audiowit

Uczestnik
 • Zawartość

  1338
 • Dołączył

 • Ostatnio

O audiowit

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Cieszę się, że przyczyniły się do tego wszystkiego
 2. Seria amplitunerów x0x0 to bardzo udana seria konkurująca z keenwoodami i marantzami w tamtej epoce. Ich dzwięk jest mocno ocieplony choć i tak nie tak jak keenwoodów. Bardzo je chwalę choć szukałbym raczej od 7070 wzwyż. Bardzo ładny mebelek cieszący oko i ucho. Niestety ich ceny są wysokie...za wysokie. Szukałbym poza granicami kraju.
 3. W Myślenicach, a nie Mysłowicach To 150 km od Mysłowic...
 4. Hybryd był gotowy bo to ten co go Pboczek testował a Aurory dostalem starego typu na okrągłych przewodnikach, a nie prostokątnych.
 5. Miles, i co masz kabelki ? Mnie rzutem na taśmę udało się przed majówką wypożyczyć xlr hybrid i aurora. Może jeszcze jutro P Marek dośle mi dimonda. Jestem zaproszony na odsłuchy pierwszeodsłuchy EVO YB. To nowe flagowe kolumny i jadę na nie ze swoim sprzętem. Będzie kilka osób ze swoimi elektrowniami więc i szansa przetestowania kabelków w różnych systemach.
 6. Panowie, dajcie spokój. Przecież to nieporozumienie. Weekend się zbliża
 7. Właśnie nie! To stereotyp. Moja Lora wogóle nie jest ciepła. Wszystko zależy jakie lampy masz w wzmaku. Chodzi o dynamikę, przestrzeń mikrodetale. Musi być dobry tran żeby dorównać lampie.Posłuchaj jakiejś lampy na kt88 np. Jeszcze najlepiej w trybie triodowym i pentodowym. Masz 2 różne brzmienia z jednego wzmaka. A keśli chodzi o ciepło w metalu to w/g mnie TAK. Ale ciepło to nie zaokrąglenie konturów. Jest to cecha b dobrych wzmacniaczy. Nawet nie potrafię wytłumaczyć na czym to polega. I raczej unikałbym metalowych kopułek na wysokich tonach. Jedwab, plastik.
 8. Ja metalu słucham najczęściej na dwudrożnych kolumnach z 17W lampą. Co prawda nie ma ucisku na klatę ale słychać wszystko a nie co 3 dzwięk. Kiedyś już o tym gadaliśmy. Pamiętaj, że te TA trudno będzie ruszyć. Sam nie lubię Klipsha ale może spróbowałbyś coś z serii F. No i wydajność pieców. Teraz już się nauczyłem, że nie warto bawić się we wzmacniacze słabe bo kolumny jest bardzo trudno dobrać. Tobie też polecam lampy. Bardzo dobrze sprawdzają się w takiej muzyce. Tylko oczywiście nie 300B... A końcówka sprawna była tylko nikt nie znał marki. W Polsce to są tylko marantze,denony i sony i jeszcze do tego ES szczyt hiendu...ehhh. Polacy uwielbiają Japonię, a gdzie Anglia, Kanada, USA....? Gdybyś miał worek pieniędzy to bym Ci VTL polecił
 9. Skasowało mi post...wrrr Da się. Tylko nie spodziewaj się smaczków. Będzie to elektrownia z elementami hifi. Postawiłbym na dzielony zestaw bo integry grają pełnym pasmem dopiero od godz 9. Jednak nie skasowało. Poproszę o usunięcie zbędnego posta. Niedawno była 250W końcówka za 1500zł i przez kilka miesięcy nie mogła się sprzedać...
 10. Da się. Ale nie spodziewaj się smaczków. Bardziej będzie to elektrownia do napędzania z elementami hifi :). Czekaj rozejżę się. Postawiłbym na dzielony zestaw. Ma tą przewagę, że gra już od najniższych poziomow głośności, a nie jak w integrach od godz 9 pełnym brzmieniem.
 11. Niestety nie slyszałem. Panowie ale mam nadzieję, że macie piece po 200W na kanał. Bowiecie...to dość duże kolumny...:). Jeszcze do muzyki ktorą sluchacie...musi być wykop. Jeśli nie będzie wydolnosci prądowej to nie bedzie separacji, a bas się będzie lał jak smoła. Majtek, mam kolumny z lat 60 na kauczukowym zawieszeniugórnym...i działa. Gorzej z wysokotonowcem. Tu chyba wysechł kondensator w zwrotnicy.
 12. Ależ oczywiście, że nie jestem pewien :). Pomyliłem modele. Mnie chodziło o TMR...przepraszam. I od razu mowię, że TMR były dobre, a w szczególności 160. Póżniej było gorzej. Pianki oryginalne lub zamienniki są dostępne z tego co wiem. Sam kiedyś interesowałem się tymi kolumnami. Majtek, więc te ktore podałeś w linku podobno są nieco gorsze. Moje informacje pochodzą sprzed 4, 5 lat więc wiele informacji już zapomniałem.
 13. Tak. Mają kłopotliwe zawiezzenie piankowe. Po wykruszeniu oryginału(co już napewno nastąpiło) ich właściciele zamieniają je na niezniszczalne zawieszenie gumowe. Niestety wtedy ich dzwięk się zmienia...
 14. Ale ja sprzęt polecałem, a nie plyty... Pioon, jak nie zadzwonisz do lampki to nie poznasz szczegółów. Generalnie jest tak, że w podobnej kwocie lepszymi są wzmaki lampowe.
 15. Tomealand pamietasz jak Ci go kiedyś polecałem. Niewiele osób na tym forum go docenia.