Skocz do zawartości

sawis

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O sawis

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań/Grudziądz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. to może zbaczając trochę z tematu (ale wciąż porównując do ww amplitunerów w zakresie ich funkcjonalności) 1. Najdroższy i (prawie wszystko mający TX-8250) tutaj nie trzeba nic podłączać wszystko ma. 2. Pozostałe modele - jakie mogą być w miarę dobrej jakości źródła dźwięku a co absolutnie odpada? Podkreślam, że CD/Gramofon odpada - nie mam płyt i chybna nie widzę potrzeby ich kupować - wolę spotify lub inne nośniki cyfrowe np flac/ mp3 320
 2. Dzięki za odpowiedź. Z budżetem jest tak, że 5 tys to max maxów i im mniej tym lepiej za podobną jakość skoro TV jest fatalnym źródłem czy tak samym fatalnym jest podpięcie komputera do wzmacniacza albo USB? Ze Spotify jestem w stanie zrezygnować. mógłbyś rozwinąć zdanie "Jeśli więc coś w stringi się zmieni już tego nie uraczysz." nie bardzo rozumiem:)
 3. Witam, Chciałbym kupić swój pierwszy prawdziwy zestaw stereo. Zestaw będzie używany w 80% muzyka (smooth jazz, muzyka instrumentalna, gitarowa) i 20% TV. Nie słucham muzyki z CD, głównie źródłem jest podpięty pendrive/komputer/spotify. Mój budżet to max 5 tPLN - im mniej tym lepiej Sprzęt nowy lub używany. Pokój w którym będzie słuchana muzyka ma wymiary 5m x 4m (plus aneks kuchenny) rzut w załączeniu. Stereo będzie stało na dłuższym boku pokoju (jednak kolumna niestety blisko narożnika i jest to raczej trudne do zmiany) druga od 2 metry obok. Odsłuch na kanapie oddalonej ok 3 metry od głośników. Byłem na odsłuchu generalnie bardzo podobał mi się zestaw Onkyo TX-8250 + Deli Zensor 7. Jest to zestaw na granicy mojego budżetu, więc wpadłem na pomysł szukania sprzętu używanego/model niżej i tutaj pada pytanie: 1. Jak Onkyo TX-8250 wypada przy Onkyo TX-8220? wiem że 8220 nie ma wifi więc spotify odpada (ale mogę podpiąć 8220 pod TV i to TV będzie moim źródłem do spotyfi - czy na takiej kombinacji nie ucierpi jakość)? czy 8220 to sonicznie to samo co 8250 tylko z mniejszą funkcjonalnością? 2. na allegro z używek jest dużo TX 8150 w cenie ok 1700 zł (co wydaje mi się dużo w porównaniu do nowego 8250 za ok 2100zł) i TX-8130 - jakie są różnice pomiędzy modelami poprzednimi a aktualnie dostępnymi w sklepach? 3. widzę też modele jeszcze starsze tj. TX-8050 za ok 1000 zł - tutaj już różnica w stosunku do 8250 jest już istotna. Jak się ma do tego jakość dźwięku? Co daje w TX-8050 LAN skoro spotify i tak nie ma? Tutaj chyba lepiej porównać z obecnym TX-8220 bo cena podobna. Głównie zależy mi na jakości dźwięku. Czy podpięcie sprzętu pod TV kablem optycznym jest możliwa w każdym z tych amplitunerów i czy nie stracę na tym jakości dźwięku?
×
×
 • Utwórz nowe...