
lukaszoo
Uczestnik-
Zawartość
31 -
Dołączył
-
Ostatnio
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Wodzisław
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Ooo dzięki za odpowiedź, ale podana przez Ciebie yamaha to amplituner, a ja szukam wzmacniacza stereo.
-
I co panowe, nikt nic nie doradzi?
-
Witam wszystakich, jako że mój lecimy wzmacniacz się poddał i nie wydobywa już dźwięku, prosil bym o doradzenie jakiegoś wzmacniacza. Posiadam kino domowe Denon 3312 z wyjściem PRE-OUT i tak też chciał bym to podpiąć aby fronty z kina były zasilane przez wzmacniacz. Kolumny jakie posiadam to magnat supreme 2002. Dźwięk będzie puszczany z tv spotify. Muzyka jakiej słucham ogólnie wszystkiego oprócz metalu. Choc głównie hip hop i pop. Jeśli chodzi o dźwięk nie lubię dźwięku analitycznego , zbyt natarczywych wysokich tonów, za to niskie tony jak najbardziej. Przykładowo miałem do tej pory wzmacniacz kenwood ka 880d i dźwięk jak dla mnie był ok ,dużo lepszy niż z amplitunera denon 3312 choć mogę powiedzieć że w denonie bas był taki bardziej masywny (taki jakiś cięższy, bardziej odczuwalny ) Cena jaka mogę dać za wzmacniacz jest to 600zl glownie zalezy mi aby byl pilot. Mam do kupienia wzmacniacz NAD C350 ma pilot cena ok 600zl tylko pytanie takie czy ten wzmacniacz dobrze się zgra z moimi magnatami supreme 2002 ? Na temat wzmacniaczy nad czytałem sporo pozytywnych opinii. Początkowo chciałem yamahe ax500 ale brak pilota, oraz yamaha gra tak jakoś wydaje mi się że analitycznie. Podsumowując to co napisałem Wzmacniacz do 600 zł najlepiej z pilotem i wejściem dźwięku abym mógł podpiąć go z denonem avr3312. Kolumny jakie posiadam to magnaty supreme 2002
-
I co panowie nikt nic nie podpowie ?
-
Witam, jako że zestaw kina domowego mam już skompletowany to prosił bym jeszcze o dobór wzmacniacza do stereo. Kolumny frontowe jakie posiadam to magnat supreme 2002 (tak wiem nie są to kolumny nawet z średniej półki ale dla człowieka który do tej pory słuchał muzyki na clatronicach LB562 jest przepaść na plus) Aktualny wzmacniacz stereo jaki posiadam to Kenwood KA 880d ale zaczęła mi grać ciszej lewa kolumna (lewy kanał, kolumny są ok zmieniałem stronami wina po stronie wzmacniacza) i stwierdziłem czytając już spory czas to forum że może przyszedł czas na zmiany zamiast naprawiać kenwooda dołożyć trochę $ i kupić coś bardziej odpowiedniego do tych kolumn. W kinie posiadam Denona 3312 z wyjściem PRE OUT i wiadomo że wzmacniacz będzie spięty przez to wyjście z denonem aby nie przekładać kabelków. Salon jaki posiadam ma 33m2, a na wzmacniacz chciał bym przeznaczyć 800 zł max 1000zl oczywiście sprzęt używany gdyby posiadał pilot było by super. Muzyki jakiej slucham? wszystkiego prócz metalu, ale lubię czuć bas siedząc na kanapie, nie lubię detalicznej góry miałem kiedyś altusy, nie mogłem słuchać na nich muzyki bo przeszkadzała mi tam góra. Dość fajnie gra ten amplituner Denona 3312 z tymi magnatami 2002 tak jakoś nie męcząco i jest spory bas, ale po dłuższym głośniejszym graniu amplituner grzeje lepiej niż centralne ogrzewanie. Więc nie chce go męczyć bo on ma służyć do kina. Więc prosił bym o jakieś propozycje. Salon 33m2 Cena 800-1000zl max Sprzęt używany Muzyka wszystko prócz metalu Dźwięk, dobry bas bez szaleństw w górnym paśmie Kolumny jakie posiadam magnat supreme 2002
-
Ok dzięki, powracając do basu to nawet moja druga połowa potwierdziła że stawiając subwoofer w tej wnece jest kolosalna różnica na + i naprawdę mogę powiedzieć że na dzień dzisiejszy subwoofer na połowie mocy jest wystarczajacy na 33m2 choć czytam że polecasz na takie metry 2 z magnat 302a więc z biegiem czasu pewnie dokupie jeszcze jednego suba, tylko muszę się dowiedzieć czy pod jedno wyjscie w denonie można podpiąć 2 subwoofery. Powiedzcie mi jeszcze czy na surround wystarczy magnat monitor supreme 102 ? Czy lepiej dać 202 ? Choć widzę że niektórzy dają magnaty 202 jako główne kolumny w stereo więc czy nie będzie przesadą danie 202 na surround (kino 5.1) ?
