Skocz do zawartości

Belfer54

Uczestnik
 • Zawartość

  3448
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

294 Dobry doradca

O Belfer54

 • Ranga
  Straż Nocna

Ostatnio na profilu byli

40092 wyświetleń profilu
 1. Belfer54

  ARCAM i Bowers Wilkins

  To Forum słynie z tego, że niesie pomoc innym. 70% tematów na forum są to tematy doradcze. Tobie Kolego wydaje się, że aby Tobie pomóc nie musimy posiadać pewnych informacji. Nam natomiast wieloletnie doświadczenie, nabyte też na tym Forum mówi, że takie informacje są potrzebne, aby rzetelnie doradzić. Nie bez powodu umieszczono w prawym panelu poradnik jak pisać pierwsze posty. Ponieważ nie chcesz sprostać wymaganiom stawianym początkującym forumowiczom nie otrzymasz, jak wspomniałem rzetelnej odpowiedzi. Nawiasem mówiąc jest tu wielu Kolegów, którzy znają produkty wymienionych firm. O Kolegach z branży nie wspominając.
 2. Belfer54

  ARCAM i Bowers Wilkins

  Kolego kuredhivaru nadal nie dajesz nam szansy, aby Ci pomóc. Napisał wyżej Kolega Barry w jaki sposób trzeba napisać pierwszy post. Podaję w takim razie link do poradnika "Pierwsze posty na forum", bo jak widać panel po prawej stronie naszego forum jest mało widoczny.
 3. Belfer54

  ATOLL - czyli francuska robota

  Tomku zasługę temu, że odtwarzacz DVD radzi sobie niespodziewanie dobrze trzeba DAC-owi Atolla. Nie ukrywam, że ciekaw jestem odsłuchów Twoich 202B w większym pomieszczeniu.
 4. Jacek75 masz rację założyciel wątku wyczuciem i kulturą nie grzeszy. O szacunku dla osób starszych nie wspominając. Kolego Hadar na tym forum jest wielu forumowiczów z przedziału wieku, który podałeś i który ośmieszyłeś. 100 razy zastanowiłbym się zanim napisałbym to co Ty w powyższym poście. Takie teksty to możesz sobie pisać na forum dla gimnazjalistów. Nie wspominam już o tym, że naruszyłeś zapisy Regulaminu Forum, którego pewnie nie czytałeś.
 5. Belfer54

  Głośnik niskotonowy

  Tematów dotyczących subwooferów na Forum jest dużo. Warto poczytać. Poproszę też o możliwie poprawne pisanie w języku polskim. O to dbamy na tym forum. Każdy wyraz zawierający błąd w czasie jego edycji zostaje podkreślony na czerwono. Proszę też, jak Kolega wyżej, bez uciekania się do komentarzy i słów o cechach wulgarnych. I na koniec my Polacy możemy się czuć obrażeni, że pisze się wyraz Polak z małej litery. Choć jak widać taka maniera jest coraz częściej spotykana.
 6. Belfer54

  ARCAM i Bowers Wilkins

  Też nie bardzo wiem, o co chodzi Koledze kuredhivaru. A może na początek testy zamieszczone na stronach internetowych miesięcznika AUDIO. http://audio.com.pl/testy/marki/979-arcam http://audio.com.pl/testy/marki/1022-bowers-wilkins
 7. Kolego adams_19 nie "zaśmiecajmy" wątku Kolegi SkoFi. Nie ma powodu, aby rozpoczynać tutaj kolejną dyskusję na temat kabli zasilających. Wiele pisano na ten temat na forum. Proszę poczytać tematy z tym związane, a było ich na tym i innych forach kilkanaście. Proszę też zagłębić się w lekturę tematu: Między innymi w powyższym temacie wiele kwestii wyjaśniono/napisano "w miarę przystępnym językiem". Poza tym, czy jest sens, czy nie, to niech każdy rozważy. O tym też pisano i pisze się w wielu wątkach. Tak na marginesie. Kable "audiofilskie" można wypożyczyć, nie trzeba ich kupować.
 8. Belfer54

