
Jaccam22
Uczestnik-
Zawartość
20 -
Dołączył
-
Ostatnio
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Łódź
Ostatnio na profilu byli
1 038 wyświetleń profilu
-
Nieoczekiwany zwrot akcji... zabawne, bo stworzyłem sobie sam problem, a cały czas po zmianie SUB'a z Klipsch R-115SW (tam nie było) miałem wrażenie, że nie posiadam złacz XLR... niespodzianka, dziękuję za uświadomienie mnie co posiadam To jeszcze pozwolę sobie tylko dopytać, czy lepiej w tym przypadku użyć obu złącz L/F XLR, czy wystarczy jednego z dwóch?
-
Cześć Wszystkkim! Niestety trochę zakopałem się w temacie, więc proszę o pomoc na forum bardziej doświadczonych użytkowników. To co próbuję prawidłowo zrobić, to podłączyć sygnał z Suba SVS-4000 do końcówki mocy Dynacord L2800FD. SUB ma złącza RCA, natomiast Dynacord XLR. Czy może mi ktoś w jednoznaczny sposób wytłumaczyć, czy potrzebuję do tego rozwiązania kabel Y RCA i rozgałęzić sygnał na oba kanały i podłączyć do końcówki mocy, czy wystarczy jeden kanał przeciągnać od SUBa? (dodam, że obecnie mam amplituner podłączony kablem Y do Suba) Drugie pytanie, to sama przejściówka do RCA-XLR, niestety gubię się już w tematach w internecie, ponieważ podobno nie jest zalecane podłączenie zwykłej przejściówki takiej jakiejś z aukcji, a musi zostać zastosowana specjalnie przygotowana taką jaką miała chociażby firma Emotiva "Balanced XLR to Unbalanced RCA Adapter Interconnect", czy ktoś może mi polecić przejściówkę z dobrze połączonymi pinami na potrzeby mojego podłączenia, czy ta będzie prawidłowa? - KaCsa MC-931G? Wybaczcie mało fachowy język i z góry dziękuję za wszelką pomoc!
-
Wymiana kolumn Klipsch RP na wyższą półkę - KD (7.2.4)
topic odpisał Jaccam22 na Jaccam22 w Kino Domowe
Hej, generalnie zastanawiam sie jak poprawić brzmienie i czy jest sens zmiany kolumn Klipsch RP na coś innego? najbliżej do zmiany były mi od dość długiego czasu kolumny Monitor Audio, właśnie seria Silver 500, chodzi o to, żeby nadawały się zarówno do kina i muzyki, żeby podnieść jakość. Pytanie ekstra, to z czym lepiej połączyć amplituner Anthem MRX740? na resztę brakujących kanałów + wzmocnienie już istniejących o ile jest taka potrzeba. Obecnie ampli wspiera Emotiva A3 i A4. Wkleję zestaw, którym obecnie dysponuję raz na cały temat: Projektor: JVC RS540 |Ekran: Kauber inCeil. Tensioned Black Top 16:9-113" |AVR: ANTHEM MRX 740 8K |Emotiva BasX A3 | Emotiva BasX A4 | Audio: Klipsch RP-6000F | RP-504C | RP-502S | RP-600M | ATMOS: Monitor Audio C280-IDC | SUB: SVS PB-4000 / Odtwarzacze: Oppo 203 | Apple TV 4K (2nd gen.) + NAS Synology DS920+ (16TB) Standardowe odcięcia na frontach, resztę przejmuje SUB - bez "udziwnień" -
Cześć Wszystkim! Przymierzam się do zmiany dotychczasowych kolumn Klipsch RP i przyda się trochę pomysłów w jakim kierunku iść i za czym się rozglądać. Wstępnie myślałem o Monitor Audio Silver 500, ale chętnie zbiorę pomysły na przesłuchanie innych marek. Całość obecnie działa z Anthem MRX 740 8K, zdaje sobie sprawę, że jeśli będzie trzeba dołożyć do dodatkowych wzmacniaczy, to chętnie zmienię Emotive (obie sztuki z sygnatury A3 i A4) na coś innego, zwyczajnie swego czasu współpracowało to z Onkyo, tam się spisywało, natomiast może niekoniecznie teraz jest to najlepsze połączenie. Główne zastosowanie, to KD + Atmos (11.1) - tak 60-70%, muzyka na drugim miejscu, a gdzieś w oddali PS5. Pomieszczenie jest juz w dużej części przygotowane akustycznie. Metraż około 18m2. Może uda się komuś dodać coś od siebie w temacie, będę wdzięczny.
