Skocz do zawartości

Eargasm

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Dobrze, że w porę mnie nawróciliście, to się ceni. Do zobaczenia w przyszłości. Kiedyś Was odwiedzę i zdam relację. Jedyną niewiadomą jest tutaj czas, ale wrócę na pewno.
 2. @S4Home Dziękuję za miłe słowa, nic bardziej nie motywuje człowieka. Tobie życzę tego samego. Po długich nocach i dniach rozmyślań przeprogramowałem nieco swoje myślenie. Niektórych z Was prawdopodobnie zawiodę, innych jedynie zaskoczę. Ze względu na bardzo limitowaną ilość zarówno Rotel'i jak i Yamah serii ax, postanowiłem iść z duchem czasu i nabyć, z pewnością nie modyfikowany, nowy wzmacniacz. Budżet zwiększę do 1000 +/- 200zł. Miejmy nadzieję, że za 20 lat, to co kupię niebawem, będzie wciąż świetnie grało, a na forach będziemy tęsknić za brzmieniem dzisiejszych wzmacniaczy. Będzie to jeden z poniżej podanych trzech modeli: Yamaha A-S301 / Denon PMA-720AE / Onkyo A-9030 Ewentualnie Denon 520AE lub Onkyo A-9010, choć chyba w obu przypadkach warto dopłacić. Czy ktoś z Was wie na jakim poziomie działają funkcje "loudness" w Denonach i Onkyo? O ile w Yamasze regulacja jest płynna od 0 do -30 dB, to zastanawia mnie jak duże podbicie występuje u konkurentów. Czy Yamaha ma naprawdę tak stricte "syntetyczne" brzmienie w porównaniu do Denona, który podobno jest ciepły i czysty? Czy może jest to jedynie ledwie zauważalna różnica, szczególnie w przypadku gdy mam zamiar "bawić się pokrętłami". Osobiście nie widzę w tym nic złego, w końcu funkcję "loudness" stworzyli ludzie lubiący muzykę, znający wady fizjologii ludzkiego ucha Oczywiście w dążeniu do absolutnej czystości, bez zniekształceń nie ma nic złego, w szczególności, że im czystszy dźwięk na wejściu tym bardziej świadomie możemy później go modulować. Chętnie przesłuchałbym wszystkie modele, ale wygląda na to, że każdy odsłuch będzie musiał się odbyć w innym miejscu, warunkach, więc porównanie może być niemiarodajne. Jakieś porady?
 3. @1Ender Oczywiście, że tak zrobię @Hoo-Lec Tak jak mówię, kupię wzmacniacz zobaczę jak to brzmi przy otwartej obudowie, następnie ją zamknę i jeżeli będzie lepiej brzmiała to tak już zostanie. Dodam, iż jestem przekonany, że będzie grała lepiej ponieważ tak jak mówiłem wszystko było liczone dla obudowy zamkniętej, ale z nieznanego mi powodu postanowiłem te nieszczęsne bassreflex'y wsadzić. Projekt zwrotnicy akurat konsultowałem z elektronikiem, który dużo czasu poświęcił tematyce audio. Oczywiście nikt nie jest nieomylny, więc jak będę miał okazję poproszę kogoś o jej weryfikację.
 4. Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie, a także ogromną pomoc. Myślę, że najważniejsze odpowiedzi już padły, także teraz muszę się po prostu dobrze zastanowić, może uda się jakiś wzmacniacz przesłuchać. Ja natomiast nie widzę sensu w wyrzucaniu czegoś nad czym pracowałem długi czas i nawet nie wiem jak brzmi Muszę przyznać, że bardziej cenię sobie eksperymentowanie, weryfikowanie swoich umiejętności pod względem praktycznym niż wybieranie gotowych rozwiązań. Bassreflexy nie były liczone, ale liczyłem objętość skrzyni (jedyny parametr) dla obudowy zamkniętej, więc po zamknięciu powinna dobrze grać. O ile oczywiście nie będzie grała dobrze w obecnym stanie rzeczy
 5. A myślałem, że to przez przepalenie części układu Jakiś Rotel, bo o żadnym konkretnym modelu na razie nie myślę, co więcej nawet się nie orientuję w ich ofercie. Co do poprawności językowej, cenna uwaga, jak dotąd kopiowałem nagminnie używane słowo, nawet na forach o tematyce muzycznej, zakładając, że jest poprawne. Również serdecznie pozdrawiam
 6. Dziękuję Ci bardzo 1Ender. Na już dosłownie sam koniec chciałbym dopytać czy Yamahy 500/ 530/ 570 po odpowiednim ustawieniu funkcji "Loudness" i ew. "Bass" może dać lepszy efekt niż jakiś Rotel? Co do tej drugiej firmy, po pierwsze nie ma ona chyba w żadnym modelu tej funkcji, a po drugie każdy model będzie tak grał jak tego od niego oczekuję? Ponadto dużo mniejszy wybór wśród Roteli, a część z nich jest już po reperacjach, co do których nie do końca mam zaufanie. W końcu czy mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego w niektórych Yamahach kanały w "coupler" są łączone tak jak na obrazku, albo za pomocą kabli? @EDIT A może dopłacić i kupić nową Yamahę A-S201, co o tym sądzisz?
