Skocz do zawartości

Magnus

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Magnus

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Oczywiście, że wolę, ale głosy na forum podpowiadają, że budżetowe, nowe odtwarzacze są lata świetlne za kultowym PD 9700 i S901, a przy ocenie 8700 dodają, że jest nieznacznie gorszy od wyższych modeli :). Jestem zielony, zatem opinia z forum jest dla mnie bardzo ważna i nie ukrywam, że może być pomocna w podjęciu decyzji.
 2. Od dłuższego czasu poluję bez powodzenia na dobrze utrzymanego, czarnego Pioneera PD 8700 lub PD S802. W ostateczności kupiłbym nawet PD S901 ale ceny z kosmosu (porównywalne do nówki PD 50 bez vatu). Jaki odtwarzacz warto jeszcze rozważyć, który porównywalny byłby lub nawet lepszy od wspomnianego PD 8700? Posiadam wzmacniacz Pioneer a30 oraz kolumny podłogowe Monitor Audio MR4.
 3. Właśnie na tym porównaniu mi zależało. Miałem nadzieję, że nowocześniejsza 30 może być porównywalna ze starszą 50. Swoją drogą, to producent bardzo szybko zapomina o aktualizacji swoich nie tak starych modeli.
 4. Chciałbym kupić stumieniowca, który będzie odtwarzał cyfrowe pliki - głownie FLAC z dysku twardego. Na pozostałych funkcjach niezbyt mi zależy - choć jak wiadomo od przybytku głowa nie boli. No może jakość wbudowanego DAC byłaby istotna. Jeżeli jakość audycji radiowych jest lepsza od tej analogowej to również rozważałbym za i przeciw. Priorytetem jest jednak jakość odtwarzanego dźwięku z plików FLAC Wybrałem dwa modele, które mnie interesują: Pioneer N50A oraz Pioneer N30AE. Posiadam wzmacniacz Pioneer a30 oraz kolumny podłogowe Monitor Audio MR4.
 5. Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie obawiałem się zakupu nowego Pd-30ae, gdyż ma niezbyt przychylne opinie. Będę zatem rozglądał się za 8700, gdyż jest w dość przystępnej cenie. Co do posta Angel to rzeczywiście jestem zielony w temacie audio i trudno określić mi szczegółowe preferencje. Nie słyszałem nigdy dobrych zestawów i nie wiem czego mogę oczekiwać po swoim. Słucham różnej muzyki od rocka po klasykę, z przewagą rocka Interkonekty mam za 2zł i mają 20 lat, a głośnikowe - grube miedziaki na metry, chyba jeszcze starsze od tamtych. W zestawie mam jeszcze tuner Pioneer F-550. Wczoraj bawiąc się ustawieniami kolumn odkryłem, że odbiór muzyki z programu 3 bije na głowę moje Dvd. Kilka godzin słuchałem radia i byłem zachwycony barwą głosu wokalistów jak również możliwością wychwycenia pojedynczych instrumentów. Mam dziwne wrażenie, że mam mało basów, ale to ocenię po zakupie CD. O dziwo ten brak basów mi nawet nie przeszkadzał. Z lektury forum, domyślam się, że jeszcze czeka mnie wiele pracy, ale też mam nadzieję, że również zabawy w krojeniu zestawu na swoją miarę. Na początek wypróbuję pd 8700, pobawię się Interkonektami a potem jakiś gramofon.
 6. Posiadam wzmacniacz Pioneer a30 oraz kolumny podłogowe Monitor Audio MR4. Jakie CD kupić do takiego zestawu do 1000zł? Z nowych myślałem o pionierze pd-10 lub 30 (bez vatu) lub z używek pd-9700, pd-8700 lub pd-s707. Na chwilę obecną mam podłączone DVD Denona 1730. Czy jest w ogóle sens kupować do tego zestawu odtwarzacz Cd z tych proponowanych? Czy usłyszę różnicę w stosunku do posiadanego DVD? Nie zależy mi na żadnych USB, SACD i innych wynalazkach. Chciałbym wycisnąć maksymalne stereo z posiadanego zestawu. I przy okazji chciałem spytać o gramofon do 500 zł. Nie chcę przepłacać jeżeli okaże się, że i tak nie będzie na wyjściu różnicy. Może jakaś Unitra?
×
×
 • Utwórz nowe...