Skocz do zawartości

Marcin Oleksy

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Marcin Oleksy

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Ururu
 1. Hm brzmi fajnie ale nie mogę znaleźć na polskim rynku wzmacniacza SMSL SA50, jedynie SMSL SA - 36A PRO, a jak mówię chciałbym mieć jednak zapas mocy A jakie głośniki mogli byście polecić, albo na co patrzeć. Jakaś firma, moc czy coś innego jest w stanie określić dokładność jak pracują głośniki? Bo naczytałem się, że jedne głośniki są bardziej analityczne, inne mają zimny czy ciepły dźwięk, a jeszcze inne mają naturalny dźwięk.
 2. Ale czy SMSL SA - 36A PRO, nie będzie zbyt słaby? Liczyłem by mieć na jednej kolumnie przynajmniej koło 40-50 RMS na wyjście (Tak, lubię jak dźwięk masuje mi płuca), a jak mówisz ten wzmiacniacz daje 20W na kanał (to jest w RMS czy moc szczytowa?)
 3. Czytałem trochę o kolumnach aktywnych i wydawały się ciekawym rozwiązaniem, bo i tak będą stać na biurku, ale niestety tego zestawu potem nie można zmodyfikować, wymienić, a jak spali/wysłuży się głośnik będzie więcej zabawy przy wymianie. Do tego głośniki pasywne "jak będę miał możliwość" będę wstanie lepiej rozmieścić, a ze wzmacniaczem "pod monitorem", będę miał ciągłą kontrolę, nie jak z głośnikami aktywnymi, które mogą być tak duże, że nie zmieszczę na biurku, a jak mówiłem często się przeprowadzam i nie wiem jaki pokój zastanę. Po za tym jak kolega mówi, głośniki aktywne dobre będą drogie, a używane ciężko trafić dobre. Co do DAC/Karty dźwiękowej na tą chwilę nie mam przewidzianego budżetu na to. Jak kolega wyżej powiedział, "zawsze można lepiej i drożej" więc nie ma co nawet tego tematu roztrząsać - jak dźwięk będzie mi przeszkadzał i znajdę pieniądze to coś dokupię. W komputerze mam płytę główną "Gigabyte ga-z97x-gaming 3" i nawet na tych pierdziawkach 10 letniach pioseneki z Youtuba jakoś dobrze brzmią (a znajomi jeszcze chcą odkupić ode mnie te głośniki ) Wg nie wiem czemu, ale słuchając tych samych piosenek na Spotify i YT to dźwięk jest lepszy na YT... Tak nie pomyliłem się, z YT. Możecie mi to wytłumaczyć? A co do zakupu, to po prostu swoje głośniki chce wyrzucić za okno na dniach i kupić coś co będzie mnie satysfakcjonowało oraz da lepszy dźwięk od zwykłych głośniczków komputerowych oraz by były dość głośne (a domyślam się, że da się jakiś zestaw znaleźć używany). Potem najwyżej będę kupował lepsze głośniki lub DAC/Karty dźwiękową by to działało sprawniej, bo naczytałem się i dostałem kilka opinii, że nie warto dawać na głośniki komputerowe więcej niż 300 PLN i lepiej skomponować zestaw ze wzmacniacze zamiast głośników komputerowych w cenie 600 PLN. Stąd moje pytanie, na jakie wzmacniacze warto patrzeć, a jakich unikać, bo później do wzmacniacza dokupię głośniki lub wezmę jakieś z domu jak będą pasować. Czy może macie inne zdanie i uważacie, że lepiej kupić zestaw komputerowy, a nie bawić się we wzmacniacze jak mówi Slawas2001?
 4. Witam wszystkich Audiofilów oraz tych mniejszych pasjonatów dźwięków. Po 10 letnim użytkowaniu Creative 5.1 postanowiłem wysłać je na emeryturę i w końcu zacząć cieszyć się czystym dźwiękiem, który będzie powodował gęsią skórkę oraz uczucie jak od drgań głośników serce bije w rytm muzyki. Jestem programistą i spędzam ponad 10h dziennie przed monitorem "delektując się" w tym czasie dość głośną muzyką. Stąd w poszukiwaniu głośników postanowiłem zagłębić się w tematyce audio. W poszukiwaniu głośników na początku przewidziałem 300 PLN na jakieś STEREO. Czytając jednak różne recenzje i opinie przekonano mnie by dorzucić trochę i wybrać "Edifier Studio R1600 TIII" albo "Microlab Solo 7C". Zagłębiając się jednak jeszcze bardziej, wyczytałem, że wzmacniacz z monitorami/kolumnami będzie grał znacznie lepiej (czyt. wyraziściej, głośniej). Przeszukując jednak fora strasznie się pogubiłem w tematyce wzmacniaczy i pomyślałem, że zapytam was, czyli bardziej doświadczonych kolegów na co patrzeć i jaki zestaw wybrać do max 600 PLN (Tak wiem - nie będzie najwyższych lotów, ale chyba dużo lepsze niż, głośniki komputerowe, a zawsze potem będę mógł kupić lepsze głośniki do tego wzmacniacza jak nie będą spełniały moich oczekiwań). Chciałbym wg zapytać, czy taki zestaw wzmacniacza i kolumn stojących na biurku na krańcach monitorów będzie się spisywać dobrze, albo chociaż lepiej niż zestaw komputerowy, ponieważ wyczytałem, że głośniki powinny chociaż 15-30 cm przestrzeni od ściany jak z tyłu tak i z boku. Nie jestem jednak w stanie ich powiesić czy rozmieścić inaczej jak tylko na biurku, lub małych stojaczkach zaraz przy biurku. Dodatkowo przeprowadzam się minimum co pół roku, stąd też nie wiem co będzie czekać mnie w innym mieszkaniu. Dorzucam aktualny plan pokoju, bo domyślam się, że to może mieć znaczenie Wielkie dzięki, że zainteresowaliście się moim problemem i przeczytaliście moje wypociny, a będę dozgonnie wdzięczny jak byście doradzili mi coś lub podzielili się swoim doświadczeniem Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...