Skocz do zawartości

Sebastian Rezmer

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ok, dziękuje za rady. tylko czy jeżeli chce atmos to jest sens wypożyczać go z głośnikami bipolarnymi? Czy taka opcja odpada w takim pomieszczeniu, bo się zleje dźwięk?
 2. Dzięki! czy te RP240S będą ok z ewentualnym atmosem? Czy to jest kolumna bipolarna? A wcześniej ktoś pisał, żeby w takim pomieszczeniu nie mieszać takich kolumn z dolby atmos, bo się wszystko zleje.
 3. Panowie, nie kłóćmy się przed świętami. Nie ma co też tutaj roztrząsać tematu czy sprzedawcy coś wciskają. Może tak a może nie. Dlatego tu jestem. Rozmawiamy o konkretnym pokoju. Skoro temat już jest to co byście doradzili? Jakie kolumny, modele? Myślałem o Klipsach. bardzo często czytam, że do kina są świetne a to ma być kino. Tylko jest sporo modeli. Co na przód a co na tył? Może jakaś lepsza firma się sprawdzi? Wiem, że trzeba posłuchać w tym konkretnym miejscu jak grają ale żeby uniknąć "wciskania" kolumn to chciałbym już wiedzieć po co idę. Nie powiem też sprzedawcy, żeby pożyczyć na odsłuch wszystko co mają. Fajnie by było mieć wybrane jakieś modele. Je sprawdzić i ewentualnie pod odsłuchu zmienić w jakimś kierunku. Ja się na tym nie znam a sam Klipsch już ma dużo modeli w kolumnach podstawkowych. A jak jeszcze dochodzą do tego techniczne sprawy jak to ile cali ma mieć sub to ja już totalnie nie wiem jak to dobrać. Jakieś sugestie? Może jakieś KEF R300. Jestem otwarty na każdy rodzaj kolumn. Mogą być podłogowe a mogą podstawkowe. Złóżmy najpierw system 5.1. Jak to będzie dobrze grało to będę brał na odsłuch atmosy i wtedy stwierdzę czy dają fajny efekt i czy warto. Chciałem całość oprzeć o amplituner Yamaha 685 lub Onkyo 686. Budżet na kolumny 8-10 tyś.
 4. To jaki zestaw byście polecali do tego pomieszczenia i ustawienia? Jakieś konkretne modele? Może warto już wybrać i czekać. Może gdzieś jakaś promocja akurat będzie czy ktoś używane w dobrej cenie i stanie będzie sprzedawał.
 5. Jak wcześniej napisałem kolumny brałem pod uwagę tylko i wyłączeni ze względu na rozmiar żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać na projekcie. Wybierałem na zasadzie- google, kolumny klipsch, wymiary. Pierwsze lepsze. Wymiary podstawek czy subwooferów są raczej podobne. A nawet te 5 cm różnicy już dużo nie zmieni. Nie interesowało mnie czy dobra czy zła jeżeli chodzi o dźwięk. Na wybór modelu przyjdzie czas. Od początku chciałem raczej podstawki. Bałem się, że będą za małe. Utwierdziliście mnie tylko, że podstawki to dobry wybór. Gdybym się na tym znał to bym tutaj nie pytał. Czy na tyły byłyby dobre te same kolumny co na przód? Zakładając, że wybieram do tego pokoju kolumny firmy Klipsch (oczywiscie wcześniej zrobię odsłuch ale żeby wiedzieć chociaż co na ten odsłuch brać)
 6. Żeby było naprawdę kinowo to chyba projektor i 110 cali wleci Najpierw posłucham. Ale chociaż teraz wiem jak kable pociągnąć a to było dla mnie najważniejsze. Dzięki wielkie za pomoc!
 7. W tej wersji chyba nawet biurko nie powinno mieć większego wpływu na dźwięk. Podstawkowe wystarczą do takiego pokoju? Chciałbym ogólnie uzyskać taki efekt, że będę zbierał szczękę z podłogi dlatego nawet się już chyba przełamię i pomaluje cały na czarno. Podczas pracy będę rolety w oknie otwierał i światła zapalał żeby deprechy nie dostać po 40 godzinach w tygodniu w takim pokoju.
 8. Ok, to jest wersja 2 z kolumnami: przód: 2x Klipsch RP-600, 1x Klipsch R-34C, 1x Klipsch R-115SW tył: 2x RP 402S sufit dwa głośniki obojętnie jakie. Mogą być w zabudowie w suficie, mogą to być zwykłe podstawkowe. Nie wybierałem konkretnego sprzętu tylko chodziło mi o wymiary. Nic więcej. Jeżeli chodzi o tył to na tej ścianie to jedyna opcja. Z boku będzie ciężko bo są drzwi z jednej i okno z drugiej. O ile na oknie może stać na podstawce to na wejściu już nie. Wysokość biurka to ok 75 cm. Najlepiej chyba jakby podstawki pod przednie też miały 75 albo 80 cm żeby kolumna była nad biurkiem. Ekran w tej wersji ma 110 cali.
