Skocz do zawartości

Lorelei

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Lorelei

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja przeczytałem gdzieś, że odwracacze fazy można wymieniać bezkarnie, nawet różne modele lamp, a one mają niebagatelny wpływ na dźwięk. W tym tygodniu zamierzam udać się do pana Markówa z notesem i spisać, co i jak w tym względzie, to się podzielę.
 2. Pierwsze pytanie, jakie mam, to które lampy można wymieniać w Lorelai, bez konieczności ustawiania prądów, po to by sprawdzać, jaki wpływ na dźwięk mają różne lampy. Ja mieszkam w Warszawie i mam blisko do pana Markówa, a mimo to każdorazowe jeżdżenie do niego z nowymi lampami do zainstalowania, po go by sprawdzić brzmienie wzmacniacza z nimi, to jest strasznie kłopotliwe. Najgorzej, jeśli ta nowa lampa nie okaże się być lepszą, bo to oznacza ponowną wizytę u Mistrza. A krytyczne odsłuchy w „jaskini lwa”, czyli tam gdzie rodzi się każda Lorka, to ten, kto miał ten przywilej tam być, wie, że nie mają najmniejszego sensu. A ten Twój Absolutor to z jakim wzmacniaczem używasz?
 3. Zgłaszam się jako użytkownik Lorelei nr 25 z roku 2010. Jestem z Warszawy. Ten mój egzemplarz gra na lampach rosyjskich mocy 6P14P-ER i wtórnikach 6P15P-ER. Jako odwracaczy fazy używam Telefunkenów E130L lub KT66 Schuguangów, a w przedwzmacniaczu 4X Tung Sol VT-99 (round plate), zaś w roli wtórnika katodowego używam obecnie Philips MiniWatt ABC1, choć w zapasie jeszcze Telefunkeny REN 1004 do przetestowania oraz RCA 6AC7. Mój egzemplarz ma wyjście słuchawkowe, zaś jako potencjometr jest użyta drabinka rezystorowa 24-pozycyjna DALE. Chętnie poznam miłośników słuchania muzyki przez Lorelei w celu porównania brzmienia z różnymi konfiguracjami lamp oraz wymiany informacji technicznych. Mój wzmacniacz napędza kolumny HECO THE NEW STATEMENT o efektywności 93dB i impedancji 4 ohmów. Mam nadzieję, że odnajdą się tutaj wszyscy użytkownicy Lorelei i że łatwiej nam będzie razem doprowadzić nasze cuda do najwyższej formy. .
×