-
Dzięki tak też zrobię Pracujecie w sobotę? akurat będę na miejscu, to byłoby najwygodniej.
-
Cześć Wszystkim po dłuższej przerwie. Cały sprzęt skompletowany (czekam jeszcze tylko na ewentualną wymianę amplitunera jak się tylko pojawi, Onkyo RZ50). Po wszystkich przesunięciach terminu z powodu wirusa, mogę liczyć w końcu na zamknięcie tematu remontu. Zostaje jedynie rozplanowanie kabli, żeby zamocować sprzęt i tutaj pojawia się pytanie, czy jest ktoś na forum z zapleczem wiedzy praktycznej może typowo branża? kto zechciałby poświęcić "chwilę" czasu na przeanalizowanie ze mną pokoju i prawidłowe rozstawienie mi kolumn i głośników atmos, konkretnie i dokładnie gdzie mają być kable i kolumny, oczywiście po uprzednim przedstawieniu rozkładu pokoju, w sensie podanie metrażu ścian i sufitu oraz, gdzie powinna stanąć dokładnie kanapa względem ekranu projekcyjnego, chodzi mi o fachowe doradzenie. Oczywiście wiem, że to wymaga czasu i wiedzy, więc nie za darmo. Z góry dzięki za ewentualną pomoc i porady.
-
Cześć! Właśnie... ja już nabyłem RP402S... później natomiast jeszcze raz sprawdziłem ewentualne opcje na 7.1.4 i wychodzi, że dam radę coś takiego stworzyć w tym metrażu, RP600M mogę kupić w cenie 500ek stąd zastanawiałem się, czy nie będzie przeszkadzało połączenie RP600M+RP402s... bo tu wychodziłoby, że lepiej dać tej samej wielkości 502s.... Druga kwestia, to czytałem, że kolumny trzeba odsunąć trochę od ściany, naeet metr, trochę dużo i pojawia się pytanie, czy koniecznie tyle i ile na tym zyskam, a co stracę? ogólnie myślę, że dałbym radę ustawić to według schematu Dolby, tylko odsuwanie od ścian, aż tyle... to może być problem. Najwyżej po seansie będę dosuwać do tylnej ściany, montowałeś w narożnikach pokoju wg. schematu, czy trochę przed narożnikami na tylnej ścianie? tak przynajmniej sugeruje schemat, żeby dać trochę przed, patrz zdjęcie, niżej. Narzędzie bardzo przydatne, wielkie dzięki!
-
RP600 na tył, a RP 402S na boki, chciałem się jedyne upewnić, że nie wpłynie to w żaden sposób negatywnie na odbiór, niektórzy twierdzą, że powinno się dobierać modelowo tzn. RP600 i RP502S.
-
Ktoś łączył ze sobą różnej wielkości membrany? RP600 z RP402s? nie będzie to przeszkadzało w odbiorze/w muzyce/kinie?
-
Nie wytłumaczyłem w sumie dlaczego nie chciałem wyjechać z kanapą do przodu i tak kurczowo trzymałem się miejsca pod ścianą... otóż chodzi o projektor i ekran, 130", bo jednak wygodniej ogląda się, jeśli ma się te 3,5m (po wysunięciu kanapy o 1,5m zostaje mi jakieś trochę mniej, niż 3m) a przynajmniej tak mi się wydaje, bo obecnie oglądałem obraz z odległości, jakieś trochę ponad 4m, staram się znaleźć jakiś kompromis, projektor już jest ustawiony na maksymalnym zoom'ie, możliwości manewrowania są bardzo ograniczone...
-
Dziękuję, widziałem już kilka razy ową ilustracje i zalecenia zależałoby mi również na opinii i wypowiedziach osób, które oprócz zaleceń mogą się udzielić w temacie z praktycznej części - użytkowej.
