Skocz do zawartości

Sulej

Uczestnik
  • Zawartość

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Sulej

  1. Dzięki @S4Home. Podpowiesz jeszcze jak wzmak stereo byłby dobrym uzupełnieniem do AVR kina domowego? Są różne propozycje ale czytam, że ELAC UNI-Fi F52 (zakładam, że Debut F6.2 podobnie) wymagają dopasowanego wzmaka. Mój budżet to około 5tys za nowy. Patrzyłem na Marantz PM6007 oraz Yamaha 803d ale one nie mają wejścia bypass/ main-in. Chciałbym móc posłuchać stereo na małej głośności, tak aby nie trzeba było rozkręcać wzmacniacza aby usłyszeć pełne pasmo kolumn. Co do kolumn patrzyłem jeszcze na zestaw KD oparty na KEF q750. Jak to się ma do pozostałych wymienionych?
  2. Cześć, Szukam sprzętu (kolumny/wzmacniacz) do KD (70%) i muzyki (30%, muzyka różna - od jazzu, przez pop do ciężkiego rocka). Ze względu na muzykę celuję w lepsze fronty i dopełniające całość satelity (na razie 5.1, potem może dodatkowe Atmos up-firing). Budżet na same głośniki to 5-7k (mam już sub'a SVS SB-1000). Piszę tutaj bo wybór jest ogromny i potrzebuję pomocy w wyselekcjonowaniu kolumn do odsłuchu tak aby to miało szanse zagrać w tym konkretnym pomieszczeniu. Zastanawiałem się nad kolumnami Elaca. Zarówno fronty Debut 2.0 F6.2 jak i Uni-Fi 2.0 UF52 mają dobre recenzje, nie są ciężkie do napędzenia i posiadają komplementarne głośniki 5.0. Jest też fajny zestaw Q Aqustic bazujący na 3050i ale chyba w stereo jest gorzej?! Jestem otwarty na propozycje (biorące pod uwagę ograniczenia pomieszczenia) Co do amplitunera- tu też potrzebowałbym pomocy. Nie ukrywam, że będę celował w używki. Od czasu do czasu można dostać Denona 3600 za kwotę około 2500 zł. Bywa też x4500 w dobrych pieniądzach. Super byłoby gdyby ampli miał eARC ale to można załatwić przez extractor więc ewentualnie onkyo tx-rz8xx też wchodzi w grę. Może jakieś inne? Pytanie czy ze względu na to, że oszczędzę na ampli warto pomyśleć o dodatkowym wzmaku do stereo jeżeli rzeczywiście mocno poprawi dźwięk? Jeżeli tak to jakim? Źródło dźwięku do muzyki to DAC i Tidal.
  3. Markcox dzięki za odpowiedź. Nie wiesz może czy seria F10/F20 różni się mocno od F1/F2?
  4. Podsumowując padły następujące propozycję z nowych kolumn: Pojawił się używany set Klipsch Synergy F2 C2 S1. Jest to model sprzed paru lat i zastanawiam się jakie opinie macie na jego temat. Szczególnie vs dotychczasowe propozycje - STX, MAGNAT, Melodika
  5. Na razie nie planuję wymiany ampli. Zakładam, że nawet wśród używanych ampli za ok 2k nie kupię nic co będzie lepsze w KD i stereo niż mój Denon + końcówka. Fajerwerków nie potrzebuję. Czy końcówka mocy ma sens szczególnie przy którychś z wyżej wymienionych kolumn czy przy każdym z tych zestawów zmiana będzie warta dodatkowych 1600zł?
  6. Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje co do nowych kolumn. Jeżeli można to poproszę o sugestie również co do używanych. Postaram się przesłuchać ile się da (szczególnie nowe), dlatego to do jakiej "klasy" należą poszczególne kolumny nie ma większego znaczenia. Odbiór to rzecz gustu Bardzo zależy mi jednak aby przy sugestiach wziąć pod uwagę zarówno używane przeze mnie źródła dźwięku jak i amplituner. Wydaje mi się, że wyzwaniem tutaj jest znaleźć punkt (sweet spot) gdzie jakość dźwięku polepszy się najwięcej w stosunku do wydanych pieniędzy. Umówmy się, że bez wymiany listwy zasilającej, kabli i pewnie jeszcze sporej ilości innych rzeczy nie uzyskam pełni możliwości "lepszych" kolumn. Dlatego zakładam, że nie ma co przesadzać bo od pewnego momentu nie będzie już dużej różnicy w odbiorze, a koszty rosną. Zawsze będzie kusiło aby dodać jeszcze kilkaset zł Pytanie czy to oznacza przeskok jakościowy (pomimo wspomnianych ograniczeń) czy bardziej jest to miejsce na rozwój. Chciałbym jeszcze wrócić do pytania o końcówkę mocy. Czy z wymienionych wyżej kolumn są takie do których "nie ma co podchodzić" bez końcówki mocy czy też każde powinny grać dobrze z moim Denonem?
