Belfer54

Moderator
 • Zawartość

  3256
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  3

O Belfer54

 • Ranga
  Straż Nocna

Ostatnio na profilu byli

37183 wyświetleń profilu
 1. Chili niestety Polonez nie jest już w moim posiadaniu. W moim domu był jeden z pierwszych egzemplarzy produkowanych Polonezów. Z braku miejsca w domu, niestety oddałem go znajomemu. Można jeszcze ten radioodbiornik kupić na rynku tzw. wtórnym, ale jego cena jest w mojej ocenie kosmiczna. Podaję stronę ze zdjęciami i danymi technicznymi. http://www.radiomuseum.org/r/diora_polonez.html Ze starych radioodbiorników ostał mi się jeszcze stary Pioner - obudowa bakielitowa, wersja "U". Niestety niesprawny. Niestety czasu mało na to, aby nim się zająć.
 2. Tak znamy, wystarczy wejść na stronę: http://www.audioshow.pl/
 3. Nie jest to co prawda tuner, ale mój pierwszy radioodbiornik z gramofonem. Właściwie to powinien znaleźć się w wątku o vintage, ale nie mogłem się powstrzymać po tym jak Miles wkleił swoje cudeńka. Polonez produkowany był w latach 1956 - 1958 - w dwóch wersjach. "Diora" uważa go za kamień milowy w rozwoju firmy.
 4. Marcin jestem ciekaw Twoich wrażeń. W mojej ocenie jest to bardzo dobry preamp za niewielkie pieniądze.
 5. Owszem są sprawy pierwszo i drugoplanowe, jak w życiu. Z tym problemem da się żyć. Ja tylko nadmienię, że to nie moja fanaberia. Takie m.in. problemy zgłaszane są przez innych użytkowników. W ich imieniu też to czynię. Jeśli zgłosiłem problem banalny to uprzejmie przepraszam. Jasny Oczywiście ujednolicenie odstępu rozwiązałoby sprawę i zaoszczędziłoby miejsca na stronie.
 6. Olu, czy jest szansa, aby do funkcji edycji tekstu wprowadzić możliwość regulowania wielkości odstępów międzywierszowych. Po wciśnięciu enter są one wiesze niż w sytuacji, gdy piszemy tekst ciągły.
 7. Mnie jakoś nie leży stylistyka wzmacniaczy Cayin, choć przy odpowiednio dobranym torze zagrają wyśmienicie. Natomiast mam w posiadaniu CD Cayina i uważam, że to jeden z lepszych odtwarzaczy na lampach w tej kategorii cenowej. Jak widać na tym forum jest tylko trzech lebenowców, niestety. Jakoś ten wzmacniacz nie może się przebić, choć ma całkiem niezłą prasę. Z dostępem też nie jest tak najgorzej. Co do odsłuchów, to w moim przypadku do co najmniej połowy lipca jestem "uziemiony" z powodu spraw zdrowotnych i zawodowych. Te odstępy międzywierszowe też są u mnie duże po wciśnięciu enter. Nie widzę w funkcji edycji tekstu możliwości ustawiania mniejszych odstępów. Musze podpytać Olę, czy da się z tym coś zrobić.
 8. Barry produktom p. Marka B. poświęcony jest cały temat klubowy: O wpływie srebrnych IC na systemy i o listwach Tomanka też znajdziesz informacje w wątkach klubowych. Pozdrawiam
 9. Trochę późno, ale przypomnę o koncertach: Pat'a Metheny w Polsce: 14 maja 2017 Warszawa, 15 maja 2017 Poznań. Informacje z Jazz Forum - "Giganci polskiego jazzu". Pod tym tytułem odbędzie się 15 maja 2017 r. w teatrze Roma w Warszawie pierwszy koncert z cyklu zaplanowanych 5 koncertów jubileuszowych z okazji 60-lecia polskiego jazzu. Wystąpią m.in. Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, grupa Laboratorium & Bernard Maseli. Kolejne koncerty 10 sierpnia - Sopot, 1 października Poznań, 22 października Zabrze, i 9 listopada Kraków.
