
abakus
Uczestnik-
Zawartość
9 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez abakus
-
Cześć, Poszukuję nowej wkładki do gramofonu ELAC Miracord 50. Obecnie jest tam AT91 i z tego co zauważyłem jest to najbardziej podstawowa wkładka. Gramofon podłączony do NAD 368 + B&W 683S2. Słucham Pink Floyd, Led Zeppelin, King Crimson, Metallica, Dżem, Skubas, Organek, Hey, Buena Vista Social Club, muzyka filmowa - generalnie różna. Z tego co czytałem dużo osób w tym budżecie poleca Goldring 2100 (ok. 700zł, więc nieco drożej, ale jeśli "znacząco wyprzedza konkurencję do 500zł" to może dozbieram... podobno dźwięk ostry, coś jak CD), Ortofon 2M Red (dźwięk bardziej gramofonowy), Nagaoka MP110. Coś jeszcze polecacie? Co uważacie, że będzie lepiej pasować do tego systemu?
-
Byłem na kolejnych odsłuchach - sprawdzałem m.in. Pylon Sapphire 31/ Calbasse Jersey 170/Tannoy Mercury 7.4/Denon PMA800NE/Onkyo A9150 (we wszystkich konfiguracjach). Quantuma 727 niestety nie spotkałem, bo go na teraz nikt nie ma, ale za to... zostałem oczarowany przez połączenie NAD368 + B&W683S2. NAD "panuje" nad górnym pasmem B&W (które w salonie stoją już jakiś czas i pewnie są wygrzane) przez co znacznie to lepiej brzmi niż na Yamaha RN803 (dźwięk jest mniej ostry w górnych pasmach, milszy dla ucha, ale jednocześnie pięknie gra scena i jest dalej uszczegółowienie, dokładność... ). Dobrze też grały Calbasse Jersey 170 na Denonie, ciekawie brzmi góra, ale szczegółowość nie ta co na powyższym zestawie. Pierw słuchałem tego zestawu, a potem od razu B&W na NAD i różnica jest... spora. Reszta wspomnianych zestawów - zawsze czegoś brakowało. Tannoy miał za dużo niskiego pasma, Pylon podobnie. Dopiero Calbasse zagrał zauważalnie bardziej zrównoważenie. Może to kwestia wzmacniaczy... Ale tak samo na Pionierze i Denonie. Podsumowując: miało być kino domowe z wszystkomającym amplitunerem, a wyszedł goły wzmacniacz plus stereo o tysiąc drożej Mam już zestaw NAD368+B&W 683S2 w domu i jestem zadowolony. Szukam teraz do niego gramofonu. Polecono mi TEAC TN350. Nie słuchałem go, bo go akurat nie było. Ale słuchałem czegoś innego - chyba Miracord 50 - i brzmienie dużo lepsze, pełniejsze niż na sygnale cyfrowym. Odpowiada mi. Budżet to powiedzmy około 2000zł. Razem z igłą. Jakieś propozycje?
-
Jeszcze nie jestem zdecydowany Nic mnie nie goni, sprzęt podobno nie ucieknie przez tydzień czy dwa, więc chciałbym sprawdzić co jeszcze polecacie i polecają na odsłuchach Ten sprzęt to wartość mojego samochodu, więc po pierwszych odsłuchach go nie kupię Dzięki za pomoc i sugestie - bardzo się przydają, bo już nie szukam po omacku. Póki co Wasze sugestie i opinie w większości pokrywają się z moimi odczuciami. Na tą chwilę mój sprzęt grający to dorwane kiedyś skądś amplituner JVC RX 7012R, kolumienki Sony z jakiejś wieży i kupiony już kiedyś jako używka stary Technics SL-PS770A. Kilkanaście lat temu jako nastolatek sporo słuchałem u brata Acoustic Energy One na jakimś Harmanie i zamarzyłem sobie podobnego, dobrze grającego zestawu w odpowiedniej chwili, która właśnie nadeszła Do tej pory najlepszy sprzęt grający jaki posiadam to słuchawki Shure SRH 240 i Bose Q25 na odtwarzaczu z telefonu bądź na starym odwtarzaczu COWON (ma już chyba z 10 lat... ). Także jak wracam z odsłuchów to muszę się na początku przestawić.......
-
Niniejszym oświadczam, że udało mi się dzisiaj posłuchać: 1. Jamo C97 - nie podeszło mi - mimo że na pierwszy rzut "ucha" wszystko jest, coś nie tak ze szczegółowością przy większej ilości instrumentów, granie ciepłe i przyjemne dla ucha ale brakuje "tego czegoś" 2. Heco Aurora 700 - bardzo fajnie brzmi, gra inaczej niż B&W 683S2 na "jamasze", jakby milej dla ucha, ale jednocześnie jakościowo (szczegółowość, rozkład dźwięku, brak nadmiernego podbicia góry i dołu) mi już podchodzi; w życiu bym nie powiedział, że to ta sama (bądź niższa!) półka cenowa względem wszystkich odsłuchiwanych kolumn 3. Klipsch RP 260 - zupełnie nie ten dźwięk - górne partie bardzo ostre, nieprzyjemne, najbardziej słyszalne 4. Polk Audio Signature S50 - zupełnie nie to brzmienie - jakby były typowo do kina domowego, dużo basu, który przesłania resztę pasma Odsłuchy porównywane na Onkyo TX 8270 i na Pink Floyd (Comfortably Numb) / Mike Oldfield (Man on the rocks).
-
Nie skreślam - jutro jestem umówiony na odsłuch między innymi tych kolumn.
