Skocz do zawartości

Epmkk

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Epmkk

 1. ok, dziękuję za pomoc. Czy różne marki głośników (Dali Oberon front a centralny i tylne Klipsch) nie będą "gryźć" się w ogólnym rozrachunku patrząc głównie pod kątem oglądania filmów. Dali nadal do stereo. Myślę, że to lepszy wybór niż Klipsh.
 2. Jakieś sugestie i pomoc w doborze pozostałych elementów, forumowicze?:)
 3. Wybrałem Dali Oberon 7 ze względu na lepsze właściwości dźwiękowe w stereo niż Klipsch. Kolumny Klipscha wg mojej wiedzy są bardziej pod KD. Nie mam parcia, że pozostałe kolumny centralna i surround mają być tej samej firmy co Dali. Pierwotnie zastanawiałem się pod centralny Dali Opticon vocal - czy to lepszy wybór niż Klipsch 440c? Surround - nie mam tutaj preferencji - zależy mi na jakości surround i efektach.
 4. Dali Oberon 7 nie obsługują Bi Amp. Odległość pomiędzy słuchaczem a lewą i prawą kolumną jest następująca 4m dla lewej i 4,20 dla prawej. Sub w stereo nie gra. Czy możecie polecić mi dobrą kolumnę centralną i tylne? Będę chciał rozbudować całość do 5.1 i powoli kalkuluje koszty. Pomieszczenie 25 m2. Rozłożenie jak na powyższym schemacie.
 5. Pomysł Ciekawy. Pytanie jak to podłączyć, aby fronty zagrały na oddzielnym wzmacniaczu podłączonym do Onkyo TX RZ810. I jaki wzmacniacz był tutaj najbardziej pasował do tych kolumn. Dajcie znać. Dzięki za pomoc.
 6. załączam mocno poglądowy schemat pokoju. Przestrzeń 4x5m. Obok linii pokazane są orientacyjne odległości. Obecnie posiadam prosty sub jamo 210, ale wyłączony jest z odsłuchu stereo. Czy warto go włączyć? Czy takie jego umiejscowienie jest odpowiednie? Dosunięty jest do samej ściany i jest tak za kolumną po jej prawej stronie. Same kolumny są odsunięte od ściany na około 50cm - wczoraj mierzone. Scenę zasłania trochę stół po prawej stronie pokoju.
 7. Dam im szansę. Jakie pozostałe elementy to kompletnego 5.1.2 sugerujecie? Pytam się na przyszłość jakbym pozostał przy DALI. Interesuje mnie rozwiazanie oparte na Dolby Atmos. Kolumna centralna jak i stereo 4.10m od miejsca odsluchu. Atmos mogę powiesić nad kolumnami frontowymi lub nad miejscem odsluchu. Nie mogą to być jednak głośniki stricte sufitowe. Tylko wieszane bądź stawianie na kolumnach frontowych.
 8. Stoją 50 CM od ściany. Przegrały około 6h. Pomieszczenie 25m2. Stół. Komoda narożnik. Głównie chodzi również o budowanie sceny. Mam wrażenie że dźwięk jest taki scentralizowany. Stad moja sugestia odnośnie kabli. Drugi pomysł był właśnie nad Klipsch rf6000. Jednak jakościowo Dali w dźwięku wydawały się mi pelniejsze chociaż ucha audiofila nie mam.
 9. Czyli Klipsche 6000F też za dużo nie zmienią widać z tego. A jak wyglądają Wasze testy Oberonów? Czy te kolumny warte są swojej ceny/jakości muzycznej?
 10. Posiadam jak napisałem Onkyo tx rz 810 więc pytanie czy ten amplituner zagra ładniej właśnie z Dali Oberon 7? Dla mnie wydaje się, że jest za mało basu średnie ok, wysokie ok. Scena mało przestrzenna. Słucham jedynie w stereo (brak pełnego 5.1) i z wyłączonym SUBem - opcja pure audio czyli czysty dźwięk jaki wychodzi z aplitunera bez żadnych "dodatków". Chciałem wymienić kable na inne - czy ma to sens, czy te, które wymieniłem nie są takie złe? Czy ten amplituner lepiej zagrałby z Klipsch RP 6000F?
 11. Witam, stałem się posiadaczem zestawu Onkyo TX RZ 810 i Dali Oberon 7 (do wyboru miałem jeszcze Klipsch RP 6000F) Po podłączeniu wszystkiego w domu mam wrażenie, że scena stała się węższa oraz brakuje tonów niskich. Zestaw mam podłączony zwykłymi kablami Acoustique Quality 640. Zastanawiam się czy to nie wina kabli. Zestaw obecnie gra jedynie w stereo. W przyszłości rozbudowa o pełne KD. Z góry dzięki za poradę i pomoc!
×
×
 • Utwórz nowe...