Skocz do zawartości

pc78ns

Uczestnik
 • Zawartość

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O pc78ns

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Nowy Sącz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Faktycznie, każdy słyszy coś innego Model YAMAHA CDX-750E miałem rok i sprzedałem po zakupie CD-S300. Miałem podpięte oba pod jeden wzmacniacz i pół dnia zmuszałem członków rodziny do odsłuchów - bez wskazania urządzenia aktualnie aktywnego. ZDECYDOWANIE wygrał model S300
 2. Yamaha CD-S700 debiutowała w roku 2009 (znalazłem test z tego roku), więc obiektywnie patrząc to stary trup Nie ma chyba sensu inwestować 2k w ten model. Poprawili wzmacniacze (A-S700 zastąpił A-S701), poprawią też odtwarzacze. I myślę, że już niedługo. Jest również nadzieja na solidny odtwarzacz sieciowy z napędem - Yamaha nie ma obecnie w ofercie takiego klocka. Czekam więc cierpliwie, nic na siłę. Dzięki wszystkim za udział w dyskusji.
 3. Mam A-S701, zresztą sam mi go sprzedałeś Piotrze przeczytałem już kilka tematów na tym forum i jest to kolejny post w którym, pewnie nieświadomie, obrażasz ludzi... Nie ma nic złego w porównaniu parametrów, co większość ludzi oczywiście robi. Nie powinieneś również oceniać wrażliwości mojego i "większości ludzi" słuchu. A nawet, jeżeli ktoś różnicy nie usłyszy to przecież nie znaczy, że nie może kupić sobie lepszego sprzętu... Masz wiedzę, tego nie kwestionuję. Ale odnoszę wrażenie, że jedynie Twoje opinie i wnioski są słuszne... Troszkę więcej tolerancji!
 4. Zastanawiam się nad wymianą CD. Obecnie mam CD-S300. Poniewiaż chcę zostać z firmą Yamaha- zostaje mi model CD-S700. Czytam na forum, że warto. Że różnice są duże. Zastanawiam się jednak, jaka faktycznie jest różnica między nimi i dlaczego CD-S700 jest dwa razy droższy? Na pewno mają inny napęd i inny DAC. Poczytałem o zastosowanym przetworniku w modelu 700 - jest to DSD1791 Texas Instruments Audio D/A Converter ICs. Co ciekawe sam chip można kupić za bagatela 25zł. w sklepie elektronicznym. Skąd więc biorą się takie ceny sprzętu audio? Parametry: 24-BIT 192kHz Sampling. Z kolei jak zerkniemy na wzmacniacz Yamaha A-S701 przeczytamy: Na płytce cyfrowej znajduje się między innymi interfejs wejściowy Burr Brown PCM9211 oraz przetwornik C/A PCM5102A, obsługujący nawet sygnały PCM 32 bit / 384 kHz (112dB). Odnoszę więc wrażenie, że przetwornik jest lepszy we wzmacniaczu niż w odtwarzaczu CD-S700... Dobrze myślę? W tym układzie lepiej do wzmacniacza podłączyć CD-S300 kablem TOSLINK a zakup CD-S700 jest bez sensu... Co o tym myślicie?
 5. pc78ns

  Pierwsze stereo

  Ciężko przy używanym sprzęcie mówić, że cena jest zawyżona. Jedne kolumny będą od pierwszego właściciela w stanie salonowym a drugie z niemieckiego śmietnika w stanie jakby coś je zeżarło i wypluło. Model niby ten sam a cena nie może być taka sama...
 6. pc78ns

  odtwarzacz CD Yamaha - CD-S300 czy CD-N500 ?

