Skocz do zawartości

audiowit

Uczestnik
 • Zawartość

  5 480
 • Dołączył

 • Ostatnio

O audiowit

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Brak basu to efekt modów pomieszczenia. Nie samej ich ilości. Problem z subem polega na fazowosci i samego charakteru. Dlatego jeśli nie ma potrzeby, to nie doradzam. A jeśli, to pod okiem specjalisty. Dynamika, a mody to zupełnie inne pojęcia.
 2. Damian, spoko z tym wszystkim wyszło. Stosowałeś się do wskazówek i wszyscy mieliśmy satysfakcję. Ty z dobrego dźwięku, my z tego, że jesteś zadowolony. Trochę przygód było ale jest co wspominać :). I oglądać, bo sprzęt masz świetny.
 3. Ja bym stawiał nawet na 100hz. No ale dobra. Lepiej oczywiście w dół niż górę. Niestety suba też nie postawisz, tam , gdzie byś chciał. Próby, próby. Nie sądzę, że znajdzie się spec, który potrafi wskazać miejsce - tu -. Masz skomplikowany układ pomieszczenia.
 4. Damian, to, że jak chodzisz po pokoju i masz różne poziomy basu, to normalne. To mody pomieszczenia.
 5. " kierunek" nadają wyższe częstotliwości.
 6. Jeśli chodzi czy wypisujesz farmazony... raczej nie. Ja bym poprzestawiał na początek kolumny i poszukał. Ale rozumiem, że już to robiłeś. Jeśli zeczywiscie w Twoim pomieszczeniu brakuje basu ( za małe kolumny, specyfiką pomieszczenia) to sub ma sens. Pytanie tylko czy brakuje Ci najniższych częstotliwości czy masz dziurę w paśmie. Będziesz to wiedział po pomiarach. Przypomnij mi masz T 3.6? Ale jest warunek. Do muzyki musi być sub wysokiej jakości. Obawiam się, że poniżej 5kzl ( uzywki) to strata czasu i pieniędzy. Jeśli chodzi o monosy, to nie martw się. Rozumiem że sub aktywny bądź osobny wzmacniacz do suba.
 7. Damian, myślę, że wyboru, dwa, czy jeden sub będziesz mógł dokonać po pomiarze. Wszystko zależy, gdzie będziesz robił odcięcie. Tylko jeśli odcięcie będzie wysoko jest sens inwestycji w 2 sub. Jak mówiłem słuchaj Hq w tej kwestii. Na forum narobiło się wielu teoretyków, nie mających pojęcia o tym o czym piszą. Musisz odsiać pewne porady.
 8. Poniżej jakiejś częstotliwości w dużym pomieszczeniu, kompletnie nie czuć kierunku propagacji. Więc może być jeden.
 9. Ok. Bo Piotr trochę przestroił Blejza I teraz jest na innych ustawieniach. Ale nie sądzę żeby Ci odpowiadały bo dźwięk jest bardziej konturowy. Ja mam Bleiza robionego na zamówienie, wersja zbalansowana. Nie ma go w oficjalnej ofercie. Hq ma doświadczenie z subem. On Ci pomoże.
 10. Pojawiam się i znikam Przez jakiś czas mnie nie było. Odpoczynek od forum I głupotek tu wypisywanych Masz Bleiza w pierwszej odsłonie? Nie robiłeś modyfikacji? U mnie teraz tak
 11. Cześć Damian Pięknie Ci się to prezentuje. Zaczynając od początku. Próby z różnym rozstawem kolumn robiłeś?
 12. No to Kraft zrobił kolejny krok. Przypominam sobie jak kilka lat temu mówił coś zupełnie innego. Jeszcze kilka takich testów i będzie testował Franc audio Tylko ten, co nie widział yb może napisać, że skrzynie są słabo wykonane. W swoich kategoriach cenowych jeśli chodzi o stolarkę, to nie ma się do czego doczepić.
 13. Ale doceniam. Zresztą w prywatnej rozmowie telefonicznej sprzed miesiąca z Tomkiem przyznalem rację Karolowi, że chciał wpiąć monosy u pre w jedną listwę. Ja mu zalecałem porozrzucanie po różnych. Usprawiedliwiam to tym, że u mnie problemu z przydźwiękiem nie ma i działałem po omacku.
×
×
 • Utwórz nowe...