Skocz do zawartości

FlipFlop

Uczestnik
  • Zawartość

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez FlipFlop

  1. A mógłbym się dopytać w czym jest lepszy? I jakieś słowo o tym pioneerze? Ew. jeszcze może wziąć pod uwagę coś od Sony? Jakieś str-dh750 w podobnej cenie wisi.
  2. Jeszcze się ostatecznie zapytam przed ostatecznym wyborem... Budżetowo znalazłem i stoję przed: Pioneer VSX 530-K Denon x520 Onkyo TX-NR 525. Chyba zdecyduje się na onkyo bo ten denon to najniższa półka (ale chyba nowszy). A jak do tego wszystkiego ma się ten podany Pioneer, bo nie mogę się zorientować w ich modelach?
  3. Rozumiem o co chodzi i wcale nie chce mieć amplitunera mocniejszego ani o podanych wartościach mocy. Podany przeze mnie przykład był tylko przykładem :D. Bardziej chodziło mi o sam fakt na którą wartość spojrzeć przy składaniu zestawu. Czy na wartość podana na xW/kanal (lub łączna moc), czy odpowiednio niższa przy wszystkich obciazonych kanałach zakładając, że będą używane wszystkie. Co do tego to już się naczytałem tyle, że aż mnie głowa rozbolała od ilości opinii... W większości jednak zauważyłem, że dużo osób woli mieć mocniejszy amplituner i po prostu uważać przy podkrecaniu głośności. Podobnież więcej można wycisnąć ze sprzętu w takiej kombinacji. Jednakże chętnie wysłucham jakiejś konkretnej opinii, która być może lepiej rozjasniłaby mi ta sytuacje. Pozdrawiam
  4. Dzięki za odpowiedź, mam pytanie dotyczące ogólnego doboru kolumn do wzmacniacza/amplitunera. Zakładając, że amplituner miałby być odrobinę mocniejszy niż kolumny. Na którą wartość amplitunera spojrzeć?Jeśli producent podaje łączna moc np. 500W, 100W/kanał przy jednym wysterowanym kanale. Wiadomo, że obciążając kolejne kanały moc spadnie np. 2x90W, a 5 kanałów już np. 5x40W. Więc czy decydując się na zestaw 5-cio kanałowy poszukiwać mocy ok 50W, czy skłonić się ku większej? Nie zawsze udało mi się odnaleźć informację o mocy amplitunera na kanał, tylko np. moc całkowitą. Czy istnieje jakiś wzór z którego można wyliczyć spadek mocy wraz ze zwiększeniem ilości obciazonych kanałów? Pozdrawiam
  5. Hej, myślałem jeszcze może, żeby spróbować zakupić jakiś amplituner w okolicach do 1000-1200zl i do tego dokupić jakieś głośniki kina domowego do tej kwoty 1500zl, takie aby były tymczasowo, dopóki budżet nie pozwoli na zakup jakiegoś konkretniejszego zestawu. Czy myślicie że takie rozwiązanie się sprawdzi? Znalazłem np. takie amplitunery w tej kwocie: Yamaha HTR-2071 YAMAHA RX-V379 Pioneer VSX-531 Harman Kardon AVR 151 Co o nich myślicie? Czy to się nada? Dodatkowo zastanawiam się jaka moc jest potrzebna żeby naglośnić salon tej wielkości? Cześć, Nie zauważyłem twojej odpowiedzi jak wstawałem swoją... Co do Onkyo to przeszukując internet znalazłem takie modele pod górna granica budżetu: TX-SR444 TX-SR508 TX-NR545 I wydaje mi się, że ten ostatni będzie najlepszym wyborem. Jeszcze jeśli zostałbym uswiadomiony w kwestii ich modeli bo nie potrafię znaleźć informacji i mają to trochę poplątane na oficjalnej stronie. Mianowicie czym różnią się dane serie (SR,NR) oraz domyślam się że modele 5xx to kolejna generacja po 4xx ale już z danej generacji widzę dużo modeli, (czy się mylę i kolejne cyfry oznaczają generację a pierwsze jeszcze coś innego)? Czy wyższe oznaczają nowsze i "lepsze" (mówiąc po laikowemu)? Pewnie głupie te pytania, ale póki co wszystko wydaje mi się niezrozumiałe w tych kwestiach.. Pozdrawiam.
  6. Witam serdecznie wszystkich, wraz ze swoim pierwszym postem na tym forum ;). Piszę prawdopodobnie (a wręcz jestem o tym przekonany) w sztampowej sprawie, a mianowicie... Chciałbym wraz ze swoją dziewczyną zdecydować się na nasze pierwsze w życiu kino domowe. Pomieszczenie niewielkie, raptem 15m2 salonu z racji iż mieszkanie również nie grzeszy wielkością ?. Nasze wymagania to głównie skromny budżet z racji ogólnego urządzania mieszkania i planowanego remontu kuchni, a teraz do rzeczy. Budżet maksymalny wynosi +/- 1500 Użytkowanie to w 90% kino, a pozostałe 10% to konsola i muzyka. Skłaniałbym się ku nowym urządzeniom i myślałem głównie o gotowych zestawach przygotowanych przez najpopularniejszych producentów. Telewizor ma 40cali i nie obsługuje rozdzielczości 4K A teraz coś o wymaganiach co do sprzętu (mam nadzieję nie wygórowanych w porównaniu do budżetu :D): 1. Przede wszystkim będę miał problem z umieszczeniem dużych głośników z racji na długą (ok 3m) półkę pod telewizorem. 2. Lubimy funkcje smart itp., przy czym najchętniej wszystkim sterowalibyśmy za pomocą naszych telefonów. 3. Filmy oglądamy głównie za pośrednictwem Netflixa lub innych platform streamingowych, więc odtwarzacz nie jest tutaj konieczny. 4. Dobrze by było gdyby była szansa na dodatkowe podłączenie konsoli + ew. innych dodatkowych sprzętów ( w tym momencie nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy) 5. I ostatnia sprawa... Super by było i bylibyśmy zachwyceni, jeśli udałoby się znaleźć bezprzewodowe tylne głośniki. Jeśli chodzi o jakość kina, to spodziewam się że to nie będzie mistrzostwo świata, ale niestety budżet nie pozwoli zbyt szybko na coś konkretniejszego. Znalazłem kilka takich gotowych zestawów które mnie zainteresowały np. : Samsung HT-J4500 Samsung HT-J5500 PHILIPS HTS-3583 LG LHB655 Sony BDV-E4100 Panasonic SC-BTT465EG To najciekawsze z tych, które przeglądałem. Dodatkowo muszę przyznać, że jestem zupełnym laikiem w temacie i próbując się dokształcić w trakcie ostatnich dni, otrzymałem chyba zbyt dużo informacji do przetworzenia i już się totalnie w tym wszystkim pogubiłem :D. Więc jeśli ktoś przy okazji byłbym skłonny podzielić się ze mną swoją wiedzą to będę miał kilka pytań. Na ten moment, wydaje mi się że w tym zakresie cenowym raczej nie mam co liczyć na "ręcznie złożony" zestaw, chyba, że się mylę. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...