  Piotrze, jesteś mi w stanie pożyczyć Musiccast WXC 50? Chciałbym zobaczyć, jak to działa...
 7. pc78ns

  Subiektywne opinie w doborze kolumn

  Powiem tak. Pojechałem na odsłuch Heco Aurora 700. Były podpięte właśnie do Yamaha RN-803D - zrobiły dobre wrażenie, ale przysłowiowa szczęka nie opadła. Mimo wszystko było ok. Myślę sobie, zakup głośników to nie jest decyzja na resztę życia. Święta za pasem, stare już sprzedane, zabieram i zobaczę jak zagrają w chałupie. Podłączyłem pod wzmacniacz A-S701 -teoretycznie to samo, RN-803 był zbudowany na jego bazie. Efekt? Jest LEPIEJ! Kolumny grają ładniej, bardziej dynamicznie, melodyjnie. Ta sama płyta (zrobiłem testową składankę). Wnioski jakie ja wyciągnąłem - sprzęt trzeba testować w domu a amplituner to nigdy nie będzie wzmacniacz... PS. Małżonka moja kochana miała identyczne odczucia!
 8. pc78ns

  odtwarzacz CD Yamaha - CD-S300 czy CD-N500 ?

  A jak wypadają w zestawieniu Yamaha MusicCast WXC-50 i NP-S303 ? Miał ktoś okazję porównać?
 9. pc78ns

  sprzedałem Tonsil Maestro II 180. Co dalej?

  Nie nazwałbym Tonsili i RX497 dziadostwem... Każdy ma inne oczekiwania, inny założony budżet i odbiór dźwięku to w sumie też sprawa subiektywna... Jest lepiej, ale to nie znaczy, że było tragicznie.
 10. pc78ns

  odtwarzacz CD Yamaha - CD-S300 czy CD-N500 ?

  Najlepiej zapytać obu Przy czym wzmacniacz i kolumny kupiłem w S4Home i z tego powodu zawsze będą mieli pierwszeństwo.
 11. pc78ns

  odtwarzacz CD Yamaha - CD-S300 czy CD-N500 ?

  Ładne to Onkyo. Ile miałoby kosztować na wyprzedaży ? Nawiasem mówiąc wysłałem Ci Piotrze maila z prośbą o wycenę NP-S303. Jestem raczej zdecydowany.
 12. pc78ns

  sprzedałem Tonsil Maestro II 180. Co dalej?

  Kilka dni minęło, mogę podzielić się wrażeniami po odsłuchu nowego zestawu. Ale wcześniej dziękuję firmie S4Home za możliwość odsłuchu przed zakupem Do rzeczy - Yamaha A-S701 zgrywa się świetnie z kolumnami Heco Aurora 700. Porównując do wcześniejszego zestawu: Yamaha RX-497+Tonsil Maestro II 180 to zupełnie inna jakość. Przeskok o dwie klasy w górę! Wszystkie płyty brzmią inaczej, ładniej. Granie jest wyraźniejsze, pełniejsze, nie męczy. Tonsile wręcz piszczały - po dwóch godzinach odsłuchu miałem "ciężką głowę". Aurory grają non stop i nacieszyć się nie mogę Podsumowując, szkoda, że tak długo zwlekałem z wymianą sprzętu...
 13. pc78ns

  odtwarzacz CD Yamaha - CD-S300 czy CD-N500 ?

  OK. Decyzja zapadła - kupuję NP-S303. Powiedzcie mi tylko, czy dobrze zrozumiałem zasadę działania wbudowanego przetwornika DAC. Yamaha ma na froncie port USB. Nagrywam na pendrive materiał audio FLAC 24/192 (standardowe CD-AUDIO to 16/44? ) i sygnał wysyłam do wzmacniacza analogowo (2xRCA). Czy zamiana sygnału z cyfrowego na analogowy przez wbudowany DAC nie wpłynie na parametry pliku (obniżenie próbkowania) ? Mogę też podłączyć odtwarzacz cyfrowo kablem TOSLINK do wejścia wzmacniacza (A-S701). Jaka jest różnica przy obu połączeniach? Ma to jakiekolwiek znaczenie? I czy faktycznie usłyszę przewagę plików 24/192 czy nawet 24/96 ?
 14. pc78ns

  odtwarzacz CD Yamaha - CD-S300 czy CD-N500 ?

  A co myślicie o NP-S303 ? W stosunku do WXAD-10 zyskuję USB na przednim panelu i radio internetowe.
 15. Cenna informacja. Wiem GDZIE sprzęt praktycznie nie traci na wartości Kraków to takie miejsce Aktualna oferta w pliku. Zwracam uwagę, że odtwarzacz jest niesprawny. Gość kupił w 2008 roku za 900 zł. używał 10 lat, zepsuł i sprzedaje za 500... Trzeba mieć fantazję.
×