Skocz do zawartości

Tomasz S.

Uczestnik
 • Zawartość

  932
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Tomasz S.

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tym razem to już pewne. Prasa opłacona ( dlatego te wszystkie artykuły na raz jednego dnia ), Spotify wrzuciło na swój kanał film o HiFi z Billie Elish więc duże nakłady na promocję też idą. Jeżeli chodzi o cenę usługi to stawiam na 39,99 zł
 2. Przesiadam się z Tidala na Spotify HiFi pierwszego dnia kiedy będzie dostępne.
 3. @Q21@S4Home a jak z tym trybem uśpienia w nowych Roksanach K3 ? czytałem ,że teraz nie ma już tej opcji a jeżeli się nie wyłączy przełącznikiem to pobiera z gniazdka 25 watt. Lyngdorf czy Gato byłby super ale to nie ten budżet. @Top Hi-Fi & Video Design mam do was bardzo blisko na mokotowie i podskoczę obejrzeć Rotela. Tak na marginesie w połowie stycznie oddałem słuchawki Koss na gwarancję i ani widu ani słychu, kupiłem drugie ale z samego procesu jestem średnio zadowolony. Może Cyrus One Cast ?
 4. Kolumny są świetne, mają spory potencjał, wiem co potrafią zrobić z dobrym wzmacniaczem. Nie mam środków na taki wzmacniacz ale wiem ,że mogę na pewno coś poprawić dlatego nie szukam tego co tam usłyszałem ale stopień wyżej od tego co mam.
 5. @TomekN mam dac , który całkiem lubię tzn Topping d50s. Końcówka byłaby spoko tylko nie ma pilota więc nie wiem jak ją automatycznie uruchamiać. Chyba ,że Smart gniazdko
 6. Cześć, Szukam pomysłu na nowy wzmacniacz. Warunki w jakich będzie grał to pokój ok 16 metrów. Kolumny to Equilibrium Ether S6 ( specyfikacja poniżej ). Grają dosyć mocnym dźwiękiem, bardzo wypełnionym w średnicy i z mocnym basem. Póki co grają z Atollem in100se i problemem jest ,że Atolla można opisać tak samo Szukam podobnego grania tylko z lepiej kontrolowanym basem i większą ilością detali. W sklepie słuchałem ich z wzmacniaczem Plinius Hautonga i to połączenie rozłożyło mnie na łopatki i jak już zebrałem szczękę z podłogi to zabrałem je do domu. Niestety mój Atoll aż tak dobrze nie gra a na Pliniusa mnie nie stać. Dodatkowym problemem jest to,że Atoll lubi sobie pobierać prąd w trybie stand-by a ja trochę bawię się w smart-home i potrzebuję mieć wzmacniacz w tym trybie aby automatyzacja działała. Sprzęt może być nowy lub używany, musi być dosyć wydajny prądowo i mieć pilota ( automatyzacja ) i być w miarę nowoczesny aby w trybie stand-by pobierał 1 watt a nie 10, DAC nie koniecznie ale fajnie jakby był . Dźwiękowo to fajna kontrola basu, trochę więcej detali niż Atoll, możliwie mało straty w środku pasma. Moje wstępne typy to: NAD C368 / 388 Roksan K3 Nuprime Ida-8 Cyrus One HD Cambridge Audio CXA81 Magnat MA900 Atoll in200 signature ( może poprawili ) Macie inny pomysł ? Specyfikacja kolumn: woofer: SBA 6 cali, membrana Paper Pulp tweeter: Equilibrium Elipsar by SEAS 1 cal, modyfikowany, tekstylny; w małym falowodzie efektywność: 85 dB częstotliwość strojenia układu BR: 34 Hz liniowość: +- 2dB impedancja: 4 Ohm wymiary: obudowa pochylona 5 stopni, 900x210x210mm, bez łap stabilizujących
 7. @lysyrafal bardzo fajną robotę robisz! akurat szukam wzmacniacza to przejże też ten temat dokładniej
 8. Ten dynavoice to brandowany Loxjie A30
 9. hmmm , nie wiem o co chodzi. Możesz pobrać jeszcze raz curl -sSL https://raw.githubusercontent.com/shawaj/HiTide/main/install.sh | sudo bash i sprawdzić od razu bez restartu ? Którą wersję moode masz ?
 10. @smoq123 sprawdź te komendy po kolei sudo systemctl disable ifi-streamer-tidal-connect.service sudo systemctl daemon-reload sudo systemctl start ifi-streamer-tidal-connect.service sudo systemctl enable ifi-streamer-tidal-connect.service potem zobacz czy działa, jeżeli nie to sudo systemctl status ifi-streamer-tidal-connect.service i wklej co tam wyszło
 11. @smoq123 a sprawdzałeś w Tidalu na telefonie ? Ja miałem tak,że dźwięki w tel miałem włączone ale dla streamowania był inny suwak.
 12. @marcinZG to nie jest tak,że nie będzie grało , tylko po prostu nie nastąpi drugie rozpakowanie czyli maksymalnie będzie 96/24bit więc nie duża strata Gustard X16 niby potrafi ale jakoś zawile to napisali ( MQA hardware rendering ) , gdzie przy USB jest to jasno określone. Ja tam bym na 100% temu nie ufał USB : PCM up to 32bit 768kHz, Native DSD up to DSD512, DSD DoP up to DSD256, MQA up to 384kHz I2S : PCM up to 32bit 768kHz, Native DSD up to DSD512, DSD DoP up to DSD512, MQA hardware rendering Coaxial, Optical, AES : PCM up to 24bit 192kHz, DSD DoP up to DSD64, MQA hardware rendering Bluetooth : PCM up to 24bit 96kHz (LDAC) MQA na swojej stronie ma tylko kilka takich urządzeń ( Esoteric Grandioso D1X, iFi Pro iDSD, NAD M33, Moon 680D by Simaudio, Meridian 818v3 Preamplifier, 218, 251 and Ultra DAC ) ale wiadomo, że mogli Gustarda tam po prostu nie wpisać.
 13. Też tak myślę ale testowanie coraz to innych klamotów i formatów jest wpisane w to hobby
 14. Jest jeszcze jeden fakt o którym niektórzy zapominają. Topping D70s ( tak samo jak Smsl su-9, Topping d90mqa itd. ) Obsługują mqa z portu USB. Node 2i nie wypuszcza sygnału po USB.
 15. 3 b+ , ale to raczej nie od maliny zależy ale od moode. Sprawdziłem i po USB i z hifiberry dac( i działa i tak i tak. Wersja moode ta ostatnia, dzisiaj pobrałem ze strony.
×
×
 • Utwórz nowe...