Skocz do zawartości

_Kuben_

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O _Kuben_

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Katowice
 1. Owszem, co będzie dla mnie nikt mi nie powie, ale ważniejsze tu co spasowało osobom które pytam - chętnie zapoznam się z osobami, którym ten sprzęt spasował i z jakimi kolumnami próbowali, i dlaczego zdecydowali wziąść te czy inne - bo moze np w salonie w którym będę odsłuchiwał, w ogóle mi nie zaproponują np tych kolumn co komuś tu spasowały.
 2. Witam, Kieruje się ku zmianie posiadanego audio - wstępnie budżet na wzmacniacz 8/9 k zł - z czytanych recenzji oraz rad w sklepach pierwsza myśl dotyczy technics SU-G700 oraz Yamaha AS-2100 jednak jeśli odsłuch np. A-S3000 sprawi, ze wart jest tej różnicy cenowej i skłoni do odczekania i dozbierania to będę gotów odczekać. Pomieszczenie 5 m na 4,5 m z tym, że jedna z 4 ścian jest w 3/4 otwarta - połączenie z jadalnią i kuchnią. Najczęściej słuchane gatunki to blues, jazz, muzyka filmowa, rock - a jakby sprzęt poradził sobie od czasu do czasu z cięższym metalowym brzmieniem, też by było miło. I Jakie polecalibyście kolumny do tych wzmacniaczy w cenie ok 12 k zł.? Co sądzicie o wbudowanych w te wzmacniacze - przedwzmacniacze gramofonowe.?
 3. Może i dudnią ale to pierwszy w życiu droższy sprzęt, zrobił na tyle dobrego wrażenia, ze dudnienia mogłem nie dostrzec nie mając nigdzie porównania. Spróbuję to wysunięcie (żona nie cierpi tego pomysłu z powodów wizualnych...), ale najpierw kupię te podstawki by nie dziurawić paneli "na przejściu" - a zanim to zrobię muszę Was dopytać: - czy uniwersalna grubość podstawek granitowych 3cm będzie ok czy inne polecacie? - ile podstawki powinny wystawać poza wymiary oryginalnej podstawy kolumny? - podstawki granitowe się kładzie bezpośrednio na panelach czy też się podkleja pod nie się jakieś (4 - na każdym rogu) antywibracyjne gumki/kolce etc? (jeśli tak link do przykładowego rozwiązania bym prosił) Tak zrobiłem, tylko do telewizora zostało miejsca ciut powyżej 1 cm w tym momencie - jakie te koreczki (domyślam się że takie jak od wina?) dać by się lepiej sprawdziły niz te naturalne przyklejone gumeczki od Monitor Audio? Zaiste Panie, zaiste.... Można jeszcze jakąś opinie odnośnie moich planów co do tylnych głośników, dodatkowego podłączenia kabli i wymiany standów czy również możliwości podklejenia jakichś regulowanych nóżek pod posiadany mebel na sprzęt by osiągnąć poziom przy gramofonie ?
 4. Witam, Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu składającego się z wzmacniacza AV marki YAMAHA RX-A860 oraz 5 głośników z serii Monitor Audio Silver (2 x silver 8, 2 x silver 1 oraz silver center). Bardzo jestem zadowolony z posiadanego zestawu, jednak chciałbym pod okiem fachowców zweryfikować zastosowane przeze mnie ustawienia oraz skonsultować prognozowane zmiany. W poście umieszczę zdjęcia widoku rozmieszczenia sprzętu: 1. patrząc z kanapy na wprost ustawienie 2 x silver 8 oraz silver centre, 2. lewej strony (tam gdzie drzwi balkonowe) - lewego silver 8 oraz lewego silver 1 3. głośników 2 x silver 1 rozmieszczonych za kanapą. Strzelam, że zostanie mi zasugerowane, iż zbyt szeroko mam rozmieszczone silvery 8, jednak z miejscem w którym siedzę tworzą niemalże trójkąt równoboczny. Co do wątpliwości tego co mam aktualnie to zastanawiam się czy nie lepiej doradzilibyście mi przełożyć silver centre na półkę pod telewizor - czytałem o drganiach powodowanych przez głośniki i nie wiem czy ten silver centre leżący wspólnie ze wzmacniaczem i gramofonem na jednej pólce audio, nie powoduje jakichś negatywnych skutków dla tych sprzętów? Natomiast co do zamierzanych ulepszeń to chciałbym: 1. Zastosować dodatkowe okablowanie do 2 x silver 1 by rozdzielić wysokie od niskich (aktualnie mam podłączone dwoma kablami i dwa sloty są wciąż wolne). 2. Wymienić standy pod 2 x silver 1 - te które aktualnie posiadam są na cienkiej pojedynczej rureczce z podstawkami z kawałków płyty mdf i przysłowiowo "bujają się" przy silniejszym wietrze - zastanawiam się nad Norstone Stylum 2 - i tu pytanie czy jakbym podłączył dodatkowe 2 kable do silver 1 to tego typu standy są tak projektowane, że w otworze na okablowanie 4 przewody się zmieszczą? Jakie inne standy w zbliżonej klasie cenowo/jakościowej polecacie? 3. Zamówić podstawki granitowe, wstępnie grubość 3 cm - dla 2 x silver 8 (seryjne kolce powbijaly sie w panele i nie wydaje mi się by w takim układzie spełniały swoją rolę) i dla 2 x silver 1 pod nowe już podstawki z kolcami. 4. Pod meblem na sprzęt audio mam nierówną podłogę i na najwyższej półce jest spory spad w prawo co trudno do końca wyregulowac nóżkami od gramofonu - chciałbym zastosować jakieś nóżki z regulowaną wysokością do tego mebla by ustawić je tak aby na górnej półce byla równa, wypoziomowana powierzchnia i nie wyciągać tak skrajnie nóżek w gramofonie - macie jakiś pomysł co zastosować pod mebel - dokładnie jest to Norstone Esse: http://www.norstone-design.com/en/model/171_Esse-Hifi.html Będę bardzo wdzięczny za każdą radę dot posiadanej konfiguracji oraz planowanych zmian. pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...