 9. Tak jest na rysunku. Normalnie by nie dotykała chociaż na pewno dalej niż te 10,20 cm od bocznej ściany nie będzie, Niestety pokoju nie zwiększe. Zobaczę głośniki o których piszesz. Może nie jest to pokój idealny ale patrząc, że "swój" gdzie mogę go przystosować nie patrząc aż tak na wygląd (np. cały czarny, głośniki na podstawkach a nie ukrywane jak często się robi w salonie) to i tak jest fajnie. Szerokość 3 metry jest a z wysokością też bez problemu- 270 cm. Pewnie będę się starał zrobić porządne 5.1 żeby już dawało efekt wow i wtedy wypożyczę głośniki do atmosa i sprawdzę czy będę zbierał szczękę z podłogi.
 10. Szerokość pokoju to 380 cm. Biurko 60 cm głębokości więc zostaje 320 cm. Ekran 110 cali ramowy lub malowany na ścianie to ok 245 cm szerokości. Zostaje 75 cm na kolumny. Ewentualnie mogą być na lub pod ekranem. Zależy jakie kolumny i jeżeli podstawkowe a nie podłogowe to na jakiej wysokości. Przy tej opcji kolumny surround muszą być na lub przy ścianie na podstawkach. Obok nie dam rady ze względu na drzwi i okno. W tej opcji jestem ok 3 metry od ekranu. Rozrysowałem jeszcze dokładniej opcję numer 3. Na obrazku ekran 100 cali a oczy ok 3 metry od ekranu. Kolumny przednie na obrazku mają 30 cm szerokości, Niestety jedna w rogu. W opcji 2 też jedna w rogu by musiała być. Tylko opcja 1 daje pełną szerokość ściany i możliwość nie wstawiania kolumny do rogu ale maksymalnie 2,5 metry od ekranu głowa. Bo liczę, że pokój ma 4 metry. biurko 60 cm to metr między biurkiem a sofą wystarczy. Na rysunku jest full wypas czyli 7.1.2. Ale to tylko żeby zobaczyć Rozstaw kolumn. W tej opcji dwa problemy. Kolumna przednia w rogu i na jakiej wysokości powinny być kolumny surround? Jeżeli wyżej niż są robione podstawki pod nie to problem, bo jest w tej wersji "na oknie" i jej nie powiesze wyżej. Więc dwie opcje dają podobne warunki tylko opcja 3 pozwala kombinować gdzie mają być kolumny surround (czy bok czy bardziej tył) ale jest troszkę węższa ściana niż w opcji 2 (przez drzwi). Natomiast opcja 2 to szersza ściana z ekranem ale kolumny surround muszę być na ścianie z tyłu bo z boku są drzwi. Co mi się podoba w opcji 3 to to, że ściana za biurkiem mogłaby być biała (głównie pokój do pracy, na 40 godzin pracy 5-6 godzin rozrywki kinowej) a na czas filmu bym tylko rozciągał czarną zasłonę jak na drugim obrazku. Reszta ścian i sufit mogą być czarne. Tak myślę, że w sumie w opcji 2 też to można zrobić. Pokój to prawie kwadrat więc 20 cm zasłony w jedną lub drugą nie robią problemu. Na jakieś oglądanie meczu czy "wiadomości" bym tego nie robił. Ale na film dobrej jakości już tak.
 11. Muszę parę rzeczy w pokoju zrobić zanim cokolwiek kupię. Mam na myśli jakieś przeciągania kabli itd. Przez co muszę wiedzieć jak mniej więcej będzie ustawione, Wiadomo, przesunięcie o 20 cm nie robi różnicy. Ale biurko na innej ścianie już mi ją robi.
 12. Mam w salonie projektor i ekran 120 cali. Salon nie jest przystosowany (białe ściany itd.) ale na meczyk czy film, który sam w sobie nie jest super jakości, wystarczy. Oglądam z 3,5-4 metrów i jest fajnie. W tym pokoju oglądając z 2 metrów 65-75 cali wydaje mi się, że uzyskam efekt "kinowy". Na pewno też dużo szybciej ze względów finansowych kupię dobry TV 4k (np 65 cali OLED) niż projektor i ekran. Jednak bardzo ważny jest dla mnie dźwięk w filmie dlatego chcę uzyskać najlepszy możliwy efekt na jaki warunki pozwalają. Wydaje mi się, że w 1 opcji nie ma jakiś kompromisów. Ustawienie kolumn jest prawidłowe a wielkość ekranu to już kwestia dobrania odpowiedniej wielkości, żeby był efekt kina. Z 2 metrów będzie to pewnie 65-75 cali a z 4 metrów 120-140 cali. Myślę, że i w tej i w tej wersji odczucie przy oglądaniu będzie podobne.
 13. Obawiam się, że może nie być takiej możliwości. A wersja 1 nie jest lepsza akustycznie?
 14. EDIT Właściwie na logikę to jest ot przesunięcie tylko o 60 cm. Wystarczy, że ktoś by siedział obok na kanapie i już jest 60 cm różnicy. Rzeczywiście opcja 2 powinna być najlepsza bo nie tracę odległości od ekranu a dalej jestem prawie na środku pokoju.
×
×
 • Utwórz nowe...