-
Zawartość
38 -
Dołączył
-
Ostatnio
O Mumble
- Urodziny 28.03.1976
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Polska, BB
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Nie wiem jak z przepięciem kabli, ale najprościej to użyć zewnętrznej przetwornicy (konwentera) napięć, byle była na tyle mocna, że obsłuży pobór mocy z tego AVRa.
-
Ja tych reklam nie wytrzymalem i mam premium na rodzinke Ale fakt, Sony ze Sony sie dogadywać będzie najlepiej. W sumie jestem na etapie wyboru nowego TV, i bralem pod uwage jakis Oled od Sony, na razie poluje na okazje, tez myslalem o LG G3, ale poki co drogie.
-
Wydaje mi się że nie ma co już liczyć na jakieś dodatkowe opcje jak te z Audysseya, może jakieś przyszłe modele... Możliwe że nie doświadczałeś tych problemów na starym firmware ponieważ gdzieś doszedłem do uwag, że prawdodpodobnie są one tylko powiązane z używaniem HDMI-CEC i tym sterowaniem jednym pilotem TV wszystkimi urządzeniami jak ma w zwyczaju Magic Remote od LG. Czytałem że ludzie którzy to nie włączali nie mieli problemów z gubieniem dźwięku. Generalnie dźwięk jakby dalej gubi przy przełączani, ale chyba Sony wysyła jakiś komunikat synchronizacji co jakiś czas, i po około 3-4 sek po zmianie źródła lub apki, dźwięk wskakuje a na wyświetlaczu Sony przelatują mi te komunikaty o typie dźwięku, nie zawsze ale czasami, właśnie kiedy to normalnie, kiedyś na starym firmware miałbym brak dźwięku już nonstop. Ja sobie dodatkowo zmieniłem suba, i jestem pod mega wrażeniem SVS SB-1000 Pro, chciałem lepszą 2000 ale obliczyłem że wymiarami mi się nie zmieści obok szafki z TV a nie miałem gdzie indziej to upchać, ale 1000 Pro i tak robi robotę. Wcześniej miałem Klipsch R-12SW, teraz spoczywa w komórce lokatorskiej.
-
Update do moich problemów z TA-AN1000, ostatnia aktualizacja firmware v1.455 rozwiązała problemy z gubieniem dźwięku po eARC przy przełączaniu apek w webos i źródeł sygnału. Nie słyszałem też już od miesiąca mechanicznego dźwięku uderzenia przy wybudzaniu ze standby.
-
Nie ma co dyskutować nad wyższością większej ilości głośników, aczkolwiek tutaj AN1000 poprawiło mi to wrażenia. Zastanawiam się nad dokupieniem heights, tylko mam problem jak je zamontować na ścianie/suficie wynajmowanego mieszkania z zakazem wiercenia i uszkadzania ich.
-
Ja akurat radia nie słucham, w tym modelu nie ma tunera radiowego. Można słuchać ze streamów Spotify itp.
-
Dla mnie robi robotę, do tego stopnia że praktycznie mam 360ssm włączone nonstop. Zauważyłem, że niekiedy jest mniej subwoofer słychać, ale generalnie wg. mnie ta opcja daje więcej niż zabiera. Scena jest wyraźnie głośniejsza, i obszerniejsza w moim zestaie głośników 5.1.0, i małym trudnym pomieszczeniu. Denona 2800 nigdy nie slyszałem, u mnie miałem porównanie z Onkyo TX-NR636.
-
Ja nadal używam AN1000, zostawiłem go sobie (drugi egzemplarz, pierwszy oddałem, ale nowy ma identyczne wady). Jedyne zarzuty mam co do losowego tracenia dźwięku przy przełączaniu, to jest mega irytujące jak się dużo skacze między aplikacjami smart tv albo źródłami dźwięku. Jesteś zadowolony? Inaczej w dobrym sensie?
-
Tak, próbowałem, tam dźwięku nie traciłem, ale zmiana źródeł z wejść HDMI w Sony troche trwa, nie taki szybki efekt jak zmieniam tylko w TV.
-
Czasami, przy przełączaniu, dźwięk pojawiał się od razu, innym razem go nie było, a jeszcze innym razem pojawiał się z opóźnieniem. Co ciekawe, po wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia AN1000, wszystko działało bez zarzutu - dźwięk pojawiał się natychmiast na początku, ale już po kilku minutach, kolejne przełączenia powodowały jego brak. Kolejna ciekawostka - być może ktoś będzie w stanie to rozgryźć... Jeżeli nie było dźwięku na tym dekoderze od UPC, to przełączanie kanałów na inne powodowało, że dźwięk się pojawiał. Jednak na odwrót - jeżeli byłem na YouTube i tam dźwięk nie pojawił się, to uruchamianie innych filmów na YT nie przynosiło analogicznego skutku jak z dekoderem. Myślę, że ma to coś wspólnego z ARC. W moim telewizorze LG mam włączone eARC, ale próbowałem również zwykłego ARC, zmieniałem też sposób dekodowania dźwięku z automatycznego na passthrough, ale to nic nie dawało. Zatem... tak to wygląda. Być może Sony i LG się nie lubią, a Onkyo już tak Co do kabla HDMI, używam licencjonowanego HDMI 2.0.
-
Nie wiem co to, ale pojawia się tylko jeśli mam włączone czuwanie sieciowe i BT, jako że nie jest mi to do niczego potrzebne, to ten odgłos nie był dla mnie krytycznym problemem, jednak zaznaczyłem że występuję Tak czy inaczej na tę chwilę zwróciłem ten wzmacniacz, głównie z powodu tracenia dźwięku przy zmianach źródeł dźwięku, a jako że często to robie, bo skaczę pomiędzy aplikacjami na smart tv, oraz do dekodera kablówki... to co chwilę miałem cisze, co mnie mega irytowało, bo stary Onkyo nie miał z tym problemu wcale....
-
Sorki, za mały spam, ale nie mogę już edytować poprzedniego postu. Rozgryzłem już w miarę ten odgłos włączania, w sensie, że wiem kiedy się pojawia, a jest on mianowicie wtedy kiedy Network/Bluetooth Standby jest w pozycji On (włączonej). Kiedy wyłącze czuwanie w sieci, to przy włączaniu nie ma "dupnięcia".
-
Mała aktualizacja na temat tego odłosu włączania, ostatnio pisałem że się przestał pojawiać. No więc, z ciekawości wyłączyłem prądowo z sieci cały wzmacniacz i włączyłęm na nowo, i nieprzyjemny dźwięk włączania powrócił. Niestety....
-
Mały offtopic. Co byś z 7.2 polecił do 5000zł jako alternatywę do tytułowego Sony na tę chwilę?
-
Od paru dni przestałem słyszeć ten odgłoś uderzenia przy włączaniu, chyba się wygrzało albo coś. Jeśli powróci to dam znać.