audiowit

Uczestnik
 • Zawartość

  1601
 • Dołączył

 • Ostatnio

O audiowit

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Aj...trzeba mieć zaufanie zeby wysłać pieniądze. Ale bądź dobrej myśli. Moze jeszcze po prostu nie wysłał bo mu coś wypadło a teraz nie odbiera bo krecił, ze wyslał. A mial jakiś staly nr typu 501 czy 602?
 2. Dolączam się Angel do prośby o recenzję kabli Mb. Wszyscy mielibyśmy porównanie, bo wszyscy je testowaliśmy. Jeśli chodzi o Tunami to właśnie mam go na testach i nie omieszkam też o nich coś skrobnąć. Używam go z dac bo we wzmacniaczu jego charakter mi się nie spodobał.
 3. Otóż to. Czyli to co mówiłem. Wybitna jakość dzwięku. Kwestie estetyczne są chyba jeszcze bardziej umowne niż granica hifi-hiend.
 4. Krzysiek, nie mozesz enigmatycznie pisać na forum bo połowa nie zrozumie przenośni, druga sarkazmu, a trzecia połowa uzna, że trollujesz. Nikt osobiście Cię nie zna i Twojego charakteru. Na forum nie ma komunikacji pozawerbalnej i nie dziw się, że za chwilę będziesz zlinczowany Ciekawe czy ten Struss zagrałby lepiej od mojego sprzętu....;)
 5. Wow, Tomek skąd Ty go wyciągnołeś. Nie znałem go. Strussa znam ale nie ten model. Trochę Gryphona mi przypomina.
 6. Dziękuję :). Wygrzewał się wczoraj i dziś po kilka, kilkanaście godzin. Jest dobrze ;). Czym dłużej jest tym bardziej mi się podoba.
 7. Krzysztof, uważasz, ze audiofilizm jest nawiedzeniem. A moze to hobby. Moze dążenie do doskonałosci. Moze to szeroka wiedza. Zadanie domowe Spotkaj się z jakimś audiofilem, posłuchaj muzyki na jego sprzęcie, pogadaj i dopiero wydawaj sądy.
 8. Angel, masz rację. Wkradł się czeski błąd. Pisałem w pracy i sam widzisz. Nie będę edytował bo następne posty będą niezrozumiałe. Kraft. A ja rozumiem ukladanie dzwięku''pod siebie''. Właśnie też jakiś czas temu zauważyłem, że są 2 drogi w jakim idzie audiofilizm. Jestem zwolennikiem wiernosci przekazu z nośnika(nie mylić z salą koncertową) ale rozmawiając z wieloma audiofilami doszedłem do takiego wniosku. I rozumiem, akceptuje. Na odsłuchu 8 osób 5 wzmacniaczy 2 źródła. Tylko jedna para kolumn. Wzmacniacze osób uczestniczących w odsłuchu. Każdy gra ekstremalnie inaczej i każdy z nich(nie licząc 1 diy) wart 20k i dużo więcej. I każdy zadowolony z własnego dzwięku. Ja tam coś burczałem, że jakiś mi się nie podoba. A koledzy na to-tolerancja Witek. I pojołem o co kaman ;). Jutro jadę słuchać SF EA1 i NSF850 i nie jest to dzwięk wierny ale jak przyjemnie się tego słucha:)....Tak, że Kraft ja to rozumiem bo czasami po co się męczyć... I żeby była jasnosć. Ja staram się, żeby system był neutralny.
 9. Tomku, wydaje mi się, ze jest odwrotnie. Dociążenie zmniejsza bezwladnosć scianek. Pudło wtedy mniej rezonuje. Kraft, dlatego do dociazania używa się piasku lub granitu. Acha Panowie. Ja nie mam doświadczenia z dociążanie kolumn. Moja wiedza pochodzi z opinii innych audiofili dzielacymi się doświadczeniami.
 10. :). I wszystko wiadomo.
 11. Odpuść. Ma Ci się podobać, a nie masz mieć wątpliwości.
 12. Może używany LAR. Wyszedł nowy model i chłopaki wyprzedają stare żeby kupić nowy :). Albo jeszcze mam pomysł. Info na pv. Jeszcze tylko Ci podpowiem, ze nie jestem zwolennikiem lączenia bezpośredniego dac-końcowka bez pre. Gra to zbyt technicznie.
 13. A jaki budżet i czego sluchasz? Niekoniecznie koncowka. Mocna integra też by się zdała. I powiedz jak uwazasz czy Twoje są mocno konturowe czy miękko brzmiace?
 14. Robert chwalił satori, że rewelacyjna relacja jakość-cena. Moje przetworniki b drogie i gdybym decydował się na większe kolumny to już ciężar byłby nie do udżwignięcia. Chłopaki i tak mają rewelacyjne ceny. A tak na marginesie widziałem już gdzieś Twoje paczki. Chwaliłeś się już gdzieś nimi. Podziwiam chęć i umiejętność zrobienia czegoś samemu. Gratuluję Przydalaby się wydajna końcówka...;)