 10. Passo Electrocompaniet ECI 4, to zacny wzmacniacz. Co do lamp, to podałeś fajne typy do ew. zakupu. Rozumiem, że celujesz w ten sam pułap budżetowy, choć ostatnio ceny Rogue Audio Cronus Magnum jakby wzrosły. Nie wiem też jakiego Cayina masz na myśli, bo domyślam się, że jeśli chodzi o Lebena to model z serii 300. A może jednak 600. To już większy potencjał i lepsze wyposażenie. Niestety cena tez odpowiednio wyższa.
 11. Wątek przeniesiony. Marcin dobrze Ci radzi. Rega Planar 3, to dobry gramofon, z potencjałem. Jeśli zaś chodzi o gramofony, które podałeś, to przede wszystkim ich ceny są w większości zawyżone, choć nie twierdzę, że gramofony nie są warte uwagi. Tak nawiasem mówiąc link do Luxmana nie otwiera się. Ja gdybym miał kwotę ok. 2 tys. na gramofon szukałbym Thorensa. Na początek jednak rozważ rozwiązanie podsunięte przez Kolegę.
 12. Tak "Sketches of Spain" to wspaniały album. Wydany w 1960 r. tuż po tak niezapomnianym "Kind of Blue", nie mniej świetnych albumach jak "Workin' with the Miles Davis Quintet", czy "Porgy and Bess". Jako ciekawostkę polecam płytę "Miles Espanol. New Sketches of Spain", wydaną w 2011 r. Na płycie 26 muzyków z różnych stron świata, w różnych składach pod kierunkiem znanego aranżera Boba Beldena przedstawia współczesną wersję utworów pochodzących ze wspomnianego wyżej dzieła Milesa Davisa i Gila Evansa. W nagraniu płyty uczestniczyli m.in. Ron Carter, Jhon Clark, Chick Corea, Jack DeJohnette, Eddie Gomez.
 13. Passo, to czekamy na wieści o nowym wzmacniaczu. Bo jak rozumiem będzie to lampa? Przy okazji. W sobotę, przed majowym weekendem coś mnie naszło, aby zadzwonić do AF. Postanowiłem pogadać m.in. na temat wzmacniaczy lampowych z jednym z Panów. W czasie rozmowy usłyszałem wiele pochlebnych opinii o Lebenie. Rozmówca przyznał, że miał ten wzmacniacz i jest nadal pod jego wrażeniem i tego jak to maleństwo potrafi zagrać. Wyraził przy tym swoją opinię, że nie ze wszystkimi kolumnami. I w tym momencie dyskusja wkroczyła na trochę śliski grunt, przynajmniej z mojego punktu widzenia. A gdy padło pytanie jakie kolumny obsługuje u mnie Leben w odpowiedzi rozmówca zdecydowanie oświadczył, że w jego ocenie najlepszym partnerem dla Lebena są kolumny Living Voice. Uważa, że Leben gra z tymi kolumnami wręcz rewelacyjnie, zjawiskowo. Przy czym jedynym okablowaniem, które w tym układzie poleca, to kable Reson. Po zakończeniu rozmowy zastanawiałem się po co mi to było. Teraz dopiero mam znowu o czym myśleć. Niestety chyba tylko myśleć.
 14. Ja ze swej strony jeszcze raz przepraszam Kolegów za podanie oczywistej informacji. Jako wieloletni gospodarz wątku miałem dziś zły dzień. To spowodowało, że dałem się ponieść emocjom i podprowadzić jak 15 latek. Natomiast co do Lebena, to cały czas chodzi mi po głowie, że była też wersja 2x18W. Może ktoś coś wie na ten temat.
 15. Może ten wątek nie jest miejscem na to, ale nie mogłem się powstrzymać. Pod takim nickiem jak poniżej, zarejestrował się nowy użytkownik tego Forum. Pozostawiam bez komentarza. "Kolumny podstawk. do 4tys."