Skocz do zawartości

Cairo

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Cairo

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Małopolska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cairo

  Dali Zensor7 z czym zagrają poprawnie

  Witam i dziękuję serdecznie za propozycję, zjawię się jak tylko czas mi pozwoli. Pozdrawiam.
 2. Cairo

  Dali Zensor7 z czym zagrają poprawnie

  Dziękuję za twoje słowo Voytaz, całkiem rozsądne rozwiązanie. Jak widzisz we wcześniejszym wpisie padła propozycja od Q21 w odpowiedzi na moje pytanie "Z czym zagrają poprawnie Dali Zensor7" więc zacząłem drążyć temat i wiele a raczej w większości wypowiedzi były pochlebne co do Atoll. Ja sugeruję się propozycją jednak jak usłyszę to zdecyduję bo iskra musi rozniecić płomień, jeśli tego nie będzie to poszukam kolejnej opcji i kto wie czy nie będzie to twoja. Właśnie sprawdziłem na stronie salonu w którym jestem umówiony i oni mają CAX60 więc podzielę się wrażeniami z odsłuchu z pewnością. Tymczasem życzę dobrej nocy i sam znikam. Pozdrawiam.
 3. Cairo

  Dali Zensor7 z czym zagrają poprawnie

  Witam ponownie. W całości to mam ochotę aby to wyglądało następująco: IN 100SE + DAC 100SE a źródła to sieciowy o którym już wspomniałem CD oraz gramofon z tym że niestety kolejność w zakupie musi być zachowana, dlatego w pierwszej kolejności ten sieciowy N-30AE (aby już można coś usłyszeć na starym A 450R) a następnie odsłuch w salonie IN 100 + Dac 100SE aby podjąć trafną decyzję. Właśnie rozmawiałem z salonem i mają na stanie Zensory7 jednak Atoll mogą ściągnąć do odsłuchu bez przymusu zakupu ze wcześniejszym powiadomieniem ok 3-4 dni. Stare CD to PD 7700 i tutaj potrzebny będzie optyczny aby wejść do DAC 100SE, następnie przewody do kolumn długości ok 2*3m oraz przewody z Dac do IN 100SE (jeśli zakup się sfinalizuje piszesz o możliwości nabycia używanego sprzętu. Bardzo proszę na jakim portalu mogę to znaleźć ? Wczoraj przeglądałem i na OLX są dwie sztuki IN 100 srebro i czarny ale kompletu o którym wspominasz nie widziałem chyba że teraz coś rankiem wpadło) i pozostaje kwestia gramofonu jednak pozostanie on jako wisienka na torcie czyli na sam koniec, obecny to raczej zabytek PL225 trzebaby było wkładkę i jakiś przedwzmacniacz aby w międzyczasie można było odkurzyć moje młodzieńcze winyle. Tutaj kolejne pytania co do gramofonu, doczytałem się że Dac 100SE może również pracować jako przedwzmacniacz tylko nie jestem pewien czy jako gramofonowy bo wyjście jest po chinch a do Dac można wejść tylko optycznie lub cyfrowo, czy jest może jakiś moduł który można by zastosować w tym przypadku? To chyba na tyle zrealizować mogę się sieciowy + przewody + Dac albo IN 100 jeśli mowa o nowych sztukach reszta musi poczekać do lata niestety, natomiast jeśli używane to kwestia pozostała by otwarta. Pozdrawiam Jeśli tylko będą w komplecie to dlaczego nie? Zawsze można razem posłuchać i wymienić się spostrzeżeniami, byłem przez ostatnie lata bardzo pochłonięty pracą a teraz przyszedł czas na modernizację i zmiany starych skrzynek jednak wspominasz że powinienem skierować koszty w innym kierunku, rozwiń temat proszę bo każde opcje mogą wnieść coś i dobrego i pouczającego mimo mojego wieku uważam, że zawsze warto się uczyć. Wiele się zmieniło w słuchaniu muzyki ja jestem z przedziału winyla niestety co nie oznacza że niewiem co to CD jednak co niedzielne spotkania w klubie Pod Przewiązką gdzie wymieniało się winyle pozostaną nigdy niezapomniane. Trzeba jednak iść z duchem czasu. Pozdrawiam
 4. Cairo

  Dali Zensor7 z czym zagrają poprawnie

  Atoll IN 100SE kusi najbardziej, właśnie skończyłem edukację na temat tego wzmacniacza opisaną w dziale poświęconym tej marce, która pochwał i uznania zbiera wiele wśród forumowiczów. Powiedz mi proszę jak wyglądała by współpraca w moim przypadku gdybym się zdecydował na niego z Dac 100SE ? Czy przy moich preferencjach muzycznych dużo dobrego wniósłby ten Dac do barwy czy też szczegółów instrumentalnych w dźwięku. Chłonę tutaj całą tą wiedzę i już by się chciało to usłyszeć, dziękuję za podpowiedź i ofertę. Pozdrawiam Spoglądam na Pioneera N-PO1 gabaryowo większy wyświetlacz natomiast funkcje oraz cena na podobnym poziomie co N-30AE czy są między nimi jakieś znaczące różnice jeśli chodzi o odsłuch czy jakość oprogramowania?
 5. Witam szanowne grono. Kolejny nowicjusz który dołączył do forum w dniu dzisiejszym, choć nieraz gościnnie bywałem aby pogłębić wiedzę u najlepszych, co i poniekąd zmobilizowało mnie do modernizacji posiadanego sprzętu audio, który odbiega już znacznie od dzisiejszej rzeczwistości. Oczywiście temat z którym najczęściej zwracają się do was osoby mające znikomą wiedzę do których się zaliczam czy też czysta niepewność w wyborze i możliwościach współgrania odpowiednich elementów stereo. Zakupiłem kolumny firmy Dali Zensor7 niewiem czy zacząłem w dobrym miejscu ale tak się stało ponieważ na nic lepszego budżet nie pozwalał. Prośba z mojej strony o radę jaki zakupić wzmacniacz, który zagra jak w temacie poprawnie w przedziale 2000-3000 zł Preferencje muzyczne to Klasyka Blues Jazz Rock z takimi barwami dzwięku mi najbliżej. Pomieszczenie czyli tradycyjnie salon to ok 40 mkw. Kolejny element o jaki chciałbym wzbogacić swój zestaw to odtwarzacz sieciowy i tutaj patrzę nie jestem pewien czy w dobrym kierunku, jednak mam nadzieję że jeśli nawet nie to w tak doborowym towarzystwie i tak dobrnę do celu a mianowicie Pioneer N-30AE. Niestety w tym miejscu muszę poprośić jeszcze tylko o markę przewodów połączeniowych jak sądzę ponieważ połowę budżetu uszczupliły już kolumny a kolejne 4-5000 pochłonie reszta. Przyjdzie i czas na dalsze realizacje a tym czasem proszę o dobrą radę w dobrej cenie. Pozdrawiam serdecznie.
×