Skocz do zawartości

LongGirl

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez LongGirl

 1. Czyli jeżeli parametry głośników to: 

  impedancja: 6 Ohm

  skuteczność: 82dB

  pasmo przenoszenia: 80Hz - 20KHz

  maksymalna moc: 50 Watt

  głośnik średnio-niskotonowy: 4" (10 cm) włókno szklane z hybrydowym stożkiem

  głośnik wysokotonowy: 1" ( 2,5 cm) kopułka 

  A wzmacniacza: 

  Moc wyjściowa (8Ω)2 x 60 W

  Moc wyjściowa (4Ω) 2 x 95 W

  Filtr loudness (kontur)tak

  Regulacja tonów niskich/wysokichtak

  Głośniki A/Btak

  Impedancja głośników4 - 12 Ω

  Pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz

  Stosunek sygnał/szum (dB)99 dB

  Zniekształcenia THD0,019 %

  To można je ze sobą zestawić czy raczej nie? :)

 2. Witam,
  Chcę rozpocząć przygodę z winylami, gramofon, który wybrałam to Audio-Technica atlp60. Problem pojawia się jednak przy decyzji co do reszty sprzętu. Otóż nie wiem co będzie lepszym wyborem, monitory czy głośniki i wzmacniacz? Jeżeli chodzi o monitory to znalazłam Yamaha HS5 i M-Audio BX 5 D2. Głośniki natomiast to Roth OLI RA1, a wzmacniacz Yamaha as301. Co o tym myślicie? Zależy mi na sprzęcie małych rozmiarów. Pomieszczenie ma około 15m^2. Proszę o rady i wskazówki.
  Pozdrawiam :)

 3. Witam,

  Decyzja zapadła, kupuję gramofon. Mam jednak pytanie w kwestii głośników i monitorów (bo rozumiem że to coś innego...). A więc co jest lepszym wyborem? Zależy mi na dobrym brzmieniu, ale także na małym rozmiarze. Jak na razie znalazłam monitor M-AUDIO BX5 D2 i czytałam o nim wiele pozytywnych opinii. Dowiedziałam się jednak, że monitory dzielą się na aktywne i pasywne, a wyżej wymieniony jest właśnie aktywny. Rozumiem, że aktywny nie potrzebuje wzmacniacza, ale nie wiem jak to w takim razie ma wyglądać...? Czy potrzebuje przedwzmacniacza? Czy nie będzie miał słabej mocy? I czy w ogóle monitory można podłączyć do gramofonu? Jeżeli napisałam coś nie tak, przepraszam. 

  Pozdrawiam ;)

 4. Cześć wszystkim! 
  Od pewnego czasu zastanawiam się na kupnem gramofonu i jestem już raczej zdecydowana, ale kompletnie się na tym nie znam. Ostatecznie stanęło na gramofonie Pro-Ject Primary, ale nie wiem czy lepszą opcją nie byłby automat (Audio-Technica atlp60usb). Mam również problem z wzmacniaczem i głośnikami. Na początku rozważałam wzmacniacz YAMAHA R-N602, jednak stwierdziłam, że jak na początek jest on za drogi i aktualnie skłaniam się ku YAMAHA A-S501. Jeżeli chodzi o głośniki to KEF r100, mają dobre opnie i są małe. Może jednak jest jakiś tańszy, ale również dobry i mały zamiennik tych głośników? Co o tym sądzcie? Jakie zestawienie będzie najlepsze na początek mojej winylowej przygody? Dodam, że mój pokój nie ma za dużych wymiarów. Proszę o rady, wskazówki i opnie, będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Jeżeli napisałam coś nie tak, z góry przepraszam. Pozdrawiam ;)

 5. Wow, nie sądziłam, że wybór sprzętu będzie aż tak trudnym zadaniem... .

  Czy lepiej więc wybrać automat? Powiem szczerze, że zastanawiałam się nad Audio-Technica at-lp60usb, jednak naczytałam się dużo opinii, że jest to po prostu słaby sprzęt, wręcz plastikowa zabawka, dlatego zrezygnowałam. Może przedwcześnie? Nadal jednak bardziej martwi mnie wzmacniacz i głośniki. Czy są może jakieś dobre, ale tańsze zamienniki wyżej wymienionych? Dodam jeszcze, że zależy mi, aby głośniki miały raczej małe rozmiary, ponieważ mój pokój nie jest zbyt duży. Jeżeli chodzi o wysłuchanie skomponowanego zestawu to na chwilę obecną nie mam takiej możliwości. Dziękuję wszytkim za dotychczasową pomoc, chociaż nadal jest to dla mnie czarna magia ;)

 6. Witam, od pewnego czasu zastanawiam się na kupnem gramofonu i jestem już raczej zdecydowana, ale kompletnie się na tym nie znam. Ostatecznie stanęło na gramofonie Pro-Ject Primary, wydaje mi się, że za taką cenę dostajemy dobrą jakoś i fajne brzmienie. Mam, jednak problem co do wzmacniacza i głośników. Otóż stanęło na wzmacniaczu YAMAHA R-N602 oraz głośnikach KEF r100. Czy jest to dobry i adekwatny wybór? Czy nie jest to za drogi sprzęt jak na początek przygody z winylami? Może lepiej wybrać coś tańszego? Proszę o rady, wskazówki i opnie, będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Jeżeli napisałam coś nie tak, z góry przepraszam. Pozdrawiam. 

×
×
 • Utwórz nowe...