  7. Dzięki za szczerość ale ja doskonale wiem ile niedostatków mają moje kolumny. Stąd chęć zmiany Podsumowując, jeżeli dobrze rozumiem, to nawet bez końcówki mocy, Magnaty czy STX z moim Denonem powinny grać dobrze, czy tak? Jaki efekt uzyskam dodatkowo po podłączeniu końcówki? Czy ampli nie będzie ograniczeniem, w końcu źródła dźwięku podłączane są do niego? Przepraszam za infantylne pytania ale poruszam się w całkiem nowym dla mnie temacie.
  8. Rozumiem, że Magnaty, pomimo niewielkiej różnicy w cenie są zdecydowanie bardziej polecane od Pylon i STX? Rzeczywiście jest pomiędzy nimi taka różnica? Czy jest sens podłączania magnatów do mojego Denona bez końcówki mocy?
  9. W takim razie poszukam. A czy poleciłbyś coś z nowych zestawów w tej cenie?
  10. STX posłucham tak czy inaczej - będzie jako baza do dalszych poszukiwań. Z kolumnami też nie mogę przestrzelić bo nie wykorzystam możliwości z posiadanym sprzętem. A co byś polecił z używek?
  11. Co do suba to zależy od proponowanych kolumn i ich parametrów. Wiadomo, że przy kinie lepiej mieć niż nie mieć Jestem jednak w stanie zakup na jakiś czas odłożyć choć super byłoby mieć wybór, tzn jaki zestaw mogę mieć z subwooferem, a jaki bez. Zestaw 5. Cały czas mówimy o kinie domowym. Nie wiem czy to ma sens ale jeżeli stary Denon podoła to w zależności od propozycji w kwestii kolumn może wystartować bez końcówki mocy? Wtedy starczyłoby na suba w zestawie np z STX 250 lub coś innego z używek.
  12. Poprosiłem o sugestię co do głośników oraz wzmaka przy czym w miarę możliwości chciałem zostawić Denona AVR-1905, którego mam obecnie. Stąd sugestia RoRo co do końcówki mocy. Będę wdzięczny za poradę co do głośników. Tak jak pisałem nie mam nic przeciwko sprzętowi używanemu.
  13. Popatrzę. Zastanawiam się czy to nie zbyt wysokie progi dla mało high-endowego źródła dźwięku :)
  14. Wielkie dzięki za podpowiedź! Czy jakiś konkretny model masz na myśli?
  15. Witajcie, W związku ze zmianą mieszkania rozglądam się za nowym sprzętem grającym. Obecnie posiadam Denona AVR-1905 oraz głośniki Voice Kraft 5.0 (mają 12 lat). Źródło dźwięku to głównie Spotify/Tidal z urządzeń mobilnych podłącznych przez adapter bluetooth (z aptx) i dalej SPDIF, oraz filmy z android box też po światełku. Poszukuję zestawu do kina domowego 5.0/5.1, który sprawdziłby się również w stereo (5.0 lub 5.1). Muzyka różna - rock, pop, reagge. Idealnie chciałbym zostawić obecny amplituner ponieważ ma pre-out i ewentualnie dokupić wzmacniacz stereo, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestować w kolumny. Pomieszczenie odsłuchowe ok 25m2 (na planie prostokąta z odchodzącym korytarzem i sąsiadujący z kuchnią). Kafle na podłodze i sporo pustej przestrzeni dookoła. Sprzęt nie musi być nowy. Budżet to 3-4 tys (już z kabelkami). Na razie słuchałem Wharfedale crystal 4.3. Moim zdaniem całkiem przyjemne, neutralne, brzmienie ale brakuje im basu i dają efekt echa (jak na koncercie). Do samego kina - rewelacja. Porównywałem fronty Wharfedale z Pylonami Topaz 20. Przy topazach scena była bardziej rozbudowana ale nie podobał mi się do końca środek/góra. Jakoś tak "szeleściły". Po przestudiowaniu forum myślę o: - Głośniki Pylon Pearl 25 - Głośniki STX KD-Electrino 150/250 (choć nowy komplet 250-tek 5.1 wykracza poza budżet) a do tego np. Denon PMA-1500AE (używka) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kwestia dźwięku jest bardzo subiektywna i zależy od wielu czynników ale chciałbym mieć przynajmniej jakieś pole zaczepienia do późniejszego odsłuchu. Ciekaw jestem Waszych opinii/propozycji, szczególnie co do sprzętu używanego. Budżet jest nieprzekraczalny także dlatego, że lepsze głośniki to od razu inne kable, wzmacniacz, źródło dźwięku, itd.
×
×
  • Utwórz nowe...