/topic/46300-jaki-adapter-teac-tn-300-czy-denon-dp-300f/ https://forum.audio.com.pl/topic/45528-gramofon/ Ponieważ Kolega nie ma też specjalnych wymagań polecam testy i artykuły zawarte na stronach miesięcznika Audio: http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/s/20 Oto dwa pierwsze z brzegu gramofony z powyższych testów w przedziale cenowym, który Kolega podał: http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/599-audio-technica-at-lp120-usb http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/585-music-hall-usb-1
 7. Niestety opinie o kablach ze srebra są bardzo sprzeczne. Ja mam dokładnie takie same odczucia jak Ty Wpszoniaku. Interkonekt Neotech, który posiadam dokładnie wpisuje się w to co napisałeś wyżej, podobnie wygląda sytuacja z kablem VdH, o którym wielokrotnie wspominałem. Celowo nie podaj jaki to model VdH, dociekliwi i czytający wątek wiedzą.
 8. Pierwszy kontakt z grupą Emerson, Lake & Palmer w latach 70' wspominam z dużym sentymentem. Była to jedna z pierwszych grup rocka progresywnego, którą wręcz pasjami słuchałem. Miałem wszystkie nagrania tej grupy, na taśmach i kasetach magnetofonowych oraz płytach winylowych. Niestety większość tych nagrań potraciłem. Dziś zostały mi trzy winyle, dwa koncertowe i jedna z najlepszych płyt tego gatunku „Pictures At An Exhibition”, plus cztery płyty CD, m.in. „Live In Poland”. Jak wspomniał RoRo dla perkusisty Cozy Powell’a - starego kumpla Emersona - udział w grupie był epizodem. Zresztą muzyk ten bardziej znany jest ze swojej działalności muzycznej w grupach Rainbow, Whitesnake i Black Sabbath. Ale to już inna historia.
 9. Kolega nie raczył poprawić tekstu, choć w międzyczasie widziany był na forum. Niniejszym usunięte zostało sformułowanie o charakterze niecenzuralnym - miejsca wykropkowane. Temat pozostanie zamknięty.
 10. Pytanie październik 2015 r. Odpowiedź wrzesień 2016 r.
 11. Niestety nie podyskutujemy Kolego Szanowny , bo ja się z Tobą zgadzam. Ciekawe co inny właściciel Lebena (jest wśród nas tylko jedne) lub właściciele wzmacniaczy lampowych.
 12. O tym jak piszą niektórzy przedstawiciele branży pisano na tym forum wielokrotnie. Zawsze odnosiłem wrażenie, że publiczne wystąpienie na forum branżowym do czegoś powinno zobowiązywać. Pewnie się mylę. Śmieszy mnie też a zarazem przeraża, jak przedstawiciel tzw. branży powtarza w kolejnym swoim poście, to co ktoś już napisał wyżej lub powtarza po raz kolejny to co sam już napisał. To tak jakby chciał pobłogosławić to co poradził inny forumowicz (często bardzo doświadczony) zadającemu pytanie. Dla mnie jest to nic innego jak generowanie nic ne znaczących postów. Można to powtarzać jak mantrę. Nie chcę przytaczać teraz przykładów, ale zacznę zbierać takie wpisy.
 13. O tym, aby kupić Pro-Ject Phono Box ja też wyżej napisałem wyraźnie. Pisałem też o Phono Boxach w innych tematach na tym forum.
 14. Też podobnie jak Simson uważam, że nie należy rezygnować tak szybko z zakupu. To co napisał Miles może być przyczyną brumienia. Raczej problem nie leży w elektronice urządzenia, bo w takiej sytuacji wysyła się sprzęt do serwisu w ramach gwarancji. Choć ja śledzę wątek klubowy na tamtym forum nie natrafiłem poza cytowaną wypowiedzią na inne informacje dotyczące brumienia transformatorów we wzmacniaczach Atoll. Dziwne mi się też wydają informację, które przekazali sprzedającemu z firmy AF o tym, że w 90% - ach wzmacniaczy brumi trafo. Jeśli chodzi o kolumny to w 25m kw. śmiało bym wstawiał podłogówki. Ja na 20m kw., trudnych do adaptacji akustycznej (też niemal kwadrat) mam dwie pary kolumn podłogowych. Przez to pomieszczenie przewinęło się przez kilka lat, również w czasie wspólnych testów z RoRo kilkanaście kolumn podłogowych. Obecnie Atoll IN200 napędza duże podłogówki ADAM Pencil i Sonus Faber Concerto Grand Piano. Gościnnie są u mnie Totem Hawk i nie ma problemów. Oczywiście tak jak pisze Simson brałbym też pod uwagę jakieś kolumny podstawkowe. Z tego co przeczytałem w innym wątku preferujesz dźwięk ciepły i soczysty. W tym miejscu proponowałbym np. Chario Delphinusy. Posłuchałbym też podstawkowych, które ma Simson. Zresztą wybór zależy też od budżetu jaki przeznaczysz na kolumny.
 15. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. W moim IN200 transformator nie buczy/brumi. Myślę, że we wzmacniaczach Kolegów z klubu też nie występuje takie zjawisko, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Raczej wykluczyłbym tzw. mechaniczne buczenie trafo. Dziwne byłoby też, aby forma Atoll wiedząc, o tym, że w 90% ich wzmacniaczy pojawia się taka przypadłość nic z tym nie zrobiła. Nie posiadam też takiej informacji od Panów z AF. Nie chcę się wypowiadać, gdzie tkwi przyczyna brumienia, bo musiałbym posiadać więcej informacji. Jak pisze Kolega Miles listwa Tomanka z DC-Blockerami jest wyjściem. Też mam taką z DC-Blockerami (może nie taką samą, bo wykonaną wg mojej koncepcji), choć w innymi torze. Sprzęt Atolla pracuje pod listwą Enerr. Przy okazji kontaktu z Panami z AF porozmawiam na powyższy temat.