-
Niestety... Ale nie stać mnie na taki rarytas (chociaż te lampy w Magnacie MR 780 to prawie jak kominek ). Potrzebuję za ok. 6000zł propozycji na pakiet. I to już jest max. Magnat Quantum 727 jako kolejne do odsłuchu A jeśli chodzi a ampli stereo z funkcją sieciową, ew. bez + urządzenie sieciowe do w sumie 2000-2500zł max? Może Harman Kardon HK 3770? NAD C338 + PSB X1T? Szukam czegoś co będzie grało w klasie (podobnie/porównywalnie/inaczej ale na poziomie) Yamahy RN 803 + B&W 683S2.
-
Udało mi się dzisiaj podskoczyć na odsłuch. Jest źle... Słuchałem Yamahy RX-V685 na ELAC'ach Debut 2.0 f6. Chciałem zmienić ustawienia na neutral, a okazało się, że te mnóstwo basu, brak średnich i coś w górze to już JEST neutral. A to jest sprzęt za ok. 7k... Stąd jest źle, bo jednak trzeba zmienić klasyfikację tematu z "kino domowe 5.1" na "kino domowe 2.0" bo spodziewam się, że Onkyo 686 nie gra niewspółmiernie lepiej niż ta Yamaha... Udało mi się jeszcze posłuchać zestawów Yamaha 803D (amplituner stereo + wifi) +ELAC Debut 2.0 f6 (już znaaaaaaacznie lepiej niż V685 - w końcu było coś poza pomrukami w dolnym paśmie) i w końcu na B&W 683S2 (średnie mnie obskoczyły tak, że nie wiedziałem czego słuchać, ale po chwili ucho się przyzwyczaiło i brzmiało najlepiej z przesłuchanych zestawów). Czy macie w takim razie coś do zaproponowania za ok. 6000zł łącznie za amplituner wifi (najlepiej wifi, ew. wzmacniacz + tuner wifi) + dwa fronty? Interesuje mnie neutralne brzmienie - nie przesterowana góra i dół.
-
Napisałem, ale pisząc posty o 1 w nocy można nie zauważyć Ma być naturalnie bez nadmiernego przerysowania w stronę wysokich czy niskich, a jeśli już to w stronę niskich. Najlepiej przestrzennie. Dziękuję za radę odnośnie Yamahy! Faktycznie zależy mi na tym, żeby w stereo też dało się słuchać muzyki i ew. z czasem zestaw rozbudować. Stąd opcja z końcówką mocy bardzo mi się podoba Tylko coś mi się kojarzy, że z Yamahami był problem z mocą w KD do 3000zł, to nie ten model? Na pewno się wybiorę, ale dzisiaj nie dość, że niedziela to jeszcze wolna od handlu. A biorąc pod uwagę moje godziny pracy w tygodniu 7-18 nie zawsze mam możliwość żeby w tygodniu gdzieś wyskoczyć, stąd pierw skierowałem pytania do Was, żeby wiedzieć o co pytać za pierwszym razem. Kolumny podstawowe też wchodzą w grę. Pokój ~20m2, więc nie trzeba potwora, żeby go rozruszać.
-
Cześć, Szykuję się do złożenia zestawu kina domowego 5.1, ale chcę zacząć od amplitunera i frontów. Pokój 4x4,7m, wysokość 3,10m. Sprzęt do muzyki i filmów. Filmy z rzutnika, ustawienie kolumn frontowych na dłuższym boku. Pokój w kształcie prostokąta. Istotne w wyborze ampli będzie jego usieciowienie, możliwość puszczania muzyki z telefonu i komputera. Domyślnie muzyka puszczana z CD (stary Technics SL-PS770A) i z czasem z gramofonu. Muzyka głównie słuchana to klasyczny rock i alternatywa typu Led Zeppelin, King Crimson, czasem Metallica, Kortez, Dżem, Greta Van Fleet, Skubas, Organek, Hey - coś w tym guście. Sporo radia - głównie Trójka/Antyradio. Zastanawiam się nad ampli: 1) Nowy Onkyo 686 ~ 2500zł 2) Używany Onkyo 737 ~2000zł 3) Używany Onkyo 828 ~2200zł Na ampli chciałbym wydać 1500-2500zł, ale oczywiście im korzystniejsza cena tym lepiej. Dopuszczam stąd sprzęt używany, ale nieco się obawiam stanu technicznego. Jeśli znajdę coś w prawdopodobnie dobrym stanie to wolę kupić coś używanego dwie klasy wyżej w cenie nowego. Tyle, że są to sprzęty ok. 4-6 letnie i zastanawiam się ile jeszcze mogą pograć i czy nie były wyeksploatowane. Nie wiem czy w moim przypadku byłaby różnica w odsłuchu w/w amplitunerów - co o tym myślicie (nie wiem czy niżej wymienione kolumny są w stanie pokazać różnicę)? Co do kolumn to chciałbym się zamknąć za fronty maksymalnie do 3000-4000zł. Jeśli coś będzie wystarczające i okazyjne to oczywiście może być mniejsza kwota to szybciej dokupię uzupełnienie tyłów i suba. Kolumny do zestawu zauważyłem, że polecacie Dali Zensor 7 i Heco Aurora 700 i podobają mi się, ale chciałbym się jeszcze wybrać w międzyczasie na odsłuch. Coś jeszcze polecacie do odsłuchania? Będę ich szukał w Szczecinie Przeglądając internety zacząłem też myśleć o kolumnach Polk Audio TSx330T, JAMO C95 i Melodika BL40 (podobno podobnie do Dali Zensor 7 brzmią...). Jakie macie o nich zdanie? Waszym zdaniem pasują do Onkyo? A może macie jeszcze inny pomysł na zestaw?