Skocz do zawartości

Mass

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Posiadam kino 5.0 od dwóch lat: - kolumny Jamo C95 (5.0) - amplituner Onkyo 656. Oglądając filmy 65 % i gry 35 % pomimo dobrego basu w tych kolumnach zaczęło brakować mi np. po uderzeniu bomby w Battlefield 5 PS4 czy wybuchu w filmie poczucia tego uderzenia na własnej skórze ( drganie klatki piersiowej ) Szukam mocnego, czystego nie nakładającego się na siebie basu, nie dudniącego.. aczkolwiek konkretnego powalającego z nóg uderzenia. Moja uwaga: Testowałem już Rel Ht 1003 (obudowa zamknięta) i powiem tak. Bez szału, gdy odłączyłem ten subwoofer same kolumny 5.0 grały praktycznie identycznie jeśli chodzi o Bas. Szukam czegoś mocniejszego. Czy są tutaj osoby, które mogą coś polecić pod moje preferencje ? Opis pomieszczenia: - mały pokój 12 m2 (szer. 3,65 x dł. 3,20) tak kino rozstawione mam na szerszej ścianie. Odległość pomiędzy lewą i prawą kolumną surround to 1,80 m. , do przednich kolumn mam 2,60 m. Siedzę po środku tylnej ściany na wprost tv (tzn na kanapie, do ściany od głowy jest jeszcze 30/40cm wolnej przestrzeni) odległość do tv to 2,50/2,70 m. - miejsce na subwoofer to: przód lewa strona (2,50/2,80 od miejsca, w którym siedzę) lub lewy bok za kanapą 1,20 m - subwoofer dosunięty będzie do samej ściany i prawie, że dotykać będzie szafki rtv z podwójnej płyty MDF (miejsce między szafką a kolumną około 36 cm) Przedział cenowy od 1800 zł do 2800 zł. Czy szerokość głośnika ma znaczenie 10 vs 13 cali czy tu raczej znaczenie ma wielkość pomieszczenia ? Może w moim przypadku lepiej sprawdzi się konstrukcja otwarta, albo mocniejsza zamknięta, skoro Rel ht 1003 trochę mnie zawiódł. Proszę o polecenia osób mających doświadczenie w doborze takiego sprzętu i o krótkie uzasadnienie polecanego produktu, jeśli to nie problem. Dziękuję i Wesołych Świąt
 2. Witam, dzięki Pi0ter. Ten model też chciałbym przetestować. Jak radził sobie z kontrolą basu ten subwoofer, nie nakładał się na siebie, grał czysto bez dudnienia ?
 3. Witam, na pewno do was zajrzę na początku stycznia. Mam jeszcze pytanie odnośnie Subwooferów zamkniętych vs otwartych. Ponieważ używać subwoofera będę tylko i wyłącznie kino 60 % i gry 40 % to czy system zamknięty idealnie sprawdzi się w kinie.. np długi bas po wybuchu czy lepiej tutaj sprawdzi się z bass reflexem ? No i to 12m2 mnie martwi, jak otwarty to może Klipsch spl 100 a może, w ogóle coś w okolicach 1500 zł np Jamo j110 ?
 4. W takim razie muszę poszukać tych 3 subów i zacząć testować.
 5. S4Home, Q21 i modelarz01 dziękuję za odpowiedzi i propozycję. Właśnie zastanawiam się czy nie wziąć 2 góra 3 subów na odsłuch w swoim pomieszczeniu i wtedy zdecydować, jeśli jest możliwość zwrotu/wymiany to byłaby najlepsza opcja. Generalnie zastanawiam się jeszcze nad Rel ht 1003. Jak mają się wasze propozycje do tego modelu, macie jakieś doświadczenie z tym Subem ? I ostatnie pytanie, czy poniżej ceny 2200 zł jest jeszcze jakiś godny model wart zainwestowania, poza ( Rel ht 1003 / Elac s10eq / SVS SB-1000 ) ?
 6. Witam. Posiadam kino 5.0 od ponad roku: - kolumny Jamo C95 (5.0) - amplituner Onkyo 656. Oglądając filmy 65 % i gry 35 % pomimo dobrego basu w tych kolumnach zaczęło brakować mi np. po uderzeniu bomby w Battlefield 5 PS4 czy wybuchu w filmie poczucia tego uderzenia na własnej skórze ( drganie klatki piersiowej ) Szukam mocnego, czystego nie nakładającego się na siebie basu, nie dudniącego.. aczkolwiek konkretnego powalającego z nóg uderzenia. Czy są tutaj osoby, które mogą coś polecić pod moje preferencje ? Opis pomieszczenia: - mały pokój 12 m2 (szer. 3,65 x dł. 3,20) tak kino rozstawione mam na szerszej ścianie, odległość 2,60 m pomiędzy lewą i prawą kolumną, siedzę od przednich kolumn również 2,60 m. - miejsce na subwoofer to: przód lewa strona (2,50/2,80 od miejsca, w którym siedzę) lub lewy bok za kanapą 1,20 m - subwoofer dosunięty będzie do samej ściany i prawie, że dotykać będzie szafki rtv z podwójnej płyty MDF (miejsce między szafką a kolumną około 36 cm) Przedział cenowy od 1400 zł do 2500 zł. Czy szerokość głośnika ma znaczenie 10 vs 13 cali czy tu raczej znaczenie ma wielkość pomieszczenia ? Proszę o polecenia osób mających doświadczenie w doborze takiego sprzętu i o krótkie uzasadnienie polecanego produktu, jeśli to nie problem. Dziękuję
×
×
 • Utwórz nowe...