 7. Kenwood KA 4040R do takiej konstrukcji da radę? Podobno "ciepło" gra. Co sądzicie? W razie zepsucia, da się zreperować?
 8. W takim razie przenoszę do mniejszego. Jeszcze kilka pokojów się znajdzie Jeżeli chodzi o kolumny to Was zaskoczę, bowiem to mój projekt i wbrew pozorom nie są wysokobudżetowe, ale na chwilę obecną mi odpowiadają. W przyszłości może zmienię, póki co mam sentyment, a dwa że najpierw sprawdzę jak grają do nowego wzmacniacza. Wysokotonowy jakiś Tonsil, nisko i średnio STX'y. Zrobiłem kilka błędów m.in. nie liczyłem bassreflexu, dlatego będę eksperymentował z zaklejeniem go, ale to po zakupie wzmacniacza, bo obecny nie działa jak powinien. Powoli zbliżając się do końca AX-500 Yamahy ma bass, czy lepiej celować w ROTEL?
 9. Ewentualnie przeniosę zestaw do mniejszego pokoju 5x 5 metrów jeżeli to jest faktycznie tak dużo. Oba pokoje stoją właściwie puste tzn. ustawienie kolumn będzie determinowało ustawienie mebli Bo tak, wiem że pusty pokój będzie generował echo/ pogłos. Ponadto artykuł widziałem już dawno temu i wiem, że np. kolumny nie mogą stać przy ścianie. Moje kolumny mają wymiary 82 x 50 x 43 cm odpowiednio wysokość, szerokość, głębokość. W każdym razie dokładne, prawidłowe ustawienie, nie będzie stanowiło dla mnie problemu, gdyż to sprzęt audio determinuje położenie "innych mebli". Co do różnic między RX, AX i RX-V dziękuję za świetne wytłumaczenie A co do walnięcia się to faktycznie, aż wziąłem miarkę. Jest tylko 7,5 m x 8,5 (9,5 w najbardziej wysuniętym punkcie). Wybaczcie za nieświadome wprowadzenie Was w błąd.
 10. Jak to nie podepnę? Cinch, a z drugiej strony minijakck. Tak jak mówię, mam do wydania 500zł, a najlepiej koło 300. Nie dam ani złotówki więcej bo najzwyczajniej nie mam na to pieniędzy. W poprzednim wzmacniaczu stereo spaliło się jakieś 4 miesiące temu i dopiero decyduję się na coś zamiast tego. A że to co kupię, nie będzie miało podejścia do Denona za 20k zł to dobrze wiem, ale taki Denon nie jest mi potrzebny. Także będę wdzięczny za porady w rozsądnych cenach. A co do zazdroszczenia standardów, cóż nie jest to takie kolorowe, duży budynek trzeba bardziej ogrzewać, duże budynki zazwyczaj są na zadupiach i wszędzie jest daleko, a bez auta to już całkiem
 11. Myślałem o: ROTEL RA-810A http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-810a-gwarancja-i6972198902.html#thumb/7 Yamaha RX-V375 https://www.olx.pl/oferta/yamaha-rx-v-367-CID99-IDoSSrm.html# ew. polecona Yamaha AX-500 Niestety nie mam pojęcia jak co brzmi. Także zdaję się na wasze rady.
 12. Dokładnie tak! Świetne porównanie. Dziękuję za poradę. @1Ender Pokój 10x 8 m czy jakoś tak, wysokość koło 3,5 m. Komputer i7 4400k, grafika jakaś Nvidia 1080, RAM DDR 4, nie wiem jakiej częstotliwości, a co do karty dźwiękowej, jakaś zintegrowana. Dowolne ustawienie kolumn może być w pokoju BTW. czym różni się seria AX od RX yamahy? Która jest wyżej? @edit Szukam czegoś co będzie brzmiało jak słuchawki AKG, w szczególności model k518 dj, miałem kilka Sennheiserów i każdy ma "płaskie" brzmienie, bass tam jakiś jest, ale reszta sceny go zjada. Oczywiście nie licząc studyjnych słuchawek AKG, bo miałem na uszach jakiś model za 4 tysiące i było jak w senkach, choć czyściej.
 13. Witam wszystkich bardzo serdecznie, Poszukuję wzmacniacza, który da mi dużo dynamicznego bassu, a wysokie tony będą świdrować mi mózg. Będzie on zasilał 2 kolumny z głośnikami o mocach 75, 150, 300 W odpowiednio wysoko, średnio i niskotonowymi na 8 Ω. Chciałbym przynajmniej 50 W na kanał przy 8 Ω, a najlepiej 100 W, przy ew. wymianie kolumn. Sprzęt będzie podłączony jedynie do komputera. Co polecacie?
×
×
 • Utwórz nowe...