Skocz do zawartości

Tomasz Modzel

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Tomasz Modzel

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wieliszew
 1. Zestaw do malutkiego pokoju

  Wiem, że nawet w takim pomieszczeniu można uzyskać dobre brzmienie, bo nieraz byłem tego świadkiem. Dla przykładu - moja znajoma jest szczęśliwą posiadaczką starej wieży Philipsa, model FW C700 (https://sprzedajemy.pl/wieza-philips-fw-c700-ideal-jak-nowa-wysylka-elblag-0010c9-nr51319382). Pamiętam, że grała cudownie, bas miała wyśmienity - niski, mocny, mięciutki. Nawet przy małej głośności - nawet w jej pokoju, który wielkością i kształtem jest zbliżony do mojego. A kolumny, tak jak u większości mugoli, były wciśnięte w regał, między półki, postawione obok siebie (to znaczy wieża tylko między nimi). Bardzo podobną wieżę - z wyglądu i brzmienia - miał kiedyś mój brat cioteczny. Była ona chyba marki Kenwood. To samo - znakomity, silny, niedudniący, wspaniały bas, RÓWNIEŻ w małym (kwadratowym w tym przypadku) pokoju. Zatem da się. I chciałem taką wieżę kupić, ale... Nigdzie takich nie ma... Wszystkie te dzisiejsze mają podobne, małe, dwudrożne kolumienki, które sprawiają wrażenie "bezbasowych", a komentarze w sieci to potwierdzają. Do tej pory u siebie miałem tylko zestawy komputerowe typu 2.1. Ale nawet najdroższe (powyżej tysiąca złotych) 2.1 do komputera nie są w stanie wydobyć z siebie niskich tonów takiej jakości jak wspomniane wyżej wieże. Ktoś mi napisał niedawno: "Żaden z zestawów komputerowych nie zaproponuje takiego dźwięku jak kolumny do typowych systemów stereo (+ ewentualny subwoofer). Dlatego ma Pan wrażenie, że u znajomej zwykła wieża Philipsa gra lepiej niż zestaw u Pana." Dlatego chcę kupić Hi-Fi. Pomóżcie, proszę. PS. Co do słuchawek, to też chcę nabyć porządne, ale słuchawki nie zastąpią mi kolumn. To inny dźwięk. Moim zdaniem nie dający takich doznań jak muzyka słuchana z zestawu głośnikowego.
 2. Zestaw do malutkiego pokoju

  Skłaniałbym się raczej ku rozwiązaniu nr 1. Co zatem proponujesz?
 3. Zestaw do malutkiego pokoju

  Muzykę będę odtwarzał głównie z serwisów Spotify, Tidal (raczej z tego drugiego, bo oferuje jakość bezstratną). Zestaw będzie służył również jako audio do konsoli PS4 (gry i Netflix), podłączony do złącza AUX w monitorze. Jeśli chodzi o kolumny, to właśnie podłogowe najchętniej, bo mam akurat na nie miejsce po obu stronach szafki. Tylko czytałem, że kolumny podłogowe nie nadają się do grania w małych pokojach, ale te zaproponowane przez Ciebie wyglądają jakby większą ich część stanowił stand, a sam głośnik był rozmiarów półkowego. Byłbym wdzięczny za objaśnienie tej kwestii, bo jeśli podłogówki nie są wcale złym pomysłem w takim pomieszczeniu, to wolałbym właśnie takie postawić. Najważniejsza jest dla mnie jakość dźwięku.
 4. Zestaw do malutkiego pokoju

  Czołem wszystkim. Proszę o pomoc w wyborze zestawu stereo do mojego bardzo małego pokoju. Pomieszczenie ma powierzchnię zaledwie 8m2 i kształt prostokąta (w załączeniu przesyłam zdjęcie). Proszę o doradzenie mi, jaki sprzęt najlepiej zagra w takich warunkach. Muzyki słucham wszelakiej - pop, rock, dance, hip-hop, nawet klasycznej. Zależy mi na solidnym, nisko schodzącym basie. Tylko nowy sprzęt. Budżet - 3 tys. zł.
 5. Wieża Hi-Fi, 2.1 czy soundbar...?

  Dzień dobry wszystkim. Mam następującą sytuację: Po remoncie swojego malutkiego pokoju postanowiłem zamienić biurko z komputerem na szafkę RTV z telewizorem i konsolą do gier. Mam tu jednak problem z dobraniem odpowiedniego audio do tego zestawu. Zacznę od tego, że wymiary mojego pokoju to 3,52 x 2,26 m, czyli zaledwie 8 metrów kwadratowych w kształcie prostokąta (w załączniku przesyłam zdjęcie). Siedzę w odległości ok. 1,5 m od głośników. Co w takich warunkach będzie najlepszym wyborem? Do tej pory korzystałem z systemów 2.1., ale bardzo dużo słucham muzyki, a podobno do muzyki najlepsze jest 2.0, czyli klasyczne stereo. Kiedyś jednak, gdy zdecydowałem się na kolumienki 2.0 do komputera (Modecom MC-SHF56) rozczarował mnie dolny zakres pasma. Te głośniki grały bardzo przyjemnie, czysto i wyraźnie, dawały bardzo fajny efekt stereo, ale... nie miały za grosz basu... Wróciłem więc do 2.1. Pamiętam jednak, że u znajomej kilkunastoletnia wieża Philipsa grała pięknie w całym paśmie. Niskie tony były naprawdę niskie, miękkie, niedudniące, bardzo mocne, ale wybrzmiewające tak jak należy - miód na uszy! Bez subwoofera! A to była zwykła miniwieża, nie z kolumnami podłogowymi, a regałowymi! Bardzo podobną, tyle że marki Sharp, miał mój brat cioteczny. Ona również grała TYM dźwiękiem - z pięknym basem! W pokojach równie małych, co mój! Pomyślałem więc o takiej wieży, ale nigdzie nie mogę podobnej znaleźć... (Może już takich nie robią...) Kolumienki w tych wszystkich współczesnych sprawiają wrażenie "bezbasowych", jak te moje Modecomy... Potwierdzają to również komentarze niektórych internautów. Chciałbym mieć wieżę z uwagi na radio i możliwość słuchania muzyki bez konieczności uruchamiania telewizora czy konsoli. Ale boję się o ten niedobór niskich częstotliwości, a nigdzie nie oferują wieży z subwooferem. Zastanawiam się też nad soundbarem, ale... Słyszałem, że jakość dźwięku tych urządzeń nie jest adekwatna do ich wysokiej ceny. Bardzo proszę o pomoc. Co będzie najlepsze w moim pokoju - wieża Hi-Fi, zestaw 2.1 czy soundbar? Zastosowanie: muzyka, filmy i gry (z naciskiem na muzykę) Budżet: do 2,5 tys. zł. Pozdrawiam Tomasz
×