-
Ok, a więc wygląda to tak, subwoofer jak stal na linii frontów ustawiało go na -1 ale był totalny brak basu. A więc pochodziłem trochę po salonie i trafił do roga pokoju (wnęki) i ustawia go na -10 ale po podciągnięciu na +11 jest kolosalna różnica (bas jest poprostu wszedzie i bardzo mocny aż drży cała sofa) jak subwoofer stał koło kolumn nawet na +12 nic się nie działo. A tu po moich zmianach jakie wprowadzam po kalibracji Crossover frequency zmieniany od 250 do 80 hz i nie robi to wielkich zmian dźwiękowych.
-
Aktualnie mam zestaw 5.0 dziś dojdzie wspomniany wyżej magnat 302a. Ale tak ani w kinie ani w stereo nie ma basu glosniki niskotonowe nawet przy bardzo dużej głośności w stereo ledwo się ruszają, (co w porównaniu przy wzmacniaczu kenwooda trzeba odcinac bas bo jest go za dużo tu jest kiszka). W ustawieniach to standardowo ustawiłem go za pomocą mikrofonu, subwoofer dałem na off, fronty na large i podciąglem na +3db (było na -4db) aby trochę tego basu doszło ale tak jak mówię nawet na +3db bas jest słaby.
-
Dziękuję wszystkim za pomoc. S4Home niestety amplituner został wysłany zanim odp i nie miałem już wyjścia. Ale jak na razie jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o kino, w stereo też radzi sobie nawet fajnie z tymi magnatami, ale nie ma totalnie basu więc i tak zostaje w stereo nie zastąpiony wzmacniacz. PRE OUT jest więc jakoś to podłącze. Dziś ma dojechać jeszcze magnat 302a więc jak dla mnie człowieka który ma pierwsze kino domowe jest naprawdę OK.
-
Nawet w kinie mówisz że będzie z tego klęska? ma to służyć tylko do kina w stereo będzie wzmacniacz. Wyżej pisałeś aby szukać denona serii 3 a teraz piszesz ze nie pasuja do siebie ? A Yamaha rx v1067 ? Przypominam tylko kino i PRE OUT Każdy mówi coś innego wczoraj rozmawiałem z polecanym z forum kolega Pumperek i nie miał przeciwskazan do połączenia Denona z magnatami 2002
-
Witam ponownie, choć już trochę czasu minęło to nadal nie posiadam amplitunera. Wspomniane wyżej Onkyo 807 niestety odpuściłem sobie po przeczytaniu awarii jakie posiadało i ile sprzętu nadal jest uszkodzonego na aukcjach. Aktualnie znalazłem Denona 3312 dla upewnienia się powiedzcie mi czy posiada on wspomniane wyjście PRE OUT na wzmacnoacz?Mocowo myślę że sobie poradzi bo ma jakoś niecałe 700w poboru prądu więc jestem chętny aby go kupić.