Skocz do zawartości

Zibson

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Zibson

  1. Jasne że tak, ale tak na chłopski rozum to zawsze tylko część idzie do tyłu, a część do przodu i na boki, a nie całość do tyłu. Co do przymknięcia tunelu br, to wsadziłem fabryczną gąbkę najpierw ledwo co, później coraz głębiej i osłuchiwałem się z efektami. Ale fakt że fabryczna gąbka zatykała cały otwór, a nie tak jak napisałeś zmniejszała przekrój. Będę wiedział na przyszłość, bo te głośniczki ze mną jeszcze zostaną w drugim pokoju. Dzięki za info Za to wiem na pewno że poprawę dźwięku powodowało odsunięcie głośników od ściany, a najlepiej razem z szafką. Im większa ta odległość była tym mi się bardziej dźwięk podobał i mniej było dudnienia. Ogólnie ostateczna bitwa rozegrała się między Tannoy M2 a Eltax, Eltax wygrał również większą ilością pozytywnych opinii od ludzi korzystających z tego samego sprzętu co ja.
  2. Dzięki wszystkim za propozycje! Po ostrym główkowaniu i przeczytaniu całego internetu, zdecydowałem się na Eltax Monitor III- nie spotkałem złych opinii na temat tych głośników, kilka osób używa ich z moim Denkiem i są zadowolone. Cenowo też mega dobrze Mają też bas reflex z dołu, a pobawiłem się trochę moimi obecnymi Denonami M40 i zdecydowanie im dalej je odsuwałem od ściany tym lepiej grały, a przytkane gąbką robiły się jakieś przymulone. Z Eltaxami ten problem nie będzie istniał Mogę dać znać co sądzę gdy już je będę miał, o ile byli by jacyś zainteresowani.
  3. Dzięki za propozycje, odpada wszystko co ma bas reflex z tyłu, kolumny beda około 10 cm od ściany. Indiana Line i Polk zdecydowanie za drogie. Eltax Monitor 3 nie do znalezienia, jedna porysowana sztuka na allegro. Za to Mission 700 mnie zaciekawił, dlaczego akurat te kolumny polecasz, słyszałeś je z Denonem? Jak byś opisał brzmienie? Dobrze rozumiem, że Denon gra ciepło i nie ma co dorzucać mu ciepło grających kolumn? Wypowie sie ktoś o BX2 w kontekście muzyki której słucham?
  4. Cześć Zwracam się do Was o pomoc w wyborze nowych monitorów do zestawu Denon 109, które miałyby zastąpić fabrycznie dodawanie w 2x większym pokoju. Więc tak: - pokój 18 m2 - budżet +/- 1000 pln - źródło cd, być może kiedyś winyl - słuchana muzyka to głownie rap ze złotej ery, czyli jazzowe/funkowe brzmienia; cięższy rock w klimatach Soulfly czy Limp Bizkit, czasem blues, reggae. - kolumny staną obok tv na szafce rtv szerokości 180 cm, wysokości 40 i głębokości 45 cm, dlatego wolałbym bas reflex z przodu/ dołu. Być może kiedyś dokupię stojaki, ale skoro mam miejsce na stojaki, to może od razu iść w podłogowe? W oko mi wpadły Wharfedale 220, ale bardzo mało jest opinii na ich temat, pomijajac recenzje na 5/5 w angielskim magazynie. Z używek widzę Monitor Audio BX 2, ale widziałem kilka opinni żew zestawieniu z tym Denonkiem straszna padaka, więc się waham. Nie jestem audiofilem, moje odczucia co do fabrycznych głośników jest taka, że są zbyt mało szczegółowe i bardzo ciepłe, co w dłuższym odsłuchu jest trochę męczące. Z góry dzięki za każdą pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...