Belfer54

Moderator
 • Zawartość

  3216
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  3

O Belfer54

 • Ranga
  Straż Nocna

Ostatnio na profilu byli

37033 wyświetleń profilu
 1. Jeśli chodzi o Kubę Więcek polecam ciekawą rozmowę zamieszczoną w marcowym numerze Jazz Forum, którą przeprowadził z nim Paweł Brodowski. W tym samym numerze jest też krótka recenzja płyty tego młodego saksofonisty.
 2. Tomek IC Kimber Tonik to już niezły kabelek. Ja testowałem z DAC IC Kimber Timbre, ale lepiej wypadł Acrolink, o którym już wcześniej pisałem – w innych wątkach. Jak kupowałem w AF, czyli u dystrybutora, w komplecie otrzymałem firmowy IC. Z tego co zrozumiałem Ty nie miałeś w pudle z DAC-iem kabelka Atolla. W mojej ocenie dostarczony przez producenta kabelek nie jest najgorszy, ale nie stanowi konkurencji dla wyżej wymienionego Acrolinka. TELLURIUM Q – BLACK to dobry kabel w swojej kategorii cenowej. Powinien nieźle sprawdzić się z IN100, choć są opinie, że TELLURIUM Q - ULTRA BLUE też dobrze spisuje się w zestawieniu z IN100. Z IN200 testowałem m.in. głośnikowe MIT-a Matrixa12, Van den Hul The Wind Mk I Hybrid, Cardas Crosslink. Nie są to kable z wysokiej półki, raczej z bardzo średniej półki cenowej. Najbliżej moich oczekiwań zagrał Tellurium i aktualnie nie sądzę, abym w rozsądnej cenie znalazł lepszy kabel. Oczywiście można lepiej, np. polecany tu i ówdzie Albedo Blue, ale to już inna kategoria cenowa.
 3. Tomek gratuluje jeszcze raz i cieszę się, że mam Kumpla z DAC Atoll, bo już obawiałem się, że będę jedyny na tym forum. Co do wygrzewania, to po ok. 100 godzinach powinno być jeszcze lepiej. Poza tym firma Atoll poleca do swoich urządzeń swoje DAC-i. Dystrybutor sprzętu Atoll dosyć skromnie reklamuje urządzenia tej firmy. DAC Atolla nie ma tak dobrej prasy jak przetworniki innych firm, a szkoda. Czasami to już mnie wkurza pitolenie na okrągło jakie to są cudowne DAC-i innych firm, w cenach ok. 2000 - 3000 zł. Nazw celowo nie przytaczam. Tak jak już parę razy pisałem wzmacniacze, cedeki i DAC Atolla są wrażliwe na kable. Można nimi w pewnym zakresie modyfikować dźwięk. Napisz, którego IC Kimbera podłączyłeś między DAC a wzmacniacz.
 4. Marcin posiadam i używam dwie listwy p. Tomanka. Pisałem o tym już w kilku miejscach na forum. Jestem z nich bardzo zadowolony. Zatem kwestię listwy masz z głowy, tym bardziej, że z tego co piszesz jest to listwa z DC-Blockerem, więc czegóż więcej potrzeba. Teraz kable. Propozycja Audiowita dotycząca kabli sieciowych jest też ciekawa.
 5. Ja myślę, ze oba te elementy są ważne, czyli kable zasilające i listwy sieciowe. Było już wiele na ten temat na tym forum. Temat kabli i listew zasilających przewija się co jakiś czas. Szkoda Marcin, że posiadasz tak skromne środki na ten cel. Jednak w obecnej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest w kwestii kabli zasilających jest, to co zaproponował RoRo. Weź tez pod uwagę to co napisał Kolega Audio Autonomy.
 6. Reedycje z serii Polish Jazz plus to co podał Kolega Wpszoniak wyżej. Andrzej Kurylewicz Quintet „Go Right” Krzysztof Komeda Quintet„Astigmatic” Ewa Bem with Swing Session „Be a Man” NOVI „Bossa Nova” Tomasza Stańko,Tomasz Szuklaski, Edvard Vesala, Peter Warren „TWET” Extra Ball „Birthday” Laboratorium„Modern Pentathlon” Adam Makowicz „Live Embers” Paradox „Drifting Feather” Marianna Wróblewska „Sound of Marianna Wróblewska” Zbigniew Namysłowski Quartet Tomasza Stańki Quintet „Music for K” Warsaw Stompers New Orleans Stompers. Polish Jazz Quartet Polish Jazz Quartet. The Andrzej Trzaskowski Quintet The Andrzej Trzaskowski Quintet. Michał Urbaniak’s Group Live Recording. Janusz Muniak Quintet Question Mark. Stanisław Sojka Blublula. Polecam stronę Polskich Nagrań: http://polskienagrania.com.pl/
 7. Fafniak zabrzmiało to trochę kokieteryjnie. Moim zdaniem Garrard SP 25 mkIV, choć to jeden z podstawowych modeli tej firmy, to jednak zacny gramofon. Niejeden współczesny gramofon w kwocie ok. 2 tys. zł do pięt mu nie sięga. A co najważniejsze rewelacyjna jakość wykonania, charakterystyczna dla starych dobrych firm.
 8. Marcin moim zdaniem im lepszy pre tym lepiej. Masz większe pole manewru. Kupując pre rozejrzałbym się na rynku wtórnym. Przyzwoity nowy pre to już niestety wydatek ok. 2 tys. zł i więcej. Miałem swego czasu pre, wersja Diy, który moim zdaniem mógł konkurować z urządzeniami w cenie do 3 tys. zł jednak zmuszony byłem go sprzedać.
