Skocz do zawartości

audiowit

Uczestnik
 • Zawartość

  2697
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. I tak też jest....ale (zawsze jest jakieś ale) masa kontrabasu jest co najwyzej masą wiolączeli. Jest to dość niekomfortowe, nieprawdziwe. Nie występuje tu tak charakterystyczne podbicie jak w konstrukcji br ale...no jest go trochę za mało.
 2. Proximy to obudowa zamknięta, niewielkie kolumny z niewielkim midbasem. To takie nieduże monitory stojące na ziemi. Jak chcesz to dam Ci namiary na kolege z tego forum. Pogadasz z nim sobie. Ja slyszalem raz te konstrukcje on ma wieksze rozeznanie w temacie.
 3. Moby, chodzi o bas. Kiedy gora i średnica jest bardzo ,,dobra'' to basu będzie za mało. Oczywiscie jest to subiektywne odczucie ale potwierdzane np przez mojego kolegę i ich właściciela. Obiektywnie uważam, że Proximy warte zainteresowania i w większosci aspektów ciekawsze od Pylonów ale... nie wszedzie, nie ze wszyskim i nie każdemu.
 4. Ocho zaczyna się. A było tak spokojnie. Fafniaku, tak bo sluchając wiecej, na różnym radzaju sprzęcie otwierają Ci się klapki. Wiesz czego sluchać i na co zwracać uwagę.
 5. Odpuść Proximy. Za małe na taki metraż. Ale jest to wysoka klasa kolumn. Od tego konstruktora w lipcu lub sierpniu wyjdzie wiekszy ale już dużo droższy model. No i nieco tanszy pod koniec roku.
 6. Mozesz zainwestować w cynę z dodatkiem srebra. Ale to już i tak audiofilska perwersja ;). Nie daj się naciągać na koszty, ktore nie pomogą, a wręcz zaszkodzą. Miłego oglądania filmów.
 7. Jesli nie będziesz co chwila przełaczać, to nie ma sensu. Wtyki degradują dźwięk (choc w przypadku kd to raczej pomijalne) i kosztują. Jeszcze konfekcjonowane w salonie to już wogóle...
 8. Męczący dzwięk altusów 200, na co wymienić?

  Przede wszystkim kolumny. Cechy drażniące, ktore wymieniłeś, to wlaśnie altusy. Do 1500zł znajdziesz tonę ciekawszych kolumn. Napisz czego sluchasz, jak sluchasz. Nie uważasz, że galka volume powyzej godz 12 czy nawet 11 to już jest za głośno?...
 9. O to mi wlaśnie chodziło i dobrze wyczuleś moją intencję. Wiesz, ze mam Cię za doświadczonego audiofila i zastanawiałem się co się stało, że się na nie zdecydowałeś ;). Teraz już wszystko jest dla mnie jasne. Nie raz widziałem systemy ,,wykladajace'' się na accutonach lub ludzi próbujących je opanować. To nie są kolumny dla tych co mają kase, a brak im doswiadczenia. Jeszcze raz gratuluję! :). Dobrze zgrany system zabrzmi wybitnie na tych kolumnach. Zadzwonię do Ciebie jeśli pozwolisz za kilka dni?
 10. Słyszałem dłuzej kilku par kolumn na accutonach. Jesli dobierze się odpowiednio resztę toru to granie na nich moze być przednie. Ciekawa jest ta 28 o budowie kanapkowej. Slyszałem ją tylko na audioszole. Nikt z moich znajomych nie gra w takiej aplikacji.
 11. Gratulacje niezly kaliber jakosciowy. Jakie masz źródło i kable? Idealne do moich monoblokow lampowych. Moze chcialbys się zamienić? Acha, no i pre daleś lampowe?
 12. No dobra Piotrek. I jak porownanie 2105 z tym po prawej?
 13. Piotrek, no i co? Nie krzyczy Ci?
 14. Jak go dobrze okablujesz to bedzie. Nie dawaj mu virtuoso tylko dimond lub cos gestszego. Szkoda, ze nie masz moich tych co 607 sluchaleś Iprzywiozę kable ktore jeszcze badziej pasują, a ktorych jezzcze nie slyszaleś.
×