-
Cześć wszystkim ponownie! Obecnie stanęło na skompletowaniu kina (i wymianie projektora + ekranu) w formacie 5.1.2. tj: Fronty: Klipsch RP6000F, Centralny: Klipsch RP504C (udało mi się kupić w świetnej cenie, nówke sztukę za 2200zł) Bipole: Klipsch RP402S, SUB: Klipsch 115SW, Atmos: Monitor Audio C280-IDC x2 Postanowiłem wyjechać z kanapą do przodu, kupię najwyżej węższą, żeby nie kolidowała z wejściem do pokoju i dzięki temu przesunę ją bez większych problemów w porządane miejsce. Pojawiły się kolejne wątpliwości i postanowiłem ponownie zwrócić się o opinię/poradę osób, które posiadają podobny zestaw i/lub mają wiedzę w tym zakresie. Postanowiłem dokupić kolumny podstawkowe/kierunkowe, żeby stworzyć zestaw 7.1, pytanie pojawiło się ponownie w przypadku wyboru modelu, a raczej wielkości, czy iść w RP500M, czy może nie będzie problemu, jeśli zainwestuje w RP600M? chodzi głównie o to, żeby nie przesadzić z wielkością co do metrażu pokoju, ma ktoś takie połączenie lub wie, jaki zakup byłby rozsądniejszy? z góry dziękuję za wszelką pomoc! Ostatnie, to ustawienie, wiem już, że bipole powinny znaleźć się na bocznych ścianach, a kierunkowe z tyłu, czy jest jakiś schemat jak postępować z montowaniem kolumn w przypadku dolby atmos, żeby dźwięk się nie zlewał z "sufitem" i zostały zachowane odpowiednie odległości/wysokości/kąty, żeby uzyskać jak najlepsze efekty? Jeszcze raz z góry dzięki za ewentualne wsparcie w temacie!
-
Dawno mnie nie było, ale trochę czasu zajmuje remont wraz z rozmieszczeniem wszystkiego... 115SW już jest, 402S i fronty RP6000F, teraz może będziecie w stanie udzielić mi informacji, czy nie będzie przesadą jeśli jednak zainwestuje w większy centralny? za miast 404C, dorzucę 504C? zostały do dobrania głośniki Dolby Atmos i teraz apetyt rośnie w miarę jedzenia i myślę nad zamontowaniem czterech, bo podobno przy dwóch efekt jest znacznie słabszy, prawda to? Poszedłem za ciosem i zostałem przy kolumnach Klipsch'a, do kina ciężko znaleźć coś lepszego w podobnym budżecie, natomiast będę chciał dokupić drugi SUB typowo pod muzykę i zdaje się SVS nie ma za bardzo konkurencji jak się tak rozglądałem za czymś sensownym...
-
Dziękuję za wypowiedź w temacie 1,5m do przodu może być dość problematyczne, to jednak nie jest zbyt duży pokój... (stety/niestety) a biorąc pod uwagę 131" ekran i projektor, zabraknie mi trochę odległości do komfortowego oglądania... Dodatkowo czytałem, że fronty od Klipsch'a (RP6000F) lubią jak się je odsunie od ściany... liczę, że niecały metr będzie musiał im wystarczyć, chociaż lepiej by im zrobiło 1,5m 🤷♂️ cóż poradzić... Przekonaliście mnie, zakupię 115SW, najwyżej będę robił odsłuchy u sąsiada 😅 Jak wspomniałem wyżej, zainwestuje w 115SW dzięki za wsparcie i poradę w wyborze. Co do systemu ATMOS, jakiś konkretny model z Monitor Audio? szczerze brałem jeszcze tego producenta pod uwagę w wyborze, zdaje się, że dokładnie zainteresowałem się modelem C265-IDC / C280-IDC, czy w tym przypadku, któryś z nich będzie odpowiedniejszy do mojego metrażu? bo rozumiem, że raczej nie będzie kolosalnych różnic między nimi, prawda?
-
Dziękuję za wypowiedź w temacie. Teraz tylko pytanie co do modelu sufitowego z Klipsch'a, bo niestety nie moge znaleźć zbyt wiele informacji, oprócz tych od producenta, pytanie czy jest tak duża różnica między modelami Klipsch PRO-14RC i PRO-16RC, żeby nie było przerostu formy nad treścią... i pasowały do mojego metrażu, kto miał możliwość odsłuchu, albo posiada? Kwestia głośników bipolarnych, mogą być usytuowane na ścianie za kanapą, jak na moim "szkicu"?