Skocz do zawartości

skorpion

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O skorpion

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Mysłowice
 1. zakup nowego zestawu stereo

  Po wielu przemyśleniach, jak na razie stanęło na zestawie Marantz PM 6006 + dac cambridge 100 + głośniki elac debiut b 6. Natomiast zastanawiam się czy może w miejsce wzmacniacza + dac'a, wstawić odtwarzacz strumieniowy np. marantz na 6005 lub amplituner sieciowy. Dalsze propozycje mile widziane.
 2. zakup nowego zestawu stereo

  czyli teoretycznie Elac b6 by odpowiadał, a np. nie można by było zastosować tańszego dac'a a droższego wzmacniacza ? Nie chce przekroczyć 3 k. Piotrek, a co sądzisz o połączeniu fax Cambridge dac 100 i do tego któryś ze wzmacniaczy od Cambridge ? Czy lepszym rozwiązaniem będzie jednak wcześniej zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie lub zainwestowania w droższy wzmacniacz ? A jak np. Dac Cambridge 100 ma się do dac'ów od firmy Nostromo ?
 3. zakup nowego zestawu stereo

  S4Home - dzięki za propozycje, zacznę od kolumn/monitorów, jedyne co wejdzie to podstawkowe, także wszystkie stojące odpadają - brak miejsca - jak te monitory elac b6 maja się do moich gatunków muzycznych i preferencji dźwięku ? Zdaje sobie sprawę że odsłuch najważniejszy ale recenzje mile widziane. Sprzęt będzie na stałe z komputerem połączony, jedynie chciał bym tuner który można ewentualnie włączyć bez uruchamiania komputera - jeżeli jest taka opcja oczywiście. Co sądzicie o takich wzmacniaczach jak Onkyo a 9050. Yamaha a-s 501 czy Marantz PM 6006 - czesto w podobnym budżecie są polecane na forum.
 4. zakup nowego zestawu stereo

  Google chromecast nie potrzebuje, muzykę mam zgromadzoną głównie na twardym dysku. Korzystam jedynie z Youtube. Z urządzeń mobilnych np. tablet, telefon itp. jako źródło dźwięku również nie korzystam. Bezprzewodowo rowniez nie będę przesyłać plików muzycznych. Dla tego uważam że nad 338 będzie przerostem formy nad treścią, jest dość drogi z tego powodu ze ma dużo niepotrzebnych dla mnie funkcji. Dalej szukam wzmacniacza + dac'a lub urządzenie zintegrowane, do tego kolumny, oraz coś do odbioru radia tak tradycyjnego jak i dab+.
 5. Jazz...co polecacie?

  Witam, u mnie często gości Miles Davis, John Coltrane, Herbie Hancock, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Wojtek Mazolewski Quintet, Marcus Miller, Antonio Carlos Jobim (Tom Jobim), Sonny Clark, jest jeszcze polski EABS oraz Niechęć, czasem Wacław Zimpel. The rippingtons - taki fussion jazz. kogo polecam, każdego, zależy co komu się podoba, ja wybieram głównie poprzez swój obecny humor
 6. zakup nowego zestawu stereo

  Witam, z racji że to pierwszy post, witam wszystkich serdecznie ! Przymierzam się do zakupu nowego sprzętu stereo. Źródłem muzyki będzie laptop. Z tego co udało mi się wyczytać i zrozumieć jako laik w temacie, potrzebuję: 1. laptop - dac - wzmacniacz - głośniki 2. laptop - wzmacniacz zintegrowany z dac - głośniki Przydał by się również odbiornik radia tuner dab + (może być osobno lub jako amplituner). Zależy mi na nowym sprzęcie, kwota jaką dysponuję to max 3000 zł na sprzęt stereo + ok 2000 zł laptop. Sprzęt będzie stał w małym pokoju, 15 m 2, (kawalerka), sprzęt chcę kupić na dłuższy okres użytkowania, nie przewiduję modyfikacji w najbliższym czasie (nie ten stopień zaawansowania do audiofila bardzo mi daleko). Muzyka jaką słucham to głównie wszelkie odmiany jazz'u, rock'a, blues'a sporadycznie heavy metal. Jeśli chodzi o sam dźwięk, na mocnym basie mi nie zależy, z racji małego pomieszczenia mocy dużej również nie potrzebuję, natomiast zależy mi na czystym, w miarę ciepłym brzmieniu. Doświadczenie w sprzęcie małe, dotychczas słuchałem wieży Technics seria 560, Onkyo 325 (mikro wieża), oraz stare sprzętu typu unitra, radmor, i staare radio blaupunk z anteną ferrytową. Prośba do szanownych forumowiczów o pomoc w zakupie sprzętu, propozycję laptopa również mile widziane. Pozdrawiam
×