 9. Jarek jak to co będziesz robił, mnie odwiedzisz. Ja niestety tylko 5 dni, ale zawsze to coś.
 10. Tomek opis testów z wątku o DAC-ach bardzo fajny. Mnie tylko może cieszyć, że przekonałeś się do Atoll DAC 100 SE. Ja też w jakimś sensie brałem go w ciemno. Może inaczej, nie miałem okazji porównywać go w testach jednoczesnych z innymi DAC-ami. Konsultacje z Panem Darkiem z AF i wcześniejsze odsłuchy w AF ze sprzętem Atolla przekonały mnie do tego urządzenia. Moim zdaniem im dłużej DAC współpracuje z IN200 i DR200 tym jest lepiej. Choć ostatnio rzadko mam okazję słuchać muzyki z tego toru jednak przekonany jestem, że to był najwłaściwszy wybór. Dodać należy, chyba o tym pisałem, a może i nie, że cały ten układ DAC100, IN200, DR200 wrażliwy jest na zmiany okablowania.
 11. Roman jednak cena przytłacza. Dodać należy, że w DR400 zaaplikowano podobnie jak w CD400 transport Philips CD-Pro. Producent zaleca też łączyć DR400 z Atoll DAC200.
 12. Wydatek 1000 zł na wkładkę to już nie mało. Wkładka taka zasługuje już na dobrej klasy gramofon i pre. Kwestią najważniejszą jest dopasowanie wkładki do masy ramienia, itd., przy jednoczesnej świadomość, że przedwzmacniacz nie powinien zniweczyć walorów i potencjału wkładki. Generalnie wkładki MC wymagają wyższej klasy napędów – gramofonów i przedwzmacniaczy. Nie bez powodu pisze się o tym na wielu forach zajmujących się odtwarzaniem muzyki z winyla. Moje doświadczenie w tej kwestii też to potwierdza. Jednak jak już to wszystko ze sobą „skomponujesz” … Oczywiście nie oznacza to, że wkładki MM są gorsze. Dobre wkładki MM mało nie kosztują, jednak potrafią, przy dopasowaniu z ramieniem i dobrze dobranym torze zagrać fajnie. Marcin zapytam też co masz na myśli pisząc budżetowy preamp i gramofon dobrej klasy?
 13. Co do pkt. 5 to była już kuriozalna funkcja na Forum tzw. punkty za reputację. Już na początku, po uruchomieniu "nowego" Forum punkty za reputację z przyczyn nie jasnych dla mnie otrzymali ludzie, którzy mieli na Forum po 3-4 wpisy lub tacy, którzy byli zarejestrowani przed 3-6 miesiącami i mieli np. ok. 300 postów. Tymczasem osoby, które na to zasłużyły wieloletnim, bezinteresownym, merytorycznym i nie jednozdaniowym doradzaniem lub założyły wątki, tematy istotne, ważne, pomocne dla innych użytkowników miały 0 lub 1 punkt za reputację. Boję się myśleć co byłoby dalej. Każdy uczestnik forum mógłby „nastukać”, np. swojemu kolesiowi lub ulubieńcowi dowolną ilość punktów. Do czego w efekcie wkurzony zaistniała sytuacją Kolega Angel się posunął. Można by jeszcze więcej pisać o tzw. punktacji. Moim zdaniem na forum, tym czy innym jesteśmy po to, aby spotykać ciekawych ludzi, realizować swoje zainteresowania, dzielić się swoimi problemami, dzielić się swoją wiedzą pomagając innym bezinteresownie bez liczenia na to, że np. otrzymamy 1000 pkt. Bo cóż te punkty miałaby znaczyć ? Reasumując będę zdecydowanie przeciwny stawianiu punktów za pomoc lub inaczej to nazywając za reputację. Dla mnie jest to nic innego jak zamierzone lub niezamierzone dzielenie na gorszych i lepszych. Bo tak to w rezultacie by wyglądało. Szczególnie, co widać po sytuacji na innych forach zajmujących się tematyką audio, że środowisko to jest szczególnie wrażliwe na wszelkie formy oceniania, weryfikowania, krytykowania itp. Nawiasem mówiąc na niektórych forach specjalistycznych rozwiązano wspomnianą kwestię w taki sposób, że nie jest punktowany dany uczestnik forum, ale użyteczność danego tematu i to czy jest on pomocny dla innych uczestników forum. Co do pkt. 1 i 2, to o tym, czy ktoś aktualne jest na forum można się dowiedzieć najeżdżając kursorem na jego nick w dolnym module forum „Użytkownicy”. Jest tam informacja o tym gdzie aktualnie przebywa uczestnik forum, kiedy ostatnio był na nim zalogowany. Czy konieczna jest bardziej szczegółowa inwigilacja, tak jak to miało miejsce na „starym” Forum?
 14. Zamontowana w gramofonie wkładka była produkowana przez firmę Ortofona dla firmy Dual i jest to wkładka typu MM, czyli elektromagnetyczna. Domyślam się, że to ogłoszenie jest z olx. Co do ceny to masz rację, jest zawyżona. Kwota 300 zł za ten gramofon byłaby już do przyjęcia. Czy warto go kupić? Raczej tak, pod warunkiem, że wynegocjujesz niższą cenę oraz że stan gramofonu jest faktycznie dobry, taki jak opisuje sprzedawca. Należy jednak zwrócić uwagę, że gramofon to pełny automat. Zatem kupując go musisz dokładnie sprawdzić jego funkcjonowanie.
 15. Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.