Skocz do zawartości

Smigiel

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Smigiel

  1. Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Zakupiłem ostatecznie Monitor Audio MR2 (akurat się trafiła okazja na nowe w wyjątkowo niskiej cenie). Obecnie zestaw Pioneer + kolumny ogrywa się i jestem z jakości dźwięku bardzo zadowolony. W końcu słyszę co słucham Fiio D03 jeszcze nie podłączone - brak okablowania. Po ominięciu beznadziejnego wyjścia audio (scart) w dekoderze polsatu również spodziewam się jakiejś nieokreślonej poprawy w jakości dźwięku z programów tv / cyfrowego radia sat. Dodatkowo już jedzie od myfrienda Audiocast M5. Jakoś budżetowo udało się ogarnąć zestaw, który gra nadspodziewanie przyjemnie ...
  2. Dziękuję za odpowiedzi. Co do konkretów to z odsłuchu muzyki idzie przede wszystkim polski rock i poprock z lat '80 i '90 - Lady Pank, Budka Suflera, Big Cyc, Hey ale też Kombi, De Mono czy Bajm. Czasem też stare disco z tych samych lat. Dogadałem się z małżonką i stanęło na tym, że "nieco" większe kolumny tez mogły by być. Czy np takie Pylon Pearl 20 pokryją ładnie dźwiękiem 16 m2 i czy zagrają ładnie z tym Pioneerem SX-20?
  3. Blok, pokój 16m2. Odsłuch w większości radio fm ale też dźwięk z dekodera polsat i dodatkowo z komputera muzyka z lat '80 i '90. Ostatecznie zakupiłem dziś używanego Pioneera SX-20. Do tego będzie jeszcze Fioo D03 i może Google Chromecast Audio. Teraz pora na kolumny. Założenie to mają być nie za duże. Budżet ok 1000 zł na nowe lub używane z ładną prezencją. Czy Indiana Line Nota 250 zagrają z tym amplitunerem znośnie? RMS ma dobrą cenę aktualnie na nie. Ewentualnie Pylon Pearl Monitor może? A może ktoś ma inne propozycje odsłuchowe.
  4. Budynek mieszkalny, blok, pokój 16 m2. Budżet 1500 - 1800 zł maksimum (jak wydam więcej to żona mnie powiesi na suchej gałęzi). Zastrzegam, że nie znam się na audio, mam po prostu konkretne wymagania. Audiofilem nie jestem, sprzęt ma służyć do słuchania radia (50%), słuchania dźwięku z TV (30%) i muzyki z PC (20%) głównie muzyka z lat 80 i 90. Obecnie podłączyłem wygrzebane ze strychu Philipsa FR 951 + kolumny Skart 60, ale po kilku dniach odsłuchu przypomniałem sobie czemu ten zestaw trafił na strych ... Wymagania co do urządzenia lub zestawu: Stereo Spięcie z dekoderem polsat hd 5500s (wyjście s/pdif coaxialne) Tuner FM z RDS Kolumny głośnikowe na szafce rtv obok telewizora Mile widziane: Jakakolwiek łączność z komputerem / tabletem / smartfonem (Wifi, bluetooth) Fabrycznie nowe podzespoły na gwarancji Wstępnie znalazłem Onkyo TX-8130 + kolumny Magnat Monitor Supreme 202. Zestaw mieści się w budżecie. Ewentualnie można by zmienić na Onkyo TX-8220 ale chyba nie ma sensu? A co z kolumnami? Coś innego z tego typu? Nie mam specjalnie miejsca na kolumny podłogowe. Wiem, że tematów tego typu jest mnóstwo i w większości przypadków zalecilibyście sprzęt używany w tym budżecie. Ale czy taki zestaw jak wybrałem ma sens? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...