Skocz do zawartości

decibel66

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O decibel66

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie wiem, czy to najlepiej dobrany duet /tani streemer + dość drogi DAC/, pewnie nie.... . Ale muszę przyznać, że na razie jestem pod dużym wrażeniem. Muzyka z TIDAL HIFI brzmi znakomicie. Szczególnie w połączeniu ze wzm. lampowym. Instalacja intuicyjna, nic nie przerywa, aplikacja Onkyo bardzo przyjazna. Na razie proszę mi nie kupować płyt CD w prezencie.. ? Do Siego Roku!!!
 2. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem trafiła się okazja w dobrej cenie Onkyo ns 6130 już w drodze. Podlaczę do DAC ELECTROCOMPANIET ECD 1 i zobaczę /posłucham / jak będzie niedosyt, szukam dalej...
 3. Dzięki za kolejny ciekawy post! Przy takiej charakterystyce, to bardziej skłaniałbym się ku brzmieniu node 2. Tylko, że opis, (jak się domyślam), dotyczy wyjścia po analogu, a ja - tu się powtórzę, planuję kupionego streemera słuchać tylko i wyłącznie , po podłączeniu do posiadanego DAC Electrocompaniet*ECD1. -Na chłopski rozum, to finalny charakter brzmienia streemera POWINIEN jednak nadawać zewnętrzny DAC. Prawda, czy fałsz? -Odtwarzacze sieciowe potrafiące (na papierze) czytać TO SAMO , tzn. dekodujące formaty bezstratne, 24bit, 192 kHz, itd. podłączone jako "transporty "do tego samego D/A konwertera tym samym interkonektem powinny grać... TAK SAMO. Prawda, czy fałsz? W zasadzie, to zamiast spekulować, lepiej byłoby sprawdzić to w praktyce. Zabrać dac do sklepu, podłączyć kilka streemerów i posłuchać. Oczywiście jeszcze lepiej byłoby pożyczyć kilka streemerów do domu i sprawdzić ich pracę w konkretnym systemie i środowisku. Ale może ktoś coś podpowie, bo już sam to sprawdzał: kilka różnych odtwarzaczy - jeden, ten sam zewnętrzny DAC. I co słychać różne brzmienie?
 4. Oj to fakt, nie pytałem.... i niestety musiałem zmienić na inny model. ? Ale ad rem. Chyba trzeba będzie znaleźć czas i po prostu osobiście posłuchać kilku urządzeń. A jeśli usłyszę różnicę, to potrafię być bardzo rozrzutny i zaakceptuje nawet streemer w kształcie gruszki. P. S. Czyli rozumiem, że ani Yamahy, ani Onkyo nie przekreślac tylko dlatego, że tanie. ???
 5. A w stosunku do tego NODE 2i, to taka budżetowa Yamaha NP-S303, czy Onkyo NS-6130, to grają dużo gorzej? Na pewno Ktoś słuchał ich obu, a myślę, że na pewno Panowie z TOP Hi-Fi... Pomiędzy nimi, a Node 2i jest przepaść? P. S. Pytam, bo jak Yamaha, czy Onkyo grają tylko trochę gorzej, to 1000zl w kieszeni, a po drugie łatwiej Żonie wytłumaczyć, że się kupiło kolejny "niepotrzebny" gadżet, który przynajmniej wygląda jak ładny tunerek, niż... mydelniczkę za 2,5 kzł... Bo tego już tak szybko wytłumaczyć się nie da.. /Taki żarcik/.
 6. Przepraszam, nie widzę linku.. Nie widzę linku, ale.. znalazłem COŚ takiego : stereoikolorowo.blogspot.com/2017/09/odtwarzacz-sieciowy-auralic-aries-mini.html?m=1