  Jakie polecacie dobre odtwarzacze Cd

  Dyskusja jest w mojej ocenie jałowa i prowokacyjna. Pachnie mi to brzydko prowokacją rodem z ... Panie dbx proponuję założyć inny temat i snuć nadal tam swoje dywagacje rozpoczęte w poście nr 29. W innym przypadku posty nie związane z tematem zostaną usunięte z tego wątku. O ile wogóle można/ powinno się stosować tego typu argumenty - patrz wyżej - myślę, że wielu z nas pamięta te czasy i pewnie w tym zakresie zawstydziłoby pana panie dbx. P.S. tak na marginesie ciekaw jestem jakiej nomenklatury używa się na innych forach i czy zwraca się użytkownikom tych for uwagę w tym zakresie.
 9. Belfer54

  ATOLL - czyli francuska robota

  Tomek fajnie, że opisałeś swoje wrażenia z odsłuchów ampli i kolumn M-Audio HTS 501. Jak sam piszesz do przewidzenia był efekt końcowy. Nie ta klasa "zawodnika", tym bardziej, że setka Atolla spokojnie radzi sobie z lepszymi rywalami. Twoje odsłuchy, to jeszcze jeden dowód na to, że ampli przeznaczone do kina domowego nie nadają się do słuchania muzyki stereo, nawet jeśli są znacznie droższe od testowanego egzemplarza. Zapewne ten Onkyo może być zaczątkiem kina domowego dla początkującego kinomana. Tak nawiasem mówiąc muszę kiedyś posłuchać Twoich Overture 202B. Ciekawią mnie te kolumny oraz tej samej firmy podłogowe Overture O203F. Jedne i drugie mają dobre recenzje, choć jak pisze się podstawkowe nie są przeznaczone do dużego metrażu.
 10. Belfer54

  Sansui AU-Alpha 707DR

  Ze względu na zamianę koncepcji dotyczącą toru audio sprzedaję wzmacniacz Sansui AU-Alpha 707DR. Zasilanie w wersji japońskiej - 100 V. Wzmacniacz zakupiony od Kolegi audiofila, wymienione gniazda xlr. Stan techniczny bardzo dobry, stan wizualny ładny. Do wzmacniacza mogę dołączyć transformator 750 W zakupiony w Airlink Transformers w GB. Rozważę tylko poważne oferty. Odbiór wyłącznie osobisty. Wszelkie informacje dla osób autentycznie zainteresowanych na PW.
 11. Tak oczywiście był jeszcze Meridian 506.18 na napędzie CDM 12.4. Rzadziej spotykany model, przynajmniej w naszym kraju. Może do dodam, że wcześniejszy 506.16 (bez oznaczenia na obudowie, że to 16-bit) był początkowo na laserze CDM-4, później montowano w nim CDM12.4. Wydaje mi się, że w Pruszkowie słuchaliśmy dzielonego Meridiana 208. Poszukiwałem swego czasu cedeka z serii 200, jednak rzadko on występuje na rynku wtórnym w Polsce. Można kupić je jeszcze na eBayu, ale ceny są wysokie.
 12. Belfer54

  Jakie polecacie dobre odtwarzacze Cd

  Tak wejście jest mocne. Umówmy się, że my tutaj będziemy używali zamiennie: kable i przewody audio. Kolego dbx zapraszamy do bardziej merytorycznej dyskusji.
 13. Romanie model 506 spotykany były w wersjach 16, 20 i 24. Przy czym wersja 16, jak to się mówi, odstaje od dwóch kolejnych i to wyraźnie. Co do 506.20 to faktycznie załapał się, na X-Blocka Verictum. Był jeszcze w planach X-Bulk, ale aktualnie mam inne preferencje jeśli chodzi o sprzęt. O wpływie na X-Blocka na dźwięk pisałem w wątku klubowym Verictum.
×