Skocz do zawartości

aero95

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Panowie,problem rozwiązany. Godziny kombinacji przyniosły dobry rezultat. Zwężenie portów bs znacznie poprawiło niskie tony. Nie pytajcie czym je zwężyłem. Również przemieszczenie ciut kolumn jeszcze bardziej w narożnik (wbrew pozorom) zmiejszyło paskudne rezonanse które za nimi się tworzyły. Jeszcze tylko dwie pułapki basowe i będzie igła. Jako ciekawostkę dodam że podczas przestawiania jednej kolumny,coś jakby się w niej w środku przemieściło... Odkręciłem gniazdo przyłączy...a tam mała plastikowa piłeczka. Ewidentnie moja 5 letnia córka wyłapała przede mną tą wadę akustyczną i próbowała to poprawić. Utwór który świetnie oddawał tą męczarnię to She's crazy Kelly Family. Dudniło również na Slowdive -Sugar for the pill. W tym pierwszym zwłaszcza pierwszy akord taktu. Nie jestem fanem K.F. ale dzięki temu utworowi tak naprawdę się za to wziąłem. Dziękuję wszystkim za uwagi i rady.
 2. Pytanie czy do shadowów dopasuję coś
 3. I tak też się stało. Po zaślepianiu otworów zanikała najniższa częstotliwość basu a na złość pozostawała niepożądana... Faktycznie jedynym chyba rozwiązaniem jest mocne ich wysunięcie od ściany oraz zsunięcie bliżej siebie aby uciec od narożników pokoju w których kumuluje się to dudnienie. Była wykładzina. Był dywanik. Pogłos owszem- zanikł. Problem główny pozostał. Dziękuję za link. Faktycznie skłaniam się ku problemowi z akustyką choć po cichu myślałem że to wina kolumn... Zabieram się za edukację w tej kwestii.
 4. Jeżeli strojeniem nazywamy jakąkolwiek ingerencję mechaniczną poza zaślepianiem otworów br...to niczego takiego nie robiłem.
 5. S4home,Q21, czekałem na Wasze sugestie. Temat sw przechodził mi przez myśl niejednokrotnie. Jednak w stereo miało być stereo. A rz800 potrafi to całkiem dobrze zrobić... Rozumiem więc że przy tym ustawieniu nici z mocnego dwukanałowego odsłuchu bez zakłóceń w okolicach wspomnianych częstotliwości... Dziękuję za pomoc Panowie
 6. Noszenie ich przód - tył odpuścimy sobie. Co do Rp 280ek lub Rp 8000...Muszę ich posłuchać. Z resztą jak każdych. Sporo piszą o metalicznej górze,czego nie chcę. Krok w bok w tym wypadku nie jest głupi. Jeśli zniknie opisany problem - będzie ok. Dziękuję za linki. Mam więc co robić... Budżet nie jest wyjątkowo sztywny. Jednak dobrze by zachowała się proporcja cena/porządany efekt.
 7. Witam , poszukuję pomysłów na mocne fronty podłogowe koniecznie z przednim br. Grać to ma z onkyo rz800 i zastąpić magnaty shadow 900 w stereo. Powodem jest buczenie w okolicach 100hz (wynikające z ustawienia kolumn) które zniwelowałem sobie korekcją eq. Niestety wraz z obniżeniem czestotliwości (100hz) w eq., uciekł "kick" perkusyjny w utworach rockowych. Mam za sobą różne kombinacje ustawień,wytłumień itd...Dopiero odsunięcie magnatów o sporo ponad 1m od ściany poprawia problem,jednak ogranicza przestrzeń użytkową. Zatem zależy mi na podłogówkach które: 1. zagrają plastycznie, 2. wytworzą w razie potrzeby fajne ciśnienie akustyczne 3. do których dobiorę z czasem ctr oraz tyły 4. Miło gdy występują w kolorze białym 5. Nie przekroczą kwoty 3.5k pln/para. Wiem że temat trudny. Dla utrudnienia dodam że zależy mi na kolumnach....nowych. W załączniku przesyłam zdjęcie poglądowe
 8. Posiadałem przez kilka lat cały zestaw 7.2 Jbl serii Northridge.Grało to z ampli yamahy rxv 863. Nie gralo to dobrze. Jbl to twardo grające kolumny a yamaha o ile w kinie nie miala sobie równych o tyle w muzyce zwłaszcza z Jbl serii e grała płasko i metalicznie. Mimo potężnych frontów e90,niskie tony musiałem dopełniać namocniejszym subem e 250. Potem dokupiłem drugi. Bas wreszcie uzyskał miękkość i plastykę,jednak z górnym zakresem tonów nie dało się nic zrobić. Jeśli więc rozważysz zmianę elektrowni,polecam odsłuchać onkyo. Gra bez porównania łagodniej i bardziej analitycznie od yamahy. Wyjątkiem jest muzyka metal/rock.Tu yamaha czuje się świetnie.
 9. Panowie. Nic się nie stało. Każdy ma inny słuch oraz punkt odniesienia. :-) Ostatnio miałem nawet okazję usłyszeć od Waszej konkurencji że Quantumy to marna konstrukcja grająca jak zza koca. Ja osobiście takiego wrażenia nie odniosłem. Nawet ucieszyłem się słysząc trochę wycofaną i ciepłą średnicę gdyż przez kilka lat byłem męczony zestawem yamaha rxv 663 w połączeniu z Jamo 606...;-) Wracając do shadow...,zaryzykuję model 209. Mam nadzieję że niskotonowce nie zasłonią średnicy i wysokich. Dziękuję Wam za pomoc.
 10. Chwilowo mam niespodziewane wydatki więc nie chcę szaleć... Liczyłem na te shadowsy... Jeśli potrafiłyby zagrać tak jak quantumy 675 z tą różnicą że średnie tony nie będą wibrować przy większym prądzie to byłoby super. Z 2300,- mogę przeznaczyć na parę. Miło by było gdyby kolor był jasny.
 11. Witam. Poszukuję opinii o brzmieniu Magnatów Shadow 207 i 209. Konkretnie zależy mi na porównaniu do quantum 675 lub 677. Jak sie w nich ma barwa,detaliczność i całokształt brzmienia? Dodam że Quantum 675 znam bo posiadałem.Byłem zadowolony z barwy. Brakowało mi w nich niekiedy ciśnienia akustycznego.Grało to z Onkyo rz800.
×
×
 • Utwórz nowe...