 7. Wielkie dzięki za wszystkie powyższe posty!!!/Czekam na kolejne.. / Widzę, że to osobna gałąź wiedzy... Chcę jeszcze tylko dodać, uprecyzyjnić, że : 1.zamierzam słuchać TYLKO możliwie najwyższej jakości plików jedynie na platformie TIDAL. 2. Do konwersji D/A zamierzam wykorzystać TYLKO posiadany przetwornik Electrocompaniet ECD-1, zakładając, że przy cenie 6kzł jest on, przynajmniej teoretycznie, lepszy niż zaimplementowany w odtwarzaczu sieciowym, a nawet jeśli nie JEST lepszy, to mi w pełni odpowiada jego brzmienie, bo się z nim oswoiłem, w pełni akceptuję i od czasu do czasu nadal podziwiam. 3. Ponieważ mam dość mgliste pojęcie na temat streemerów, zacytuję fragment testu ECD 1. /Czy na podstawie podanych parametrów można zrobić listę odtwarzaczy sieciowych, które potencjalnie najlepiej pasują, dorównują technicznie i na pewno nie będą "wąskim gardłem" systemu??? / cyt. "Sygnał cyfrowy z wejścia trafia do interfejsu CS8420 z zewnętrznym zegarem taktującym. Układ wykonuje upsampling do postaci 24 bity/192 kHz. Za konwersję odpowiada DAC CS4397, pracujący w trybie symetrycznym. Sygnał analogowy jest wzmacniany przez elementy dyskretne 2SC2240 i 2SA970". 4. Czy planując powyższe - ważna jest w odtwarzaczu sieciowym "częstotliwość próbkowania"? /tzn. im wyższa tym rozumiem lepiej./.
 8. Jestem audiofilem 50+ i obecnie zachwyconym użytkownikiem platformy TIDAL HIFI. Dlatego przymierzam się od pewnego czasu do zakupu odtwarzacza sieciowego. Nazbieralem spory zestaw urządzeń audio, raczej muzealnych i lampowych i trazystorowych. Wymienię kilka : źródło cyfrowe - transport TEAC VRDS T1 DAC ELECTROCOMPANIET ECD - 1, Źródło analogowe gramofon Project RPM1, przedwzmacniacz Electrocompaniet oraz pre- i Integra lampowe /made in China Yaquin/ końcówka mocy Onkyo Integra M5090, okablowanie od A do Z Albedo, głośniki Vienna Acoustics Mozart Ii Usher 602. Sprzęt podaję po to, żeby mniej więcej określić jakie mam preferencje, nawyki i oczekiwania brzmieniowe! Zastanawiam się na początek nad jakimś budżetowym odtwarzaczem strumieniowym, ALE który mam zamiar wykorzystać jedynie jako źródło, gdyż chcę podłączyć go do posiadanego DAC ELECTROCOMPANIET. Czy wybrać np.Yamaha Np-S303, czy może Onkyo NS6130? A może wymieniony trop jest całkiem niewłaściwy i należy uwzględnić zupełnie inne urządzenia. Mało się na tym znam, gdyż wyroslem na czarnym krążku... do którego zresztą wróciłem po 20 latach latach CD. Dzięki DAC ELECTROCOMPANIET, mam obecnie dwa w jednym, czyli "prawie" analogowe- gładkie, spójne, piękne brzmienie z cyfrowego transportu CD. Oczywiście pragnę, aby po podłączeniu odtwarzacza strumieniowego było przynajmniej podobnie.... Czy jest na to szansa? Może odezwie się Ktoś, kto takie podobne eksperymenty robił i ma na ten temat wyrobione zdanie. Podsumowując : Czy w ogólnym odbiorze odtwarzacz strumieniowy może przypominać tradycyjny fizyczny nośnik CD, czy zawsze gra bardziej jak PC z kartą dźwiękową... Lepiej, gorzej w zależności od ceny, ale zawsze jak pc. Czy podpięcie taniego streemera do wyższej klasy DAC ma uzasadniony sens, czy trzeba po prostu uzbierać większe pieniądze na urządzenie za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt tys.??? Dziękuję Wam za każdą sugestię!
×
×
 • Utwórz nowe...